شرکت هیوندای قرارداد ۵۲۱ میلیون دلاری با ایران را لغو کرد

 عکس از آرشیو شرکت مهندسی و سازندگی هیوندای کره جنوبی اعلام کرده است که قرارداد ۵۲۱ میلیون دلاری ساخت مجتمع پتروشیمی با ایران را لغو کرده است.
 
خبرگزاری رویترز، دوشنبه ۷ آبان ماه گزارش داد که شرکت کره ای علت امر را عدم توانایی طرف ایرانی برای تامین هزینه های پروژه پتروشیمی بخاطر تحریمهای آمریکا عنوان کرده است.
 
این گزارش می گوید که پیش شرط قرارداد، تامین مالی پروژه بود که طرف ایرانی نتوانست به تعهدات مالی خود بخاطر برخی مسائل، از جمله تحریمهای آمریکا عمل کند.
 
این گزارش اشاره ای به نام پروژه نکرده است، اما اسفندماه سال ۹۵ خبرگزاری شانا وابسته به وزارت نفت گزارش داد که شرکت کره ای قراردادی به مبلغ ٣ میلیارد یورو برای توسعه فاز دوم پتروپالایش «کنگان» با «شرکت سرمایه گذاری اهداف ایران» امضا کرد.
 
در سایت رسمی پتروشیمی کنگان، میزان رشد پروژه حدود ۵ درصد اعلام شده است.
 
در سایت رسمی شرکت «مهندسی و سازندگی هیوندای» که زیرمجموعه ای از گروه هیوندای است نیز اطلاعاتی درباره این قرارداد ۳ میلیارد یورویی داده نشده است.
 
گروه هیوندای زیرمجموعه های مختلفی دارد که از خودروسازی تا پتروشیمی، نفت، ساخت و ساز، برق و غیره فعال است. با شرکت «مهندسی هیوندای» زیرمجموعه دیگر شرکت هیوندای در سایت رسمی خود در ماه مه سال ۲۰۱۶ خبر از عقد قراردادهایی برای توسعه فاز ۱۲ پارس جنوبی و سه نیروگاه برقی خبر داده بود، اما اشاره ای به مجتمع پتروشیمی نکرده بود.
 
شرکت خودروسازی هیوندای نیز بعد از خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد که فعالیتهای خود در ایران را متوقف می کند.
+52
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.