حمایت هنرمندان از پانته‌آ بهرام در مقابل تلویزیون

رخشان بنی اعتماد و باران کوثری با انتشار پست‌هایی در صفحه اینستاگرام خود از پانته‌آ بهرام حمایت کردند.
 
به گزارش عصر ایران، در چند روز گذشته پخش سریال دلدادگان به کارگردانی منوچهر هادی از تلویزیون پایان یافت، بعد از حواشی به وجود آمده در پایان سریال دلدادگان و اعتراض مخاطبان، منوچهر هادی (کارگردان این سریال) با اعلام اینکه صداوسیما دخل و تصرفی در قسمت پایانی سریال نداشته، گفت که یکی از بازیگران سریال (پانته‌آ بهرام) به ‌دلیل طلب مالی که از پروژه داشتند حاضر نشدند در قسمت پایانی به ایفای نقش بپردازند و به‌همین دلیل تیم کارگردانی مجبور به تغییر قسمت پایانی سریال شده است.
 
بعد از این اتفاق پانته‌آ بهرام در جواب اعلام کرد: با وجود اینکه از سریال مورد نظر طلب داشته، حاضر بوده در قسمت پایانی به‌ایفای نقش بپردازد اما گروه منتظر آمدن او از سفر نشده و خودشان پایان سریال را تغییر دادند.
 
گلاب آدینه (بازیگر سینما و تئاتر) در حمایت از پانته آ بهرام نوشت: « همیشه شعبان یک بار هم رمضان . تا کی ، تا کی عوامل سریال‌ها باید ماه‌ها و ماه‌ها و ماه‌ها دنبال گرفتن دستمزد خود باشند؟ نمی دونم دقیقا أصل ماجرا چیه؟ کی درست می‌گه کی غلط ولی به نظر من اگر پانته‌آ خانم به خاطر نگرفتن دستمزد به کار ادامه نداده‌اند کار خوبی کرده‌اند. بالاخره یک بار هم که شده یکی می‌باید این کار رامی کرد.»
گوهر خیر اندیش هم با حمایت از پانته‌آ بهرام و گلاب آدینه اعلام کرد که هنوز دستمزد کامل سریال دیوار به دیوار 2 که 11 ماه از پخش آن گذشته است را دریافت نکرده است.
 
باران کوثری در اینستاگرامش نوشت:
بامزه است . همین رسانه ملی که امروز پایان یک سریالش جنجال شده و “ پانته‌آ بهرام “ بزرگ را مقصر می‌خوانند که باید بدون دستمزدش می‌مانده و به احترام مردم کار می‌کرده ، همان‌جای است که به احترام مردم مهمان یکی از برنامه‌هایش با قصه‌های دروغین و جابه‌جا اشک مردم را درآورد و اعانه جمع کرد .
 
همان جایی است که در حساس‌ترین شرایط سیاسی اجتماعی اخبار موضع‌دار و کذب نشان می‌داد . همان جایی که مردم را آنقدر ساده و بی‌ظرفیت می‌پندارد که از لوگو تا تصویر هرآنچه را می‌تواند به طرق مختلف سانسور می‌کند . حالا با پرچم احترام به مردم سعی دارند بدحسابی تلویزیون را به گردن اسطوره‌ای مثل پانته‌آ بهرام بیندازند . گرچه شان پانته‌آ اجل است از این بازی‌ها .
 
این‌ها چه می‌دانند تئاتر چیست ، بازیگری چیست ، این همه سال در تئاتر و سینما و همان سریال‌های تلویزیونی‌شان درجه یک ماندن چیست ؟ شما کجا و پانته‌آ کجا ؟ کاش همین کار پانته‌آ شروعی باشد برای تلویزیون و تهیه کننده‌گانش تا بدانند در مقابل عوامل سریال‌ها ( نه فقط بازیگرها ) مسئولند و دلیلی ندارد همه ما‌ه‌ها دنبال حقشان بدوند . تلویزیون اگر به دنبال جذب مخاطب است ، بهایش را عوامل و بازیگران نباید بپردازند.
رخشان بنی اعتماد هم نوشت : رفتار حرفه ای پانته آ بهرام بازیگر با اخلاق در طول سال های فعالیت اش بر کسی پوشیده نیست . این که در برابر رفتاری غیر حرفه ای واکنشی قاطع داشته باشد هم به آداب حرفه ای اش اشاره دارد و بس .
 
اتهام بی اعتنایی به مردم، ترفندی کلیشه ای و کهنه است که بر قامت بی ادعای بازیگری توانمند چون پانته آ بهرام نمی چسبد .
 
هوش یک ملت را در برابر بی اعتنایی های آشکار که بر آن ها روا می دارید ، دست کم نگیرید .

 بعد تحریر : 
 سحر دولتشاهی، نوید محمدزاده، حبیب رضایی و امیر جعفری هم با انتشار مطالبی در اینستاگرامشان حمایت خود را از پانته‌آ بهرام اعلام کردند.
 
نوید محمدزاده نوشت: سلطان ، تا باشه همه از تو یاد بگیرن حق گرفتنیست.

