واکنش‌ها به تهدید هالیوودی ترامپ؛ قاسم سلیمانی در برابر تو می‌ایستد

پس از انتشار توییت دونالد ترامپ با شکل و شمایل سریال بازی تاج وتخت درباره بازگشت تحریم‌ها علیه ایران، شماری از کاربران عمدتا فارسی زبان شبکه‌های اجتماعی، با انتشار پست‌هایی مشابه عکس دونالد ترامپ، به این تهدید «سریالی» واکنش نشان دادند.
 
شاید پر سر و صدا ترین این پست‌ها را حساب اینستاگرامی منتسب به قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران منتشر کرد. در این پست عکس ژنرال سلیمانی بر پیش‌زمینه تصویر توییت ترامپ با عبارت «من در برابر شما خواهم ایستاد» را می‌بینیم.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ترامپ قمارباز؛ من حریف تو هستم #Sanctions | #iran | #🇮🇷 ‌‌ ‌‌ شما برای ما خط و نشان می‌کشید؟ ایران را نمی‌خواهد، نیروهای مسلح ایران را نمی‌خواهد؛ من حریف شما هستم؛ نیروی قدس حریف شماست. بدانید هیچ شبی نیست که ما بخوابیم و به شما فکر نکنیم. به شما می‌گویم آقای ترامپ قمارباز! بدان در آنجایی که فکر نمی‌کنی، ما در نزدیک شما هستیم. در هر کجا که تصور نمیکنید ما در کنار شما هستیم. ما ملت شهادت هستیم، ما ملت امام حسین(علیه‌السلام) هستیم. بپرس ما حوادث سختی را پشت سر گذاشتیم. بیا! ما منتظریم؛ ما مرد این میدان برای شما هستیم. شما می‌دانید این جنگ یعنی نابودی همه امکانات شما، این جنگ را شما شروع می‌کنید اما پایانش را ما ترسیم می‌کنیم. بنابراین نباید به ملت ایران اهانت بکنید، نباید به رئیس جمهور ما اهانت بکنید، باید بدانید که چه می‌گویید. از پیشینیان خودتان بپرسید. از تجربه‌ی آنها بهره ببرید. یقینا در داخل آمریکا کسانی هستند و موسسات مطالعاتی فراوانی هستند که اینها را مطالعه می‌کنند، به او گوشزد می‌کنند و به او یادآوری می‌کنند. ۹۷/۵/۴

A post shared by Ghasem Soleimany|قاسم سلیمانی (@soleimany_ir) on


شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی عکسی از علی خامنه‌ای، رهبر ایران منتشر کردند که بر روی آن با همان فونت نوشته شده است: «تحریم‌ها خوش آمدند. نوامبر.»
واکنش‌ها به این تهدید رئیس جمهوری ایالات متحده البته محدود به کاربران فارسی زبان شبکه‌های اجتماعی نبود. کمپانی اچ‌بی‌او، سازنده سریال بازی تاج و تخت با انتشار یک پرسش در حساب توییتری خود، از استفاده ترامپ از محصول این شرکت برای اعلان تحریم‌ها علیه ایران ابراز نارضایتی کرده است. اچ‌بی‌او پرسیده است: «ترجمه سوء استفاده از مارک تجاری در زبان دوتراکی چیست؟» زبان دوتراکی، زبان «باستانی» ابداعی برای سریال بازی تاج و تخت است.
«ترجمه سوء استفاده از مارک تجاری در زبان دوتراکی چیست؟»
  جرج آر. آر. مارتین، نویسنده رمان بازی تاج و تخت که از جمله منتقدان شناخته شده دونالد ترامپ است، با استفاده از همین توییت، شهروندان آمریکایی را به رای دادن در انتخابات میان دوره‌ای کنگره دعوت کرده است: «ترس عمیق‌تر از شمشیر می‌بُرد. ششم نوامبر رای دهید.» دونالد ترامپ بسیاری از مواضع و تصمیم‌های خود را پیش از نشست‌های رسمی خبری در حساب توییتر خود اعلام می‌کند.
+78
رأی دهید
-101

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  سوشا-هلند - أمستردام ، هلند

  چوب ترامپ خوب جایی فرو رفت، . صدای سقوط میاد.
  173
  217
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  ملت کهنسالی را بدبخت و مستاصل کرده اند و دست از این مسخره بازیهای توخالی بر نمیدارند! :o
  129
  139
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آش با جاش - سیاهکل، ایران
  قاسم گچکار وارد میشود. مسأله اینه که مردم دیگه دستتون رو خالی کردند. آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. امام راحله
  138
  151
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  این ژنرال سلیمانی همونی نیست که انتقام کشته شدن سپاهیان شهید در راه اسلام در سوریه را از اسراییل گرفت ، این مرد شریف اهل عمله دقیقا مثل آخوندا که اصلا دروغ نمیگن و فقط عمل میکنند و این شخص شخیص تمام سربازان و درجه دارن نظامی اسرائیلی بیچاره را کشت بله دقیقا همین رامبو خان زبل که همیشه بعد از خوردن اسفناج هوس کشتن سرباز اسرائیلی میکند البته دیگه اسرائیل، سربازی براش باقی نمونده چون جناب سلیمانی همه انها را کشته . اسراییل خیلی از ژنرال چشم میشی ما یعنی جناب سلیمانی میترسد ، بیچاره اسرائیل گناه داره .
  134
  146
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  سگ سبیل - کنت، انگلستان

