جانشین فرمانده سپاه: می‌توانیم منافع حیاتی آمریکا را تهدید کنیم

حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران به تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی گفته «اکنون به قدرتی رسیدیم که از نظر توان ارائه واکنش مؤثر به قدرت‌هایی در مقیاس آمریکا، می توانیم منافع حیاتی آنها را در شرایط لازم تهدید کنیم».
 
آقای سلامی در بخش دیگری از اظهاراتش گفته است «دشمنان ما قصد کردند ما را مانند جزیره‌ای در گوشه و انزوا قرار دهند ولی امروز ورق برگشته و خود آمریکایی‌ها به‌تدریج به سوی انزوا پیش می‌روند و حتی متحدان سنتی آنها در حال زاویه گرفتن از آمریکا هستند».
 
او همچنین تهدید کرده است که «نبرد با جمهوری اسلامی مقیاس جنگ‌ را به خارج منطقه خواهد برد» و «اگر بخواهیم در مدت کوتاهی آمریکا را در خاورمیانه مدیریت می‌کنیم».
 
این سخنان در روز ۱۳ آبان‌است که در ایران مطرح شده. در این روز از یک سو تظاهرات دولتی و مورد حمایت حکومت ایران با عنوان «روز دانش‌آموز» جریان دارد که معمولا مملو از شعار علیه ایالات متحده آمریکا و شماری از متحدان منطقه‌ای آن و در موارد مختلف برخی دیگر کشورها است. از سوی دیگر تنها یک روز تا بازگشت دور دوم و شدیدتر تحریم‌های ایالات متحده مانده‌است و مقام‌های ایران در چند روز گذشته بر شدت اظهارات خود افزوده‌اند.
 
مقام‌های دفاعی ایالات متحده بارها تهدیدهای مشابه از سوی مقام‌های نظامی جمهوری اسلامی را رد کرده‌اند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در تابستان، در واکنش به اظهارات حسن روحانی که «جنگ با ایران را مادر جنگ‌ها و صلح با ایران را مادر صلح‌ها» توصیف کرده بود، به او هشدار داده بود که «دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن».
 
اظهارات مقام ارشد سپاه پاسداران در حالی‌ست که رهبر جمهوری اسلامی نیز به تازگی ضمن حمله شدید به آمریکا و رئیس جمهوری این کشور، بار دیگر از کسانی که خواستار مذاکره با آمریکا هستند انتقاد کرده‌است.
 
ده‌ها شخصیت سیاسی در داخل و خارج ایران اخیرا خواستار مذاکره مستقیم ایران و آمریکا شده‌اند و از سیاست‌های جمهوری اسلامی در منطقه انتقاد کرده‌اند. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، نیز هشتم آبان گفته بود که اجرایی شدن بسته پیشنهادی اروپا به ایران به مواردی چون «تنش‌زدایی احتمالی» بین ایران و آمریکا موکول شده است.
+23
رأی دهید
-88

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  اولویت باید پیچیدن طومار اسراییل باشد . این وعده ، الهی و حتمی است و تخلف ناپذیر . هیچ قدرتی توان جلوگیری از تحقق وعده الهی را ندارد، هیچ قدرتی.
  81
  8
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  hamid swed - مالمو، سوئد

  واقع ان راست میگی, مخصوصآ با اون جنگنده های اف 5 تون که به تولید ان بوه رسوندین!!!!! اصلآ خواب و خوراک رو از آمریکائیها گرفتین!!! به جان رهبر چلاق دستتون راست میگم!!!!!!
  5
  54
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  در چهل سال گذشته این سر داران دزد و بی‌سواد همراه با رهبر چلاق و احمق آنها، تمام جهان را تهدید کردند اما هیچوقت هم هیچ غلطی بیشتر از تهدید نتوانستند انجام دهند. اما بعنوان مثال اسراییل در یک سال گذشته ۲۰۰ مرتبه پایگاه های سپاه در سوریه را بمباران کردند(طبق گفته نخست وزیر اسرائیل) و حکومت اسلامی هیچ کاری علیه اسرائیل نتوانست بکند و فقط ساکت ماند.
  3
  45
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  هیچ غلطی نمی تونید بکنید که اگه این کاره بودین در سوریه خودی نشون می دادین. این حرفا بیشتر برای فریب ملت خرافاتی و 4 تا جوجه مزدور سایبری و بسیجی خریدار داره اخوی.
  3
  45
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  اگر بخواهیم . پس منتظر چه هستید ؟ دعوت نامه از ترامپ. سردار بیا لطفا من را نابود کن. چقدر دیگر شما را تحقیر کنند. تا شما ماتحت خود را تکان دهید ؟ ۴۰ سال است می‌‌خواهید اسراهیل را نابود کنید. و پرچم اسلام را بر کاخ سفید. پس برو. دلار را ۲۰ تا نکردند. تمامی‌ شرکت‌های خارجی‌ را وادار به خروج از ایران نکردند. نفت شما در تانکر‌های نفتی‌ روی دست شما باد نکرده. تحریم نشدید. با پس گردنی از مرز جولان عقب نزدند. تازه خودشان هم پس گردنی نزدند. به ارباب شما پوتین گفتند .تو بزن. نمی‌‌دانم اگر منتظر هستید. که رابطه آقا با ترامپ مثل رابطه کلاس قرهانی شود. تا به رگ غیرت شما بر خورد. و حمله کنید. صد سال دیگر باید منتظر شوید. ترامپ خوب یا بد. اینقدر دیگر بد پسند نیست.
  3
  37
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  شما فعلن یک کارخانه پوشک سازی بزنید تا بعدن ببینیم چه میشود
  3
  45
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  abulolo al majoosi - برنو، چک

