اتریش از پیمان مهاجرتی سازمان ملل خارج می‌شود

 سباستیان کورتز، صدراعظم اتریش دولت دست‌راستی اتریش روز چهارشنبه، ۹ آبان‌ماه، اعلام کرد که رویکردی همچون ایالات متحده و مجارستان در پیش می‌گیرد و از پیمان سازمان ملل متحد در زمینه ساماندهی وضعیت مهاجرت خارج می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، سباستیان کورتز، صدراعظم محافظه‌کار اتریش، روز چهارشنبه خبر داد که این کشور اسناد مربوط به این پیمان را امضا نخواهد کرد و نماینده‌ای نیز به مراسم امضای این پیمان که در ماه دسامبر در مراکش برگزار می‌شود نخواهد فرستاد.
 
او «ترس از لطمه به حاکمیت ملی [اتریش] در تصمیمات مربوط به امور مهاجرتی، و احتمال محو شدن خط تمایز بین مهاجرت قانونی و غیرقانونی» را علت این تصمیم اعلام کرد.
 
سباستیان کورتز از دسامبر گذشته در ائتلاف با حزب آزادی که گرایش سیاسی آن ملی‌گرا و ضد مهاجرت است به عنوان صدراعظم آغاز به‌ کار کرد.
 
اتریش هم‌اینک ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد و آقای کورتز اعلام کرده که جلوگیری از مهاجرت‌های بی‌ضابطه، اولویت اول او است.
 
در جریان بحران مهاجرتی سال ۲۰۱۵ که ورود بیش از یک میلیون مهاجر از مناطق فقیر و جنگ‌زده خاورمیانه و آفریقا را به اروپا در پی داشت، اتریش به اندازه حدود یک درصد جمعیت خود پناهجو پذیرفت.
 
نگرانی‌ها از این روند باعث انتخاب دولت محافظه‌کار کورتز در اتریش شد و او قول داده است که از چنین روندی جلوگیری کند.
 
پیمانی که دولت اتریش خبر داده از امضای آن خودداری می‌کند، «پیمان جهانی برای مهاجرت امن، منظم و مرتب» نام دارد و در ماه ژوئیه امسال، ابتدای تابستان، توسط تمامی ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل، به استثنای ایالات متحده، تأیید شد.
 
این پیمان یک معاهده غیرالزام‌آور است و هدف از آن رسیدگی به اموری نظیر چگونگی حفاظت از مهاجران، چگونگی ادغام آنها در کشورهای میزبان، و شیوه‌های بازگشت آنها به کشورهای مبدأ اعلام شده است.
 
وزارت خارجه آمریکا سال گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که «این معاهده دارای مفادی است که با سیاست‌های مهاجرت و پناهندگی ایالات متحده، و نیز با ضوابط دولت ترامپ درباره مهاجرت، در موارد متعدد ناهمخوانی دارد».
 
نیکی هیلی، نماینده وقت آمریکا در سازمان ملل، نیز در این باره اظهار داشت که رویکرد جهانی در این پیمان در مورد مهاجران و پناهجویان «با حق حاکمیت آمریکا سازگاری ندارد».
 
به نوشته رویترز، دولت دست‌راستی مجارستان، به رهبری ویکتور اوربان، نخست‌وزیر این کشور، نیز خبر داده که کشورش در مراسم مراکش شرکت نمی‌کند و سند نهایی این پیمان را امضا نخواهد کرد.
 
در همین حال، لهستان نیز خبر داده که در حال بررسی اتخاذ تصمیم مشابهی است. دولت لهستان تاکنون از رعایت سهمیه‌های پذیرش پناهجو که از سوی اتحادیه اروپا تعیین شده سر باز زده و در این ارتباط با بروکسل مناسبات تنش‌آمیزی دارد.
+75
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اگر سازمان بین الملل جلوی مهاجرات پناهندگان را نگیرد , دولتهای همچون رژیم اخوندی هر ماه و هر سال کلی مردمانشان را به کشورهای اروپای و امریکای صادر میکنن.
  18
  52
  ‌چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  از بس ایرانی افغانی و عرب هجوم آوردند دیگه کلافه شدند خدایی حق دارند میبایست از سالها پیش این تصمیم را میگرفتند
  8
  39
  ‌چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  هیتلر گور به گور شد اماشصت هفتاد سال بعد از مرگش مینی هیتلر ها دارن توو چهار گوشه جهان میتازن وبرای یک هیتلر کامل شدن چهارنعل می دوند.
  30
  15
  ‌چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  boysboys - مونیخ، آلمان

  تصمیم خیلی عالی ای هست. مهاجرت باید محدود و از طریق امتیاز بندی و فقط در صورت لزوم و کمبود اونهم موقتی باشه و پناهندگی هم فقط مختص موارد خاص اجتماعی،مذهبی و نه بصورت گروهی و جمعی و گله ای باشه.اگه اینطور باشه همه آفریقا و...باید پاشن بیان اروپا،. باید شرط و تستی باشه تا هر کس به هر عنوان وارد کشور غربی میشه تعهد بده مطیع فرهنگ و جامعه اونجا باشه و نه اینکه هر کی گوشه ای آلونک و مسجد و معبد و..بزنه و به سبک دیار خودش بخواد زندگی کنه.حجاب و پوششهای سنتی هم ممنوع.هر کس تخطی کرد با تی پا اخراج.قانون دست و پاگیر حقوق بشر قلابی هم فسخ باید بشه چون فقط باعث سو استفاده هست. برای مواردی مثل جنگ و..هم تنها راه ایجاد منطقه های امن تحت حمایت نیروی نظامی بین المللی در همون کشور مشکل دار هست.
  12
  45
  ‌چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  حق داری عمو ملک پاپا جونت داره پر از ایرانی میشه، راستی تو مونیخ شایع است شما نوه سه قبیله وایکینگها هستی< که به ایران تبعید شده بود!واقعا بعضیها چقدر پررو و از خود راضی هسدتند، تو هم یکی مثل اون روانی هستی که تو مونیخ ۹ تا بچه هم سن و سال خودفش و کشت چون خود خارجیش با امدن خارجیها به المان مخالف بود. واقعا اخوند حقشه سوار ملت ایران بشه
  9
  3
  ‌چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  boysboys - مونیخ، آلمان
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. اصلا این خبر چه ربطی به ایران داشت که این حرفهای بیربط رو نوشتی؟
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.