دست این زن به دلیل بازی با گوشی فلج شده است

یک زن چینی اخیرا متوجه ناتوانی انگشتان دست راستش بعد از استفاده گوشی هوشمند در تمام طول هفته شد. بنا بر گزارش‌ها، زنی که نامش فاش نشده است، در هونان چین یک هفته مرخصی گرفت و تمام زمانش را صرف بازی با گوشی هوشمند خود کرد.
 
او تنها زمانی گوشی تلفن را کنار می‌گذاشت، که خوایش می‌گرفت. بعد چند روز، درد شدید دست راستش را تجربه کرد اما به کارش ادامه داد تا اینکه انگشتانش در موقعیت نگهداری گوشی ماند و متوجه شد که نمی‌تواند آن‌ها را خم کند.
 
پس از آن بود که انگشتان دست راستش به طور کامل فلج شد و زن به بیمارستان رفت تا پزشک او را معاینه کند. بعد از اینکه پزشکان دست ناقص بیمار را معاینه کردند و چند آزمایش انجام دادند، آن‌ها او را مبتلا به، التهاب وتری مفاصل و التهاب مایع پوست که سینویم نامیده می‌شد تشخیص دادند که تاندون‌های او را احاطه کرده است.
 
التهاب تاندون‌ها معمولا براثر فشار زیاد ناشی از استفاده بیش از حد و یا مکرر از یک مفصل خاص ایجاد می‌شود، و در این مورد خاص، این عاقبت فردی است که ساعت‌ها پشت سر هم از تلفن همراه استفاده می‌کند. خوشبختانه برای این فرد پزشکان توانستند درمانی را تشخیص دهند که به زودی کنترل کامل انگشتانش را بدست بگیرد. پزشکان هشدار دادند که علائم التهاب تاندون می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و به مردم توصیه کرد که در صورت استفاده از گوشی هوشمند آن‌ها را چند دقیقه یکبار کنار بگذارند و به مفاصل خود استراحت دهند. این مورد که تصاویر نگران کننده‌ی آن را دیدید جز آخرین موارد عجیب مربوط به استفاده از تلفن هوشمند در چین است. سال گذشته زنی را که موقتا یک چشمش نابینا شده بود گزارش کردیم؛ همچنین در مورد مردی که پس از اینکه دو روز متوالی به گوشی هوشمند خیره شده بود، به طور ناگهانی چهار دست و پایش را فلج شد!
+25
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.