سحر دولتشاهی مطلب رخشان بنی اعتماد را دوباره بازنشر کرد و حبیب رضایی هم نوشت: ما بازیگران مولف کم داریم.
آنان که باخود،جهانی تازه می سازند و‌ مرزهای حسی و تاثیرگذاری را با هر تجربه جدید،جابجا می کنند.اینان، قدر دیده مخاطب هستند و خود،در هرقدم «احترام به مخاطب و مردم » را آموزش می دهند.
صاحبان صداهای بی ریشه،چه بخواهند چه نخواهند،عیار این تاجداران عرصه هنر،روز به روز افزون می‌شود و البته در چشم ودل مخاطب،عزیزتر و محترم تر .
تلاش مذبوحانه ای است،تسری دادن نقصهای ذاتی خود،به این هنرمندان.
خداوند حفظشان کند و،مدام،بر دستان حقدارشان،برکت برساند. 
آمین.

امیر جعفری حمایت خود را این گونه اعلام  کرد: 
برای خاستگاه شریف هنرت که صحنه تئاتر است شان هنرمندی اصیل تو جایگاهی دارد که ورای حرفهای پوچ و بی قدر باقیست...
 
تو به همه کارهایی که حضور داشتی اعتبار بخشیدی هیچ مغلطه ای نمیتواند هنر و بزرگواری تو را انکار کند ...
+136
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران

  واقعا تاسف آوره که مردم درک درستی از کلمه اسطوره ندارن و از آن بدتر اینکه همچین کسانی شدن اسطوره و بدتر از همه اینکه پاچه خوارهایی مثل رخشان بنی اعتماد و باران کوثری و ........ بوق اسطوره بودن برای همچین کسانی را بصدا در میارن. به احوال این کشور و مردم باید زار زد. این منو یاد امیر کبیر میندازه که دستور آبله کوبی داد ولی آخوندها و دعا نویسها گفتن آبله کوبی باعث آمدن جن به خانه ها میشود و کودکان و بیماران میمردند و آبله کوبی نمیکردند. امیر کبیر زار زار به گریه کرد و گفت به جهل و نادانی مردم کریه میکنم نه به مرگ آنها. فراموش نکنین که هرگز اجازه نمیدن از امیرکبیر یک اسطوره ساخته بشه.
  57
  36
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  یکی از بازیگران مورد علاقه من این خانومه. کاملا بازی حرفه ای داره و کاملا جذابه. بخصوص شباهتی به عشق قدیمی من داره که دیگه مزید بر علت که طرفدارش باشم.
  24
  46
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  بازیگر مورد علاقه من 😉دوستش دارم
  16
  39
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  اسطوره؟هنرپیشه خوب وبا سوادیه.تئاتر شکلکش رو ببینید .اما اسطوره؟قطعا اسطوره نیست.اسطوره خیلی بزرگتر از این حرفها ست.
  10
  28
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان::]. الان کی گفت اسطوره! همشون تعریف و تمجید کردن و یکیشون هم به درستی گفته بازیگر مولف. پانته ا بهرام واقعا بازیگر مولف هست. توی سریال مسافر پا به پای ابوالفضل پورعرب سریال رو جلو برد. صداش هم همیشه پر از لرزش صداقته. سعی کنید از تن صدای آدما درونشون رو متوجه بشید. تن صدا و موجی که هر فرد به صدای خودش میده تمام درونش رو ناخواسته بیرون میریزه.
  4
  2
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  خیلی دوس داشتم احمدی نژاد و جنتی هم بازیگر میشدن تا کلی فیلم سریال درباره زندگی میمونها و شپشها میساختیم. هههههههه
  3
  7
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. غلو.نکته سنج.مهندس .کارشناس هنری صدای لرزش دار شناس.چه گوارای پای کامپیوتر زمان اغتشاشات خس وخاشاک در ایران.تو رو به سر در اون دانشگاه زپرتی که احتمالا از درش رد شدی وشدی مهندس نظر باران کوثری رو بخون شاید واژه اسطوره به چشمت خورد.
  5
  3
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان::]. شاید به خاطر سن و سالش برای باران کوثری اسطوره هست. از نظر خود من تنها اسطوره بدون همتای سینمای ایران بهروز وثوقی هستش. بعدشم زیاد جوش نزن به خاطر من. دانشگاهی هم که من درس خوندم تورو نمیزارن از جلوی درش رد بشی پس زیاد ورور نکن ... یه روزی دوباره در تهران تظاهرات شد تو به عنوان سرکوبگر و منم به عنوان تظاهرات کننده قرار میزاریم. دوس داری؟
  0
  4
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::tom28 - تهران، ایران::]. تو واقعا کار و زندگى ندارى، هر مطلبى رو که میخونم اولین نظرى که داده شده از مغز معیوب تو تراوش میکنه. آخه چطور میتونى یه هنرپیشه و یه سیاستمدار رو به هم ربط بدى و توى مغز متحجر و زن ستیزت تشخیص بدى کدوم اسطوره اس کدوم نیست. أصلا به تو چه. أصلا میدونى اسطوره چیه ؟ البته از نظر یه اطلاعاتى زن ستیزىمثل تو داشتن و نداشتن .... ملاک اصلیه و گرنه جاى زن تو آشپزخونه اس و وظیفه اش بچه ساختن.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. بذار قرار قبلی که گفتی بیام ایران چنین میکنی وچنان مهرش خشک شه مهندس غلو جان.واما تظاهرات در ایران.امیدوارم اوضاع همیشه آروم باشه.اما اگه نبود مثل دفعه قبل تو پای کامپیوترت .....فکری کن واز باطبی رو چگوارا ببین وشاپرک رو ژاندارک.منم مثل دفعه قبل به آبجو هینیکن اعلا می زنم وبه ریش تو وخس وخاشاک می خندم و.....
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.