ایالات متحده امریکا ترامپ: فکر نمی کنم عربستان در ماجرای خاشقجی به من خیانت کرده باشد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید مقامات عربستان در ماجرای قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکومت این کشور به او خیانت نکرده اند.
 
رئیس جمهوری ایالات متحده پیش از این گفته بود که از توضیحات ریاض درباره قتل جمال خاشقجی «ناراضی» است اما در عین حال نمی خواهد رابطه تجاری با با عربستان را از دست بدهد.
 
وی همچنین از کندی روند تحقیق در مورد قتل جمال خاشقجی انتقاد کرده بود.
 
سخنان روز چهارشنبه رئیس جمهوری ایالات متحده در حالی بیان شد که گروهی از سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات از دونالد ترامپ خواستند گفتگوها با عربستان بر سر استفاده غیرنظامی از انرژی هسته‌ای را به حالت تعلیق در آورد.
 
این گروه از اعضای مجلس سنای آمریکا تهدید کرده‌اند که در صورت عدم قطع مذاکرات از تصویب توافق هسته‌ای با عربستان جلوگیری خواهند کرد.
 
در نامه این سناتورها به دونالد ترامپ آمده است: «افشاگری‌های ادامه دار در مورد قتل جمال خاشقجی و همچنین برخی اقدامات عربستان در ارتباط با یمن و لبنان نگرانی های جدی بیشتری را درباره شفافیت، مسئولیت پذیری و قضاوت تصمیم گیران فعلی در عربستان پدید آورده است.»
 
نام مارکو روبیو، سناتور ایالت فلوریدا نیز در میان این گروه از اعضای مجلس سنا دیده می شود.
+13
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  نارکو - سوئد، سوئد

  ای پدر پول بسوزه. شریک دزد و رفیق قافله. هم به اسرائیل می فروشه، هم به عربستان، هم به لمارات، هم به هند و پاکستان، ایران رو هم نگه داشته برای ترساندن عربها و اسراییلیها. مرتیکه عجب دزد بی پدر و مادریه.
  5
  52
  ‌چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  خدائیش آخر کمدین ، شده این ترررامپ ! داره کم کم ازش خوشم میاد! دیوونه بازیها و پاچه خواری صهیونستهاش رو که بیخیال بشیم ، خیلی با نمکه ! اصلاً میتونه بعد از پایان دوره ریاست جمهوریش ، بجای اِستَن لورل ، در سری کمدی و قدیمی لورل و هارد که زمان شاه از تلویزیون ایران پخش میشد ، ایفای نقش کُنه !!
  7
  52
  ‌چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  هر گز عربستان و شاهش و دیگر مسئولانش سواستفاده از دوستی با امریکارا نکردن نخواهند کرد. ماجرا خاشقجی هم توطئه ای بوده از طرف دشمنان عربستان تا بتوانن اختلافات در بین عربستان و خیلی ز مردمان دیگ گوررا بیشتر و بیشتر کنن.
  23
  1
  ‌پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.