بازداشت یک ایرانی‌تبار در دانمارک به ظن همکاری با وزارت اطلاعات و طراحی حمله

سرویس امنیتی دانمارک می‌گوید که پلیس این کشور یک فرد ایرانی‌تبار را به ظن همکاری با سرویس‌های امنیتی ایران و تلاش برای حمله بازداشت کرده است.
 
فین بورخ آندرسون، رئیس سرویس امنیتی دانمارک، روز سه‌شنبه هشتم آبان اعلام کرد این فرد که گذرنامه نروژی دارد مظنون به تلاش برای حمله به یکی از سران «جنبش الاحواز» در دانمارک است.
 
او در یک کنفرانس خبری گفت: «ما با یک طرح سرویس امنیتی ایران برای انجام حمله در خاک دانمارک روبرو هستیم. واضح است که این کار پذیرفتنی نیست».
 
خبرگزاری رویترز در گزارش خود در این باره یادآور شده که مقام‌های وزارت خارجه ایران به دلیل روز تعطیل رسمی در دسترس نبودند تا در این زمینه اظهارنظر کنند.
 
آندرسون می‌گوید پلیس دانمارک روز ۲۱ اکتبر این شهروند نروژی ایرانی‌تبار را بازداشت کرده و متهم در جلسه دادگاه گفته که هیچ خطایی از او سر نزده است.
 
سرویس امنیتی نروژ نیز گفته که با پلیس دانمارک در این زمینه همکاری می‌کند.
 
جمهوری اسلامی ایران پیشتر نسبت به حضور اعضای گروه موسوم به «جنبش الاحواز» در خاک دانمارک پس از حمله به یک رژه نظامی در اهواز اعتراض کرده بود.
 
در جریان حمله به رژه نظامی روز ۳۱ شهریور شهر اهواز دستکم ۲۴ نفر کشته و بیش از ۶۰ نفر زخمی شدند. در حالی که گروه داعش رسما مسئولیت این حمله را به عهده گرفت ولی مقام‌های ایران انگشت اتهام در این زمینه را به سوی گروه «جنبش الاحواز» نشانه رفتند.
 
در همین حال، «یعقوب حُر التستری» که خود را سخنگوی «جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز» معرفی می‌کرد، در گفت‌وگو با رادیوفردا، این حمله مسلحانه را به گروهی موسوم به «مقاومت ملی الاحواز» نسبت داد.
 
ولی سپاه پاسداران که گفته بود انتقام حمله یاد شده را خواهد گرفت در نهایت ادعای داعش را پذیرفت و چند موشک به مقر ادعایی این گروه در خاک سوریه پرتاب کرد.
+125
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  "فدایی آقا" در دانمارک دستگیر شد!
  62
  129
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  وطنپرستی این نیست که بری از امکانات و زحمات و دارایی های یه کشور دیگه نوشخوار کنی بعد به نفع حکومت ایران و حتی مردم ایران در اون کشور که ساکنش هستی خیانت کنی و خرابکاری کنی. این آخر پستی و عوضی بودنه.
  91
  94
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  setayeshz565 - وین، اتریش

  آخه دانمارک؟دیگه کشور از این خنثی تر نبود؟ تفکر اودنسه دانمارک،احیانا تو نبودی؟یکی دو روزه کم پیدایی،نکنه از مقام معذب رهبری فرمان حمله گرفتی؟😂😂😂
  49
  106
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  abulolo al majoosi - برنو، چک

  کاش این انگولک شده هاى صدام زاده را به نزد پدر گرامى خود (ابوخفرة) واصل مى کردند.
  21
  76
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  study - استکهلم، سوئد

  نرخ افغانهایی که دانشگاه میرن تو سوئد خیلی زیاده دوستای خودم یکی دو ساله شروع کردن و همشونم متعجبن چرا تو دانشگاه های سوئد این همه افغانی مشغول تحصیله.
  84
  15
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  metalrain - استکهلم، سوئد

  ساندیس خور دانمارکی زیاد داریم یکی هم هست اینجا خیلی هم ابو عطا میخونه هم مینویسه.
  28
  73
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::setayeshz565 - وین، اتریش::]. نه!. اگه مینوشتن یکی به یه پیرزن ۸۵ ساله به قصد تجاوز حمله کرد و در بازداشتگاه  در دفاع از خودش گفت موهاشو دیدم تحریک شدم,. منم فکرم میرفت سراغ تفکر
  22
  49
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  وقتشه ساندیس خورها و دزد ها تروریستها وابسته به حکومت داعشعلی را برگردونن به همون جهنمی که برای ملت ایران درست کردند امثال تهوع اسلامی شپش شش پای تنبنان ورماخت گروهبان دودو(جناب س خر) این قبیل میکروبهای بسیجی باید محاکمه بشن و جاشون تو زندانه، نباید کذاشت اینها جامعه را الوده کنند!
  20
  26
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  setayeshz565 - وین، اتریش

  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. فقط من موندم کی به ما انقدر منفی میده؟خیلی قضیه مشکوکه،تفکر از تو زندانم به کامنتهای ما منفی میده،همش تقصیر مقام عظماست😂😂😂😂
  13
  41
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.