آسوشیتدپرس: حامیان پرزیدنت ترامپ «نگران» دشوار نبودن تحریم‌ها علیه «تهران» هستند

 کنگره آمریکا در هفته های اخیر چند مصوبه علیه فعالیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه داشت. خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت حامیان پرزیدنت ترامپ در کنگره آمریکا نگران هستند که تحریم های دولت علیه تهران به اندازه کافی دشوار نباشد.
 
در حالی که قرار است دور دوم تحریم‌ها علیه ایران که تحت توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۵ تعلیق شده بود، از ۱۳ آبان ماه دوباره برقرار شود، آسوشیتدپرس گزارش داد مشاوران ترامپ و قانونگذاران محافظه‌کار نگران هستند دولت به وعده خود برای اعمال «حداکثری» تحریم‌ها با هدف فشار بر ایران عمل نکند.
 
این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا پیش از این اعلام کرد پنجم نوامبر تحریم‌های آمریکا - که بعد از برجام لغو شده بود - به طور کامل باز خواهند گشت و بعد از آن هم تحریم‌های دیگری علیه ایران اعمال خواهد شد.
 
پیش از این یک گروه سی نفره هم از مقام های پیشین آمریکایی در حوزه سیاست خارجی در نامه‌ای که سه شنبه ۲۴ مهرماه منتشر شد، از پرزیدنت ترامپ خواسته‌ بودند تحریم‌های ماه نوامبر قطع دسترسی ایران به سوئیفت (نظام بانکی بین المللی برای نقل و انتقال سریع پول بین بانک‌ها)‌ را نیز در بر بگیرد.
 
آسوشیتدپرس در گزارش خود نوشت که برخی از هواداران رئیس جمهوری آمریکا «نگران» هستند که ایران با اعمال تحریم‌ها در آبان ماه باز هم به طور کامل ارتباطش با «سوئیفت» قطع نشود و فروش نفت این کشور به صفر نرسد.
 
در حالی که تنها هفت روز تا اعمال مرحله دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران باقی مانده است، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در آخرین بیانیه خود از تحریم حدود ۲۰ شرکت و بانک ایرانی توسط آمریکا خبر داده و مارک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در توئیتی گفت که «ایالات متحده در پیگیری کارزار فشار حداکثری برای مقابله با رفتار رژیم ایران مصمم است.»
 
رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت گذشته دستور خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران و بازگشت تحریم‌ها را صادر کرد.
 
مرحله اول تحریم ها اعمال شده است و مرحله نهایی که از آبان اجرایی می‌شود، تحریم صادرات نفت ایران را نیز در بر می‌گیرد.
 
پرزیدنت ترامپ و وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده اند که در پی توافقی هستند که دسترسی ایران به سلاح اتمی را برای همیشه مسدود کند و موجب توقف دخالت جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه، حمایت از تروریسم و توسعه برنامه موشکی آن شود.
+24
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد
  خدا کنه هیچ تحریمی. کارای نداشته باشد و روشون سیاه باشه از این تحریم ها مردم بدبخت فقط آسیب می‌بیند
  20
  32
  دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  گنجور - َآمستردام، هلند
  حالا اگر از تک تک این الاغچه های حامی پرزیدنت الاغ ترامپ بپرسی ایران کجا هست و چه خطری ممکن است برایتان داشته باشد؟ عین کره خر فقط بهت زُل خواهند زد و جوابی نخواهند داشت.
  16
  27
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.