واکنش برایان هوک به برخورد امنیتی در ایران با روز کوروش کبیر

برایان هوک رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه با اشاره به برخورد امنیتی با مراسم بزرگداشت کوروش کبیر گفت، «این کاملا مناسب و بجاست که مردم ایران بخواهند آن میراث را گرامی بدارند. کوروش بسیار بیشتر از این رژیم، منعکس کننده مردم ایران است.» پیشتر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی در روز موسوم به کوروش کبیر، از مقام های جمهوری اسلامی خواست تحمل مذهبی را از کوروش کبیر، پادشاه باستانی ایران بیاموزند.
 
هدر ناوئرت در توئیتر نوشت:‌ «بیش از ۲۰۰۰ سال پیش کوروش کبیر در ایران باستان مدارای دینی را رواج می داد.» روز هفتم آبان در ایران به طور نمادین، روز کوروش کبیر موسس شاهنشاهی هخامنشی شناخته می شود.
 
روز دوشنبه،‌ حساب رسمی فرماندهی ارتش آمریکا به فارسی نیز در توئیتی روز کوروش کبیر را با انتشار عکسی از مقبره او تبریک گفت.
 
حضور هزاران ایرانی در پاسارگاد در این روز با واکنش تند حکومت ایران روبرو شد و جمهوری اسلامی در دو سال اخیر مانع حضور مردم در این مکان در ۷ آبان شده است.​
+114
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  چرا در زمان رضا شاه کبیر کسی یا اینکه حکومت نتوانست مانع حجابی بودن زنان و اسلامی بودن و اخوندشدن مردم ایران بشود ؟ چون دولت وقت انگلستن در دفاع از ماندگار بودن , کلتور مذهب اسلامی و دفاع از اخوندها را در ایران حمایت مادی و معنوی میکرد.
  3
  17
  ‌پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  freedom of the press - تهران، ایران
  بله فقط و فقط بخاطر شما الدنگهای بانگی که خمینی را به شاه شاهان ترجیح دادید . بعضی وقتها انسان مغلوب دستاوردها و اکتشافات خودش میشه ، اینها مغلوب سیاستهای خودشون بر علیه شاه ایران پرست ما شدند
  3
  15
  ‌پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  سلام لبخند - تهران، ایران

  کوروش کبیر ان قوانین را برای 2000 سال پیش وضع کردند . به نظر بنده اگر کوروش کبیر در این دوران زندگی و حکومت میکرد. اول از همه دست دین را از سیاست میبرید و سپس برای مدارای دینی هم حد و مرزی مشخص میکرد !!
  2
  23
  ‌پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.