  [::amirHassna - سیدنی، استرالیا::]. انتهاى بیسوادى رو در کامنت افرادى مانند شما مى بینم که البته (و متاسفانه) نشان از سطح سواد اپوزسیون ایران دارد. ببین در اینکه تحریم هاى آمریکا کمر ملت را مى شکند هیچ شکى نیست. و البته به نظر من خفقان رژیم را بیشتر مى کند. ولى این چه مثال بچه گانه ایست که آوردى؟. به باور خود رسانه هاى غرب و عرب و امریکا و حتى سیاسیون درجه یک اونها پیروز جنگ سوریه محور روسیه ایران هست ،از 2011 که ماجراى سوریه شروع شد مى گفتند بشار در طول سه ماه. باید برود ، و ببخشید خیلى ببخشید جناب پروفسور الانه دو ماه مانده به سال 2019 است و به لطف دخالت اول ایران که بسیار هم درست بود و بعدا روسیه بشار همچنان قویتر از سالهاى پیش بر سر قدرت است. بنابراین اگه کامنت ندى کسى نمیگه لالى.
  41
  8
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  سر پاسدار سلامی در این 40 سال هزار بار منافع حیاتی آمریکا را تهدید کردید ولی برای یکبار هم که شده انرا عملی نکردید.جمهوری اسلامی ایران باید خوب بداند که امریکا برای این تهدیدها تره هم خورد نخواهد کرد !
  3
  27
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Javan - لندن، انگلستان

  درست مثل زمان جنگ عراق که وزیر اطلاعات عراق به دروغ میگفت همه چی آروم هست و ما آمریکاییها را تار و مار میکنیم.تا چند ماه دیگر یا زودتر شاهد اعدام و فرار این داعشی ها خواهیم بود.
  4
  28
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::abulolo al majoosi - برنو، چک::]. تو هم به مفت خورهای نظام اضافه شدی شهرستانی آواره؟
  10
  25
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  خوبی خر اینه اینه که همیشه در یک سطح مشخصی خره و خر میمونه. این آخوندها و سردارها و البته طرفدارانشون هر روز خرتر و غیرقابل تحملتر میشن. یعنی رو به بینهایت خریت در پیشن.
  5
  24
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  نمی‌ شود از یک طرف مخالف دولت آخوندی.از آن طرف سیاست خانمان بر انداز دولت امام زمان دفاع کرد. چه کسی‌ چه اشتباه در سوریه .چه ربطی‌ به گرسنگان ملت ایران دارد؟شما بگوهید .از این پیروزی چه نسیب ما شد. روسیه منافعه در سوریه دارد. منابع گاز سوریه تا ۵۰ سال دیگر در دست روسیه است. و یک جهبه ضد آمریکا در شرق ایجاد کرد. باری اولین بار نیست. در ایران هم چشم طعمه به خزر دشتند. از زمان محمد شاه قاجار. شما که از این محور پیروزی سخن می‌‌گوهید. پس آمار هم بیاورید. مثلا اقتصادی. نفوذ در منطقه برای حفظ منابع ایران. همان کاری که ترامپ در عربستان انجام می‌‌دهد. و سالی‌ ۱۲ میلیارد دست مزد می‌‌گیرد. از سال ۵۷ تا کنون ما ۳ تریلیارد در عراق. سوریه. لبنان خرج کردیم. یک سنت آن را تا کنون پس گرفته؟ نفوذ سیاسی و ضد اسرهیلی کجاست؟ کدام محور ؟ ما حق مساوی با روسیه در سوریه داریم؟ مگر در همین سوریه با فشار اسرهیل ما را مجبور نکردند. ۱۰۰ کیلومتر از مرز جولان عقب رویم. ما بازی چه روسیه در سوریه هستیم یا شریک مساوی ؟ مگر در کنفرانس استامبول . رک و پوست کنده نگفتند. ایران خفه شود . اگر لازم بود، گزارش می‌‌دهیم.
  2
  8
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان
  چهل ساله که دارید تهدید میکنید و به جایی نرسیدید. کمی از اشتباهات تون یاد بگیرید.
  4
  22
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  گل میرزا - فرانسه، فرانسه
  حرفای پا منقلی!
  1
  5
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آش با جاش - سیاهکل، ایران
  فعلا که بد جوری سر ناودون گیر افتادید. جلو برید که باسر سقوط میکنید، عقب هم که برید که بیشتر از پشت خیره داخل. آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. امام راحلهه
  1
  5
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  ZEDEHAL - برلین، آلمان
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. ... نگو باو
  1
  4
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.