پلیس در جستجوی دو مظنون تجاوز جنسی گروهی درفرایبورگ

پس از تجاوز گروهی به دختر جوان ۱۸ ساله در فرایبورگ پلیس ۷ مظنون سوری و یک آلمانی را بازداشت کرد. پلیس اکنون در جستجوی دو تن دیگر از مظنونان این حادثه است. سه تن از بازداشتی‌ها احتمالا به "یگان‌های مدافع خلق" وابسته‌اند.
 
برند بل از پلیس جنایی فرایبورگ آلمان روز جمعه دوم نوامبر (۱۱ آبان) در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که در رابطه با واقعه تجاوز جنسی گروهی احتمالی در فرایبورگ "دی‌ ان ای" دو فرد ناشناس یافته شده و پلیس در جستجوی آنان است.
 
به گفته این مقام پلیس دی ان ای کشف شده متعلق به هفت مظنون بازداشت شده سوری و یک آلمانی نیست. مظنونان بازداشت شده بین ۱۹ تا ۲۹ سال سن دارند.
 
دستگیری مجرم اصلی تجاوز گروهی
 
طبق داده‌های پلیس جنایی شهر فرایبورگ مظنون اصلی حادثه تجاوز گروهی قبلا تحت پیگرد پلیس بوده است. فرد بازداشت شده که پلیس نامش را ذکر نکرده ۲۲ سال دارد و از تابستان سال ۲۰۱۸ تحت تعقیب پلیس بوده و پیش از حادثه تجاوز جنسی در فرایبورگ هم مرتکب جرایم متعددی شده است.
 
پلیس جنایی فرایبورگ همچنین اعلام کرده است که مظنون اصلی سه بار مرتکب ضرب و جرح  و دو بار هم متهم به ارتکاب جرایم جنسی شده است. طبق اطلاع پلیس جنایی آلمان این فرد در سال گذشته در آپارتمان خود با دو نفر، از جمله یکی از مظنونان که در حادثه فرایبورگ هم دست داشته، یک عمل تجاوز جنسی انجام داده است. علیه این فرد در دهم اکتبر ۲۰۱۸ حکم بازداشت صادر شده اما پلیس آلمان در توجیه عدم دستگیری او می‌گوید که از محل توقف او اطلاعی نداشته است.
 
افراد بازداشتی نزدیک به یگان‌های مدافع خلق؟
 
سه تن از مظنونان تجاوز جنسی گروهی در فرایبورگ، طبق گفته پلیس، عکس‌های خود را در حالیکه سلاح در دست دارند در اینترنت منتشر کرده‌اند. این افراد متهم به عضویت در گروه "یگان‌های مدافع خلق" هستند.
 
پلیس جنایی فرایبورگ گفت: «این موضوع نزدیکی این افراد را به یگان‌های مدافع خلق، یک گروه مسلح نظامی کردهای سوریه ، یا حزب کارگران کردستان (پ ک ک) نشان می‌دهد. اما ما نمی‌توانیم آن را تأیید کنیم.»
 
"یگان‌های مدافع خلق" یک گروه شبه نظامی کردی در شمال سوریه است که تحت حمایت ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در شمال سوریه می‌جنگد. ترکیه این گروه نظامی را تروریستی می‌داند و آن را شاخه‌ای از حزب کارگران کردستان می‌‌شمارد.
 
حادثه تجاوز گروهی در فرایبورگ
 
شهر فرایبورگ در جنوب‌ غربی ایالت بادن- وورتمبرگ آلمان واقع است. این شهر حدود ۲۳۰ هزار نفر جمعیت دارد. حادثه‌ای که در این شهر اتفاق افتاده سبب بحث‌های زیادی در جامعه آلمان شده است.
 
مقامات پلیس و دادستانی فرایبورگ تأیید کرده‌اند که جرایم جنسی در این شهر افزایش یافته است.
 
یک زن جوان ۱۸ ساله‌ در شب ۱۳ اکتبر پس از پایان برنامه دیسکو از طرف چندین مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفت. پلیس در این ارتباط هشت مرد را بازداشت کرده که اکنون در حبس موقت به سر می‌برند.
 
ماموران پلیس به هفت شهروند سوریه با سن‌های ۱۹ تا ۲۹ سال و یک مرد آلمانی ۲۵ ساله در اجرای این تجاوز جنسی به شدت مظنون هستند.
آنته ویدمن-ماوتس، مسئول امور هم‌پیوندی مهاجران در جامعه آلمان آنته ویدمن-ماوتس، مسئول امور هم‌پیوندی مهاجران در جامعه آلمان، بعد از این حادثه گفت پناهجویان باید در نخستین مرکزی که برای زندگی در اختیارشان قرار می‌گیرد در دوره‌هایی شرکت کنند که در آنها "همزیستی جنسیتی در آلمان" تشریح شود.
 
