پرستار بیمارستان ابن‌سینا: احتمالا به هاشم خواستار دارو تزریق کرده‌اند

ایران وایر :روز سه‌شنبه اول آبان‌ماه، «صدیقه ملکی» خبر بازداشت و انتقال همسرش، «هاشم خواستار» را رسانه‌ای کرد. خواستار از فعالان صنفی معلمان در استان خراسان است.
 
صدیقه ملکی در مورد بازداشت همسرش گفته بود: «صبح روز سه‌شنبه از منزل خارج شد و از آن پس اطلاعی از او نداشتیم. موبایلش خاموش بود و پس از مدتی اتومبیل همسرم را در کنار باغی در بیرون از مشهد پیدا کردند. همسرم را اطلاعات سپاه بازداشت کرده و بدون هیچ توضیحی، او را از سه شنبه در بند بیماران ممنوع‌الملاقات بیمارستان روان پزشکی "ابن سینا" مشهد که مخصوص اختلالات و ناهنجاری‌های روانی است، بستری کرده‌اند.»
 
 «ایران‌وایر» به واسطه شهروند خبرنگار خود، روز پنج‌شنبه سوم آبان ماه با چند تن از پرسنل بیمارستان روان پزشکی ابن سینا مشهد تماس گرفت اما پرسنل این بیمارستان به دلیل ترس و امنیتی بودن این موضوع، حاضر به گفت‌وگو نشدند. اما یکی از پرستاران شاغل در این بیمارستان گفت: «روز اولی که آقای خواستار را به بیمارستان آوردند، ما تعجب کردیم. در معاینه‌های اولیه، از من و همکارانم سالم‌تر بود. بعد که فهمیدیم موضوع امنیتی است، حقیقتا دیگر دخالت نکردیم.»
 
برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در روزهای گذشته ربودن هاشم خواستار و بستری کردن او را در بخش بیماران اختلالات و ناهنجاری‌های روانی، با کشته شدن «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد دولت عربستان مقایسه کرده‌اند.
 
در هفته‌های گذشته اعتصاب معلمان شاغل در وزارت آموزش و پروش یکی از خبرهای مهم در شبکه‌های اجتماعی و رسانه بود. ابتدا رسانه‌ها به این رویداد اهمیت چندانی ندادند تا این که اعتصاب معلمان معترض به روزهای بعد کشیده شد و شاگرادان هم به حمایت از معلم‌هایشان، دست به اعتصاب و انتشار عکس‌های گروهی در شبکه‌های اجتماعی زدند.
 
پرستار شاغل دربیمارستان روان پزشکی ابن سینا مشهد به «ایران‌وایر» می‌گوید: «من پنج‌شنبه شیفت شب بودم. حال آقای خواستار اصلا خوب نبود و با روز قبل اصلا قابل مقایسه نبود. من سال‌ها است با بیماران روانی سروکار دارم. بعید می‌دانم آقای خواستار دچار بیماری‌ بوده باشند. اما احتمال دارد که دارو یا آمپولی به ایشان داده یا تزریق کرده باشند. واقعا اطلاعی از این ماجرا ندارم اما وقتی رفتار روز اول و روز دوم ایشان را مقایسه می‌کنم، اصلا قابل مقایسه نیست. اما در مورد این که سالم به بیمارستان ما آمدند، اطمینان دارم. به ما هم توصیه شده‌ است اصلا در این خصوص حرفی نزنیم و تا همین‌جا هم من با جانم بازی کردم که گفتم.»
 
این فعال صنفی معملمان تیرماه سال جاری در مقاله‌ای با عنوان «آقای بازجو، آقای بازپرس، آقای قاضی کلنگت را زمین بگذار»، خطاب به  مسوولان حکومت جمهوری اسلامی نوشته بود: «ممکن است بفرمایید در این ۴۰ سال چه کار می‌کرده‌اید که کشور به این روز سیاه افتاده است؟ حافظ و نگهبان دزدها و آدم کش‌ها بوده‌اید و بهترین فرزندان ملت را اعدام و یا تبعید و یا خانه‌نشین و یا از کشور فراری داده‌اید. این رهبر معظم با این همه بودجه و مسوولیت به چه کس یا نهادی پاسخ گو هستند؟ به مجلس خبرگان؟ مجلس خبرگان رهبری پرورده شورای نگهبان است و شورای نگهبان با دبیری آقای جنتی منتخب و دست نشانده رهبری است.»
 
در گفت‌وگویی که «شاهد علوی»، روزنامه‌نگار ساکن امریکا با صدیقه ملکی داشته و در ساندکلود شخصی‌ خود منتشر کرده است، خانم ملکی می‌گوید: «امروز پنج‌شنبه، ساعت پنج و 30 دقیقه عصر موفق شدم با همسرم، هاشم خواستار در بیمارستان ملاقات کنم. در این ملاقات، ماموران امنیتی بارها نگذاشتند همسرم به‌جز احوال پرسی و مسایل خانوادگی، درباره چیز دیگری صحبت کند. ماموران اطلاعات سپاه در پاسخ به چرایی ربودن و بستری کردن هاشم خواستار در بیمارستان روان پزشکی ابن‌سینا گفتند با توجه به مواضع آقای خواستار، می‌خواهیم پزشکان او را معاینه کنند تا مشخص شود آیا ایشان سلامت روانی دارند یا نه!؟»
اعتراض صنفی معلمان در هفته‌های گذشته سبب بازداشت تعدادی از معلمان معترض در شهرهای مختلف ایران شده است. معلمان اعتصاب کننده خواهان آن هستند که آموزش و پرورش وضعیت اقتصادی آن ها را سامان دهد و سیستم آموزشی در حکومت جمهوری اسلامی بازنگری شود.
+55
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  هانی سیاه - استکهلم، سوئد

  سلام به هموطنان عزیزم . هموطن زمانی ما یک شعار داشتیم ,کوروش بخواب که ما بیداریم .متاسفانه ما ایرانیان شعارمان را باید عوض کنیم باید بگوییم کوروش بیدار شو چون ما بی حالیم .
  0
  32
  دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  زندانی کردن مخالفان عقیدتی در تیمارستان یک سنت دیرینه دیکتاتور ها میباشد.بیشترین زندانیان سیاسی در زمان استالین در تیمارستان بستری و در همانجا نابود شدند
  2
  24
  دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  خب اون روشنفکرانی که برای ابوقاشق دست به چنگال ، و چاقو ، ساتور بردند و خودشون را برای اونمردک و به قول یکی از فرقا نمدادهش چنگیز xy خودشون را جر داند، گروهبان دودو یا جناب سرخر از کانادا پ شپش تنبان ورماخت که سنگ قاشچی را به سینه میزدند،این تو مملتی که سبد کالا و ساندیسهای شما را تامین میکنه اتفاق افدتاده،اینجا چی برای گفتن دارید؟
  3
  10
  دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران
  سعید مرتضوی جنایتکار که جنون وار جوانان مردم را سر به نیست میکرد سالم و آزاد ولی این معلم شریف و آگاه و وطن دوست شد روانی!!!؟؟ تف به ذات همگی تان از اون بالا بالا تا پایین پایین. بقول زنده یاد شاملو: "آنان با چرا بمرگ خود آگاهانند و ما بی چرا زندگانانیم...
  1
  14
  دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.