اربعین تمام شد حالا نوبت خرج کردن از جیب مردم برای زائران پیاده امام رضا رسیده!

ایسنا نوشت:
 
سخنگوی ستاد جمعیت خدمت‌گزار زائران پیاده امام رضا، آخرین اقدامات و تمهیدات صورت گرفته برای زائران پیاده امام رضا را تشریح کرد.
 
حسین رضایی اظهار کرد: «امروز تعداد کاروان‌های زائر پیاده ورودی به مشهد ۱۹ کاروان زائر پیاده و به تعداد ۶۸۸ نفر مرد بوده که با جمع زائران پیاده ورودی به مشهد تا امروز ۵۰۲۵ هزار نفر در مجموع به مشهد مقدس وارد شده‌اند.»
 
وی ادامه داد: «در حال حاضر برای ۹۵ هزار زائر پیاده امکان اسکان فراهم شده و تا ۱۱۰ هزار نفر را نیز آمادگی پذیرایی داریم.»
 
رضایی افزود: «همچنین ۳۵ کاروان به تعداد بیش از پنج‌هزار نفر از مسیر شهرستان قوچان به سمت مشهد در حال پیاده‌روی هستند و در شهرهای شیروان و قوچان از این زائران پیاده متعلق به استان‌های مازندران و لرستان، پذیرایی می‌شود. از مسیر گناباد نیز ۱۶ کاروان با تعداد بیش از ۶۵۰۰ نفر زائر پیاده در مسیر مشهدمقدس هستند.»
 
وی خاطرنشان کرد: «ما جلسه‌ای با شورای شهر مشهد مقدس و ریاست شورا داشتیم که با مساعدت شورا و شهرداری مشهد ظرفیت ۱۰ هزار اسکان به ظرفیت قبلی اسکان ما افزوده شد و هم‌اکنون برای ۹۵ هزار زائر پیاده امکان اسکان فراهم شده و آمادگی پذیرایی برای ۱۱۰ هزار نفر را داریم.»
 
وی افزود: «۱۹۳ محل اسکان توسط خدمه جمعیت خدمت‌گزار زائر پیاده امام رضا برای کل زائران آماده شده است که نیروهای ایمنی و خدماتی ما در حال آماده‌سازی آن برای زائران هستند.»
 
سخنگوی جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده امام رضا اظهار کرد: «در ۱۲ محل بزرگ اسکان ما مهدکودکی ایجاد شده تا برای فرزندان خردسال زائران پیاده نیز خدماتی فراهم شده باشد. همچنین تامین خدمات لباسشویی، کفاشی، آرایشگری، حمام و خدمات فرهنگی از اقدامات واحدهای اسکان در مشهد است.»
 
رضایی افزود: «در مسیر شش محور ورودی به مشهد و محل‌های اسکان خواب دائمی، خدمات لباسشویی و نانوایی‌، تلفن رایگان، کفاشی، تعمیر موبایل و خدمات درمانی و ماساژ درمانی و خدمات فرهنگی انجام می‌شود. خرما و نان و پنیر و گردو و چای و قهوه، شیر گرم، کشمش و انجیر، آب آشامیدنی و غذای گرم نیز در میان زائران پیاده امام رضا توزیع می‌شود. در محور نیشابور و قوچان توزیع کفش نو نیز داریم و دمپایی و پتوی یک نفره و لباس زیر نیز در میان زائران در این محورها توزیع می‌شود. پانسمان‌های سرپایی، توزیع دارو، اندازه‌گیری قند و فشار خون، ویزیت بیمار توسط پزشکان عمومی و متخصص و تزریقات از خدمات درمانی ایستگاه‌های رفاهی و درمانی ما است.»
سخنگوی جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده امام رضا (ع) گفت:‌ بدین منظور پایگاه‌های امداد و نجات هلال‌احمر در مسیر جاجرم و جغتای سبزوار و جوین مستقر هستند. همچنین 20 پایگاه سلامت نیز خدمات درمانی را در مشهد به زائران پیاده ارائه می‌کنند.
رضایی با اشاره به خدمات فرهنگی برای زائران عنوان کرد: اقامه نماز اول وقت در کلیه ایستگاه‌های صلواتی جاده‌ای و محل‌های اسکان انجام می‌شود و خدمات فرهنگی ایستگاه‌ها و محل اسکان زیر نظر قرارگاه فرهنگی به مدیریت آستان قدس رضوی و اداره کل فرهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی است.
وی افزود: در اکثر ایستگاه‌های بین راهی تصاویر شهدا زینت‌بخش ایستگاه‌ها است و گردنبند تصاویر شهدا و سربند مزین به نام علی‌ابن موسی الرضا(ع) از محصولات فرهنگی ارائه شده است.
رضایی ادامه داد: 85 آمارگر زبده و آموزش دیده با همراه داشتن امکانات و تجهیزات الکترونیکی کار ثبت آمار و خدمات به زائران پیاده را در طول 800 کیلومتر مسیرهای منتهی به مشهد صورت می‌دهند و به دلیل گرانی لوازم یک بار مصرف و حفظ محیط زیست از کلیه مدیران کاروان‌ها خواسته شده به زائران پیاده توصیه کنند یک لیوان شخصی، قاشق و چنگال، بشقاب و یک قمقمه به همراه داشته باشند.
سخنگوی جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده امام رضا(ع) بیان کرد: همچنین با توجه به اینکه پلیس راه طرح محدودیت ترافیکی را از شنبه 12 آبان 97 اجرایی می‌کند، انتظار است رانندگان در مسیر و مدیران کاروان‌ها به دستورات پلیس توجه کرده و رانندگان عزیز محدودیت سرعت را به جهت تامین عبوری زائران پیاده امام رضا(ع)رعایت کرده و با احتیاط بیشتری در مسیرها رانندگی کنند. شماره تلفن 38558010 ستاد مردمی خدمت‌گزار به زائران پیاده امام رضا(ع) آماده پاسخگویی به زائران عزیز و مدیران کاروان‌ها و مدیران ایستگاه‌های صلواتی و بین راهی است.
+12
رأی دهید
-114