  مثله فیلم بروزعلی وارد می شود یا بروزعلی آرتیست می شودد
  82
  123
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  برای دزد یک دستی که خودش و همه فرزندان و نوه و نتیجه اش از نحریم ملت ایران ثروت جمع اوری کردن ، البته که تحریمها نعمت است و میگوید خوش امدند . همین نشاندهنده فاصله این دزد بیوجدان با ملت است . اما دور نیست زمانی که این بیشرف قاشم شلیمانی را میبینم که طناب و زنجیر بگردن در حال گریه و زاری به سربازان امریکایی است برای رحم کردن. سناریوی دیگری هم هست که جسد متعفن و تکه تکه شده اش را نشان بدن.
  73
  95
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  فقط یه کلمه میگم:: خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ. حکمومت تهی مغز مسخره که چند صباحی با پول نفت خاک ایران و خریدن تعدادی مزدور و تسلیحات از رده خارج توهم ابرقدرت بودن زد. یابوها تا الان فقط مسخره شدید. مثل بچه کوچولویی که پول پیدا کرده و بزرگترها خرش میکنن پولشو میگیرن پول شما (البته ملت ایران) رو گرفتن و دارن به ریشتون میخندن شیطانهای بی صفت. بی صفت تر از این حکومت و عمالش ، مزدوران و طرفداران عقده ای شون هستن که حتی با منفی دادن در این سایت خودارضایی میکنن. واقعا میکروب کلاسش از شماها بالاتره.
  78
  96
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Hatef - پاریس، فرانسه

  والله بابام جان دروغ چرا، تا قبر آآآآ، این آقا تراب بد چیزى است، یعنى یک چیزى است فیمابین، اژدها و اردک و خرس . نهیب که میزند، یک غلغله اى بر پا میشود که نگو و نپرس، یکهو قیمت دلار از سه هزار به سى هزار میپرد. خلاصه خدا آنرا نصیب گرگ بیابان نکند. ما که خودمان در جنگهاى کازرون و ممسنى شرکت داشتیم، چیزى نمانده است که زهره ترک شویم!
  62
  84
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  احمقی به نام ترامپ بزرگترین هدیه الهی به نظام جمهوری اسلامی ایران است
  109
  77
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  ایران اسلامی تنها کشوری نیست که برای آمریکا تهدید به شمار میآید . روسیه و چین روی کاغذ به مراتب خطرناکترند . اما چیزی که آمریکا و اسراییل را میترساند، آگاهی از پتانسیل ایران و ایرانی است . ٤٠ سال گذشت و تا به امروز ماحصل تمام مقابله ها با ایران، ظهور یک سیستم قدرتمند بوده . تنها ١ مصیبت و بلایی که در این ایام از سمت اینها بر ایران وارد شد به تنهایی قادر به نابودی هر کشوری بود
  110
  75
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا

  قدیمها جوجه لات ها واسه اینکه اسم در کنند و گنده لات بشوند میرفتند جلو گنده لات یک محله دیگری و پررویی میکردند و از هیچ چیزی هم نمیترسیدند چون میدونستند واسه اون گنده لات کسر شان و افت داره که دست روی جوجه لات بلند کنه ! حالا آقا سردار هم داره پررویی میکنه.
  67
  87
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  behzad2010 - رتردام، هلند

  هارد و پورتهای زیادی که فقط برای جماعت گوسفند حزب اللهی نشقار میشه که خر کیف بشند.سقوط نزدیک است و این رم کردنها و جفتک انداختن ها بی اثر است.
  74
  119
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Janhamin - تهران، ایران

  دقت کتید....اکثر کسانیکه علیه نظام رای می دادند و با کامنت ها و منفی دادن هایشان علیه نظام بودند ، حالا در موضع گیری ملی که مسئله ایران هست اینجا با اتحادی محکم رو در روی ترامپ ایستادند و به نفع منافع کشور و قاسم سلیمانی کامنت گذاشتند و با مثبت دادن به مطلب حال منافقان را گرفتند . دمتون گرم و خسته نباشین.
  60
  94
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. خویه که روت عین همین آخونداس بشکه برو است. بدبخت! مملکت رو به گند کشیدین، از محیط زیست و آموزش بگیر تا فرهنگ و اقتصاد، از اعتیاد و فحشا بگیر تا بدبختی و فلاکت مردم. اخه به چیتون مینازین شما اسفناجها!؟
  57
  55
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  برای شنونده لاف زدن صدام تداعی میشود
  56
  45
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  هعه لابد میخوای با چنتا جوجه بچه ی چفیه بند که بوی گند چفیه اشون هوششون رو از سرشون پرونده و فقط بلدن شعار بدن ، با امریکا مقابله کنی ؟ ترامپ دوکلمه حرف میزنه دلار سر به فلک میزنه ، تو اگه مرد میدانی به اردوغان که ظاهراً در برخی موارد گفته تحریمهای ایران رو اجرا نمیکنه بگو ببینم چرا سوخت به هواپیماتون نمیدن؟؟. تو اگه مرد میدانی برای پوشاک بچه ها فکری کن تا خودشونو خراب نکنن هههههه
  54
  47
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  اظهال نظر - تریر، آلمان
  قاسم..؟ نه بابا
  38
  31
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  اینها توئیتر را میبندن ولی خودشون عشق توئیت کردن دارن
  0
  13
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.