ابراهیم رئیسی «یگان حفاظت آستان قدس رضوی» تشکیل داد

 علی اکبر افراسیابی (چپ) حکم فرماندهی یگان حفاظت آستان قدس رضوی را از ابراهیم رئیسی دریافت می‌کند. گزارش‌ها از ایران حاکی است که تولیت آستان قدس رضوی یگان حفاظت از حرم امام هشتم شیعیان در مشهد تشکیل داده است، امری که با انتصاب علی اکبر افراسیابی به عنوان فرمانده این یگان از روز پنج‌شنبه ۱۰ آبان کلید خورد.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، حکم انتصاب آقای افراسیابی به سمت «یگان حفاظت آستان قدس رضوی» را حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران، امضا کرده و مراسم معارفه او هم با حضور ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، انجام شده است.
 
آقای رئیسی در این مراسم به دلایل تشکیل این یگان حفاظتی پرداخته و گفته است: «یکی از مأموریت‌های ما حفظ اماکن متبرکه از هرگونه آسیب است، زیرا همیشه این اماکن مورد طمع افراد شرور و و شیاد قرار دارد».
 
وی مشخص نکرد که این «افراد شرور و شیاد» چه کسانی هستند.
 
این نخستین بار است که برای حفاظت از حرم امام هشتم شیعیان و دیگر چهره‌های مقدس شیعیان در ایران یگان حفاظتی تشکیل می‌شود. ابراهیم رئیسی نیز در اظهارات روز پنج‌شنبه خود به بی‌سابقه بودن این امر اشاره کرده است.
 
وی در ادامه گفت: «آرامش زائر نکته‌ای بسیار کلیدی است و این آرامش با سخنرانی و بخشنامه به دست نمی‌آید بلکه برای ایجاد آن باید فرآیندی طی شود تا زائران با خاطر آسوده زیارت دلنشینی را تجربه کنند».
 
حرم امام هشتم شیعیان در سال ۱۳۷۳ هدف بمب‌گذاری قرار گرفت که به کشته شدن ۲۶ نفر انجامید. همچنین بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شدند.
 
درباره عاملان این حادثه با گذشت ربع قرن هنوز ابهامات بسیاری وجود دارد. جمهوری اسلامی در ابتدا سازمان مجاهدین خلق را مسئول آن دانست، امری که مجاهدین آن را تکذیب کرده‌اند.
 
در سال‌های بعد نام القاعده و سپاه صحابه پاکستان به عنوان مظنونان حادثه مطرح شد. همچنین برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که وزارت اطلاعات و چهره کلیدی آن زمان این وزارتخانه، یعنی سعید امامی در ماجرا دست داشته‌اند.
 
سعید امامی به عنوان طراح قتل‌های زنجیره‌ای روشنفکران و مخالفان سیاسی در ایران شناخته شده است که از مقام معاونت در وزارت اطلاعات خلع شد و «در زندان با خوردن داروی نظافت کشته شد».
 
سال گذشته نیز آرامگاه آیت‌الله روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، هدف حمله مسلحانه قرار گرفت که ۲۲ کشته بر جای گذاشت. داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
 
در این حال ابراهیم رئیسی گفته که تشکیل یگان حفاظت از آستان قدس رضوی «پی‌گیری قانونمند فعالیت‌هایی است که صبغه انتظامی دارند».
 
آقای رئیسی نامزد اصلی اصول‌گرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ بود که از حسن روحانی شکست خورد. وی همچنین یکی از اعضای کمیته چهار نفره منصوب آیت‌الله خمینی بود که در سال ۱۳۶۷ بسیاری از زندانیان سیاسی ایران را که عموم آنها اعضای سازمان مجاهدین خلق و گروه‌های چپ‌گرا بودند اعدام کردند.
+9
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  بیشرف بوی سرنگونی و چوبه دار، رو فهمیده حالا افتاده به تکاپو ! ولی دیگه خبر نداره ، تقاص خون جوانهائی رو که در گروه مرگ و در سال شصت ‌هفت به جوخه های اعدام سپرده رو باید بده ، رد خور نداره و فراری در کار نیست ! جون کثیفش باید گرفته بشه ، با اون پدر .. ، خوک صفتش الم ال اُلاغ !!
  5
  54
  ‌پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  abulolo al majoosi - برنو، چک

  ببر عزیز حلالت ، ببر و دعا به جون پدر زنت بکن نامرد
  6
  34
  ‌پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خود این فرمانده پیزوری یک یگان محافظ لازم داره که تلو تلو نخوره!
  4
  35
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  ببین دین چقدر ذلیل و خار شده که محافظ میزارند اگر خدایی وجود دارد پس این نگهبانان برای چیست؟؟
  4
  44
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران

  رهبر بعدی داره آماده میشه و یواش یواش گارد جاویدان خودشو راه میندازه
  5
  37
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Dr.Alex - واشینگتون، ایالات متحده امریکا
  بیشرفها نفت و پولش نباشه، دین نیست نه؟! دزدهای داعشی!
  2
  5
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  باید مواظب این دیوانه بود داره از ترفند اجداد عربش استفاده میکنه تا برا خودش زمامدارى کنه و خراسان رو از ایران جدا کنه فردا پس فرداست که اعلام کنه خراسان هم باید مثل واتیکان مستقل باشه
  2
  4
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آش با جاش - سیاهکل، ایران
  بر جای بوسه لبان اهریمن، بر دو کتف ضحاک دو مار سیاه رویید. مارها را از بن بریدند، اما به جای آن‌ها بی‌درنگ دو مار دیگر رویید. ضحاک پریشان شد و در پی چاره افتاد. پزشکان هرچه کوشیدند سودمند نیفتاد. وقتی همه پزشکان درماندند، اهریمن خود را به شکل پزشکی ماهر درآورد و نزد ضحاک رفت و گفت: «بریدن ماران سودی ندارد. داروی این درد مغز سر انسان است. برای آن‌که ماران آرام باشند و گزندی نرسانند چاره آن است که هر روز دو تن را بکشند و از مغز سر آن‌ها برای ماران خورش بسازند. شاید از این راه سرانجام ماران بمیرند.». اهریمن که با آدمیان و آسودگی آنان دشمن بود، می‌خواست از این راه همه مردم را به کشتن دهد و تخمه آدمیان را براندازد.
  3
  3
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  خوب امام رضا از خودش مگه نمیتونه محافظت بکنه چطور کور وکچل شفا میده خودشو چطور نمیتونه حفظ بکنه
  1
  3
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.