مسئول امور هم‌پیوندی مهاجران در دولت آلمان در ادامه گفت این مسئله باید برای پناهجویان مشخص شود که در آلمان خشونت‌ و بخصوص خشونت جنسی به هیچ وجه تحمل نمی‌شود.
 
گونتر بورکهارت از گروه "پرو آزول"، یک نهاد حقوق بشری مدافع پناهجویان، درباره این اظهارات ولی تردید نشان داده و گفته است که پناهجویان ارزش‌ها و نرم‌ها را نه فقط در کلاس‌های درس، بلکه در تماس و ارتباط روزانه با مردم و باز شدن درهای بازار کار به روی آنان یاد می‌گیرند.
 
بورکهارت هشدار داده است که جمع آوری پناهجویان در مراکز ویژه موسوم به "آنکر" برای ثبت نام و اسکان پناهجویان و در قرنطینه نگه داشتن آنان اشتباه است. به باور او این مسئله فضا را برای خشونت آماده می‌کند. او همچنین تاکید کرده است که عنوان کردن این موضوع  به معنای توجیه هیچ‌گونه تجاوز و قتل نیست.
تظاهرات مخالفان راست‌گرایان در فرایبورگ بهره‌برداری راست‌گرایان از حادثه فرایبورگ
 
به دنبال حادثه فرایبورگ ، روز دوشنبه  ۲۹ اکتبر، حزب راست‌گرای "آلترناتیو برای آلمان" طی بیانیه‌ای مردم را به برگزاری تظاهرات و تجمع در اعتراض به تجاوز دسته‌جمعی در فرایبورگ فرا خواند. به گفته پلیس شهر فرایبورگ در تجمع راستگرایان حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر شرکت کردند.
 
چندین گروه مخالف هم به تظاهرات علیه حزب راست‌گرا دست زدند. هدف این گروه‌ها جلوگیری از بهره برداری "آلترناتیو برای آلمان" از این حادثه برای هدف‌های مشخص سیاسی بود. پلیس آلمان شمار طرفداران این گروه‌ها را حدود ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده است.
+39
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  حقتونه و نوش جونتون باشه . تا باشه از این خبرهای خوش واسه ملتِ فاشیستتون . عرب میخواستین این هم عرب . زبان فارسی و کلا فرهنگ فارسی در آلمان ممنوع هست و حتی بعضا جزء زبانهای ناشناس قرار گرفته بجاش تا تونستن زبان عرعری رو روی در و دیوارها و اتوبوس ها برای عرعرها آزاد گذاشتن بخصوص برای امتحان گواهینامه که عرعرها بتونن راحت در جامعه شون با زبانِ عرعری ادغام بشن من دورغ میگم اونایی که آلمان زندگی میکنن بفرمایین شرح بدین . (( البته این مطلب رو برای هموطنای عزیزمون نوشتم که بدونن اینجا که میگن آلمانِ کجاست نه برای مزدورهای ترامپ پرست و صهیونیست ))
  22
  24
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان
  خودکرده را تدبیر نیست
  3
  20
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  این شپ، شش پای ورماخت باز نق زد، اخه زبان فارسی که امثال تو باهاش حرف بزنند یا بنویسند فقط ارزش استفاده برای چاپلوسی. .... ارزش دراره و بچه ادم شرمش میاد با این حرف بزنه، اون زبون را باید بریدکه شما سقط پرستهای تروریست باهاش حرف میزنید. زمان اون خدا بیامرز هنوز هم قدیمیها یادشونه که در ماهای تابستان برای جلب مشتریان ایرانی که برای تفریحات اخر هفته سرکی به المان یا فرانسه میزدند، دخترهای سیک و شیک پوش را استخدام میکردند و به انها فارسی یاد میدادند که با مشتریان فارسی حرف بزنند، و ایرانی هم برای بخر فروشی با پولی که عکس اون خدا بیامرز روش بود ​(نه یک کره سیک که ارزش کاغذ توالت را هم نداره) جای مارک المان خرید میکردند ولی حالا همون ایرانی تا پاسشو تو فرودگاه با اون نشابن سیکها روش ببینند فورا با یک گروهان مامور میرن به استقبال اون ایرانی اول سر تاپاش و میگردن که نکنه تروریست باشه!
  5
  12
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::] بالاخاره ملعون خان منافقِ همیشه در صحنه سر کله ش پیدا شد . جدیدا تا اسم آلمان میاد سریع میایی وسط برای اظهار وجود ؟ من که گفتم حساب شما منافقای مزدور و نتانیابو پرست کاملا توی این سایت مشخصه ، ولی بازم گوش نکردی و باز اومدی اظهار نظر کردی هااا ؟ مگه کسی به نظر .....تو اهمیت میده به جز امثال خود مزدورت ؟ بدو بدو برو از این سایت تا نفرستادمت دورقوز آباد .
  5
  2
  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.