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  یا اینکه این حقیر دیگر قادر به فهمیدن متون فارسی نیست یا این چیزهایی که اینجا نوشته شده برای هیچ ابوالبشری قابل فهم و هضم کردن نیست،مملکت در فساد و فحشا و گرانی عرقه و ملت هنوز دست از خرافات و سقت پرستی برنداشتند.این مملکت و این ملت دیگر قابل نجات نیستند،اینها مثل یک مریض ایدزی هستند که در اخرین مرحله بیماریش است و عقل و ادراکش و از دست داده!
  3
  123
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  آش با جاش - سیاهکل، ایران

  ببین اون زمان چی بهش وعده دادن که بلند شد از عربستان اومد خراسان. همونجا هم زهر ریختن توی آب انگور تخمیر شده، بچه تلف شد.
  5
  83
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  لندهور - کلن، آلمان

  اصلاً مگه قراره دکون بازار خرافات و جهالت و شیادی اسلامی پایانی هم داشته باشه؟ اصل مطلب شیوع خرافاته و ملت رو نعشه و خمار نگه داشتن و از بغلش دوشیدن!
  2
  41
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا

  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. این مردم حقشون همینه. تا زمانی که این مردم چشمشون باز نشه حقایقو نبینه حقشون همینه. ما چیکار میتونیم بکنیم؟ به جز اینکه بگیم اشتباه نکنین. متاسفانه این کاریه که خود مردم باید بکنن. باید خود مردم بیدار بشن .
  2
  40
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا

  . [::آش با جاش - سیاهکل، ایران::]. تو اب انگور زهر نریخت که. تو شراب زهر ریخت
  2
  32
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  چی بگم والا - پاریس، فرانسه

