قتل‌های زنجیره‌ای مخوف در آلمان؛ پرستاری که می‌گوید ۱۰۰ بیمار را کشته است

نیلز هوگل در دادگاه رویش را از دوربین‌ها پوشاند در یکی از مخوف‌ترین پرونده قتل‌های زنجیره‌ای پس از جنگ جهانی دوم آلمان، فردی که قبلا پرستار بود در اولین روز دادگاه‌ش گفت که ۱۰۰ بیمار را کشته است.
 
به گفته بازرسان، نیلز هوگل ۴۱ ساله طی دوران حضورش در دو بیمارستان در شمال آلمان، مقادیر مرگباری دارو به بیماران تزریق کرده است.
 
به گفته بازرسان، او می‌خواسته با تزریق بیش از حد دارو کاری کند که بیماران نیاز به احیای قلبی-ریوی پیدا کنند و بعد با انجام عمل احیا همکارانش را تحت تاثیر قرار دهد.
 
هوگل در حال حاضر مشغول گذراندن حبس ابد به دلیل شش مرگی است که در دوارن خدمت او رخ داد. او حالا اعتراف کرده که ۳۶ بیمار را در اولدنبرگ و ۶۴ نفر را در نزدیکی دلمنهورست بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ کشته است.
 
وقتی که قاضی دادگاه اولدنبرگ از او سئوال کرد که اتهام کشتن این افراد حقیقت دارد یا نه، نیلز هوگل گفت، "کم و بیش" درست است.
 
انتظار می‌رود دادگاه کنونی که با یک دقیقه سقوط به احترام قربانیان آغاز شد، تا ماه مه طول بکشد. این دادگاه در نتیجه تحقیقات سم‌شناسی از بقایای ۱۳۰ نمونه برگزار شده است.

کشتار بدون عقوبت؟
 
جنی هیل، خبرنگار بی‌بی‌سی در برلین می‌گوید این پرونده چالشی جدی برای مسئولان بهداشت در آلمان است که حالا متهم هستند چشمانشان به روی این جنایت بسته مانده است.
 
بازرسان پرونده می‌گویند که این احتمال وجود دارد که او حتی افراد بیشتری را هم کشته باشد. امکان تحقیق در مورد جسدهایی که سوازنده شده‌اند، وجود ندارد.
 
کریستین مارباخ، سخنگوی خانواده‌های قربانیان می‌گوید که این یک رسوایی است که یک پرستار توانسته سال‌ها بدون این که دستگیر شود، افراد زیادی را بکشد.
 
آقای مارباخ، که مادربزرگش توسط هوگل کشته شده، گفت: "ما چهار سال برای این فرآیند مبارزه کردیم و انتظار داریم که هوگل برای ۱۰۰ قتل دیگر مجازات شود."
 
سارا کلین، که مسئول حمایت از گروه قربانیان است: "امیدوارم او برای تمامی موارد محکوم شود تا کسانی که عزیزانشان را از دست داده‌اند، احساس کنند که کار به سرانجامی رسیده است."
 
هوگل اولین بار در سال ۲۰۰۵ به دلیل تزریق بدون نسخه دارو به یک بیمار در دلمنهورست گیر افتاد. او سال ۲۰۰۸ به دلیل تلاش برای قتل به هفت سال زندان محکوم شد.
 
دومین دادگاه از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ طول کشید و او به دو قتل و دو بار تلاش برای قتل، محکوم به حبس ابد شد.
 
او گفت "واقعا متاسف" است و امیدوار است که خانواده‌ها به آرامش برسند. به هر حال او مشغول گذراندن محکومیتش بود تا این که پیش یک روانپزشک اعتراف کرد حداکثر تا ۳۰ نفر را کشته است. به دنبال این قضیه تحقیقات گسترش پیدا کرد و پرونده ۱۳۰ بیمار برای یافتن شواهد جستجو شد.
 
رسانه‌های آلمان گزارش کرده‌اند که سوابق بیمارستان اولدنبرگ نشان می‌دهد که میزان مرگ و احیای قلبی-ریوی در شیفت‌هایی که نیلز هوگل کار می‌کرده دو برابر بوده است.
+35
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Liberte - ارومیه، ایران
  آلمانی ها که اعدام را برداشته اند ، چه مجازاتی رو می توانند برای تنبیه این جانی در نظر بگیرند؟
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Anisa - ونکوور، کانادا
  دادگاه « با یک دقیقه سقوط به احترام قربانیان » آغاز شد !!!! یا « با یک دقیقه سکوت » ؟
  0
  0
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.