ایران، آمریکا را به جنگ روانی گسترده متهم کرد

دونالد ترامپ گفته است همه تحریم‌های این کشور علیه ایران که با توافق هسته‌ای ژنو و بعد از آن اجرای توافق جامع هسته‌ای (برجام) برداشته شد، باز می‌گردند وزارت امور خارجه ایران، آمریکا را به جنگ روانی گسترده علیه این کشور و ایجاد هراس و دلهره در میان مردم ایران متهم کرده و گفته است برای مقابله با تحریم‌ها تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
 
دولت آمریکا شب پیش اعلام کرد از روز دوشنبه ۱۴ آبان، ۵ نوامبر تمام تحریم‌های نفتی و بانکی ایران را که دولت باراک اوباما لغو کرده بود، بازمی‌گرداند.
 
البته طبق گزارش‌ها، هشت کشور از جمله ترکیه و کره جنوبی می‌توانند به همکاری‌های نفتی با ایران ادامه دهند.
 
طبق قوانین تحریم نفتی، آمریکا از کشورهای دیگر انتظار دارد در فواصل شش ماهه واردات نفت خود از ایران را کاهش دهند.
 
اتحادیه اروپا نیز در واکنش به اعمال مجدد تحریم‌ها گفته است به تلاش‌هایش برای ایجاد ساز و کار مالی جدید با ایران شدت بخشیده است.
 
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مصاحبه با تلویزیون این کشور مدعی شده تحریم‌هایی که "آمریکا خواسته با فشار به جامعه جهانی بر ضد ایران اعمال کند به جایی نرسیده است."
 
او گفته است "بخش زیادی از اقدامات آنها برای فشار بر بانک‌ها، شرکت‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و مؤسسات برای منصرف کردن آنها از کار با ایران با ناکامی مواجه شده است."
 
این اظهارنظر در حالی صورت گرفته که بسیاری از شرکت‌های غربی که پس از امضای توافق هسته‌ای(برجام) در ایران سرمایه‌گذاری کرده بودند، از ایران خارج شده و بیشتر بانک‌ها نیز به دلیل نگرانی از تحریم، از ادامه همکاری با ایران سرباز می‌زنند.
 
پس از اعمال دور اول تحریم‌ها و پیش از اعمال تحریم‌های نفتی، اقتصاد ایران دستخوش بحران شد و بی‌ثباتی بازار ارز و گرانی کالاها اعتراض‌ها در شهرهای مختلف ایران را در پی داشت.
 
سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است که دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران برای مقابله با تحریم‌ها "تمهیدات لازم" را اندیشیده است. آقای قاسمی تاکید کرده "هیچ جای نگرانی نیست و آمریکا نمی‌تواند اقدامی علیه ایران داشته باشد."
 
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، اخیرا آمریکا را به تلاش برای سرنگونی حکومت ایران متهم کرد و این کشور را مسئول مشکلات ایران دانست. مقام‌های آمریکایی گفته‌اند "تغییر رژیم" ایران در دستور کار دولت دونالد ترامپ قرار ندارد.
+12
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  نه حسن اخوند این شماها هستید که روانی تشریف دارید،شما مردار پرستهای ادمخور و تروریست
  57
  28
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.