  فقط برای زلزله زده ها ندارن خرج کنند، تاسف برای ملتی که اینقدراز تمدن‌ اش به بیراهه رفته، فقط تاسف
  2
  41
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  30 کیلوTNT نصب بصورت نواری در مسیر، تضمینی
  3
  43
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  عیجب نیست که بعضیها تو اقلیتهای قومی از نگرانی رخنه این چیزا ترجیح میدن  ,با اکراه, اهنگ جدایی بزنن
  2
  21
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  ملت بدبخت طلسم شده، دلم بحال خودم میسوزه، ...
  1
  6
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amirgheryou - تهران، ایران
  امیدوارم در نوبت بعدی برای دیدن آقا امام قطب جنوب با پای پیاده راهی بشن. خرجشونم میدیم. و قطعا به لطف الهی بازگشتی نخواهند شد. عوضی های الدنگ هرسال میرید از عراق ویروس میارید. منی که ممکن نیست به راحتی مریض بشم سرما خوردن. لعنت بهتون ویروسهای حامل ویروس.
  1
  5
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  پهلوون مفرد - کلن، آلمان
  "هولباخ " فیلسوف شهیر آلمانیِ منتقد خرافات دینی زمانی در یکی از نوشته‌های خود؛ در جستجوی منشاء گسترش اوهام و خرافات دینی نوشته بود: معلوم نیست که آیا بسته‌بودن چشم و گوش مردم را باید بیشتر تحسین کرد یا بی‌چشم و رویی کسانی را که فریب‌شان می‌دهند. این گفته هولباخ امروزه سئوال و ابهام جدی روی میز ما ایرانیان می‌باشد. چه کسی مقصر دریای بیکران اوهام و خرافات موجود در جامعه ایران است ؟ مردم چشم و گوش‌بسته یا آنهایی که از سادگی و اعتماد مردم استفاده کرده و مردم را خرافات‌زده کرده‌اند؟ آخوندها به برکت همین امام‌زاده‌ها و تقدس امامان شیعه است که توانسته‌اند؛ چهل سال با سوءاستفاده از اعتماد و اعتقاد دینی مردم بر آنها حکومت کنند و گَرد مرگ و نیستی بر مردم و کشور ما بِپَراکنند. علما و روحانیون خوب می‌دانند هر گونه کاهشی در تقدس امامان و امامزاده‌ها؛ کاهش موقعیت اجتماعی آنها را بدنبال دارد. بنابراین تا می‌توانند با تقدس‌زائی برای امامان؛ تنور امام و امامزاده‌پرستی را گرم نگه می‌دارند. -محمود خادمی-
  0
  5
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  mashhabib - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  اینکه بین اینها لباس زیر و سوتین توزیع میکنند اقدام بسیار شایسته ای میکنند . خدا خیرشان بدهد اگه کاندوم و ویاگرا هم توزیع بنمایند .والسلام وعلیکم و رحمت اله !!!!!
  1
  6
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  hassan5 - تهران، ایران
  تا ابله در جهان است مفلس در میماند.در جهت سوی استفاده بیشتر از مردم اشاعه خرافات میکنند.تنها راه رهایی بالا بردن سطح شعور مردم میباشد.نود در صد پیش آهنگهای منتشر کنندگان خرافات عوامل مزدور نظام میباشند
  1
  4
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  setayeshz565 - وین، اتریش
  حتما باید ملت مرده پرست و احمق باشن که بهشون رسیدگی بشه،الان اگه هر جا سیل یا زلزله بیاد دیگه از این خبرها نیست،از هر گونه خدماتی اساسی و رفع نیازهای اولیه انسانی عاجز هستن،چه برسه به پخش اجیل و تعمیر مجانی موبایل و سلمونی و کوفت و زهرمار،مثل همین زلزله زده های کرمانشاه که هنوز بدون امکانات اولیه زندگی تو شرایط سخت هستن،و به جز کمکهای مردمی،از این لاشخورهای دولت اسلامی شبه داعشی چیزی بهشون نرسید
  1
  6
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  ملت بی کار ملت مافنگی ملت مفت خور ملت فرصت طلب ملت دین زده بیشتر از این نمیشه
  1
  5
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::kiarash367 - سیدنی، استرالیا::]. رفیق ملت ایران حافظه تاریخی ندارند،ملت مثل یک بچه ننر شدن اگر بهش بگی نکن، برعکس همون کار را میکنه، یعنی بچه خودش و میزنه تا ماتحت همسایه بسوزه، حالا اگر همراه ماتحت همسایه زنسدگی خودش هم خاکستر بشه مهم نیست. ببینید ما همه ازیک ابو خاکیم و همه هم میدونیم که از زمان اوار شدن این مردارخورها ایرانی جزء منفورترین ین انسانها شده هر جا که پا میگسذاره، اگر به اون لبنانی است که تمام منابع ایران را به حلقش میریزند یا به عراق اسات که به زائراشون هتل ۵ ستاره با دختر ۸ یا ۹ ساله تقدی<م میکنند،و برای عراقیهایی هم که از ایران نفرت دارند سقط پرستها ناموسشون را خودشون میبرن اونجا.ملت روز به روز بیغیرت تر میشن و خرافاتی تر ، بجای اینکه ببینند که در این ۴۰ سال از کجا به کجا رسیدند!
  0
  4
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  hassan5 - تهران، ایران
  خانم برای زایران مرد و آقا برای زایران زن هم کم دارید.
  0
  1
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. درود . مشکل همیشه مردم بوده و هست. منظورم خود مردم نیست. منظورم به قهقرا کشیدن فرهنگ مردمه. به یکی که هی از وضع مملکت میناله میگی مقصر مردمه میاد میگه به مردم چه ربطی داره . اگه مردم استرالیا مثل مردم ایران بودن استرالیا الان یه ایران دوم بودش. مشکل اول و اخر مردمه. تا وقتی مردم اجازه میدن وضع همینه
  0
  1
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.