دختر ایزدی که زمانی برده داعش بود به آلمان بازگشت

اشواق حاجی حمید تالو، دختر ایزدی که به اسارت داعش در آمده بود داعش اشواق را ربوده و به عنوان کنیز فروخته بود. اشواق فرار کرد و به آلمان پناهنده شد اما پس از سه سال شکنجه‌گر خود را در آلمان دید و از ترس او دوباره به عراق گریخت. حال این دختر ایزدی به آلمان بازگشته است.
 
اشواق حاجی حمید تالو، دختر ایزدی ۱۹ ساله، بار دیگر در آلمان به سر می‌برد. او که در سال ۲۰۱۵ به آلمان گریخته بود، در ماه اوت ۲۰۱۸ این کشور را ترک کرد، چون به گفته خودش در ایالت بادن – وورتمبرگ، واقع در جنوب غرب آلمان، با شکنجه‌گر داعشی‌اش روبرو شده بود. خبرگزاری‌ها به نقل از فرستنده SWR (رادیوی جنوب غرب) آلمان نوشته‌اند که اشواق در اواخر ماه سپتامبر به آلمان بازگشته است.
 
دادستانی آلمان تایید می‌کند که اشواق هم اکنون ساکن آلمان است. سخنگوی دادستانی آلمان در گفتگو با رسانه‌ها بدون ذکر جزئیات گفته است که تحقیقات درباره پرونده مربوط به شکایت اشواق در جریان است. همچنین به گزارش SWR این زن جوان در حال حاضر تحت مراقبت‌های پزشکی و روان‌درمانی قرار دارد.
 
اشواق در سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۴ ساله بود که اسلام‌گرایان افراطی داعش به کوه‌های سنجار، محل زندگی اقلیت ایزدی‌ها، حمله کردند.
 
تروریست‌های "دولت اسلامی" صدها دختر ایزدی را ربودند و اشواق در میان ربوده‌شدگان بود. این دختران در میدان‌های بزرگ همانند حیوانات با قیمتی حدود ۱۰۰ دلار فروخته می‌شدند. اشواق سه ماه اسیر داعشی‌ها بود. او را اذیت و آزار کردند و مجبور شد به اسلام بگرود.
 
روزی که او را نزد پزشک بردند موفق به فرار شد و در سال ۲۰۱۵ به عنوان پناهجو به ایالت بادن - وورتمبرگ آلمان آمد و با مادر و برادرانش در "اشوبیش گموند" زندگی می‌کرد.
 
سرنوشت دردناک ایزدی‌ها در عراق سبب شده بود که دولت ایالتی در ایالت بادن - وورتمبرگ آلمان در پایان سال ۲۰۱۴ تصمیم بگیرد یکهزار و ۱۰۰ زن و کودک ایزدی را از شمال عراق بپذیرد و در ۲۱ شهر این ایالت اسکان دهد.
 
اشواق در ماه فوریه ۲۰۱۸ ناگهان در آلمان با ابوهمام، شکنجه‌گر داعشی خود، روبه‌‌رو شد که او نیز به عنوان پناهجو از حمایت دولت این کشور برخوردار بود. ابوهمام سر صحبت را با او باز کرده و او را تهدید کرده بود. اشواق پنج روز بعد از روبه‌‌رو شدن با ابوهمام موضوع را به اطلاع پلیس آلمان رساند. پلیس اما اعلام کرده بود که فردی با خصوصیات شرح داده شده از سوی اشواق را نیافته است.
 
این بود که اشواق و خانواده‌اش به عراق بازگشتند، در حالی‌که از پلیس آلمان انتقاد می‌کردند که به طور جدی به مشکلی که برای او در آلمان پیش آمده بها داده نشده است.
 
به گزارش SWR در این میان ماموران پلیس جنایی بادن – وورتمبرگ بار دیگر اشواق را ملاقات کرده و از او سوالاتی درباره آنچه برایش پیش آمده کرده‌اند. تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.
+73
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  کار پلیس دست کمی از کار داعش ندارد.
  3
  14
  ‌چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.