خلبان استرالیایی شاهزاده هری و همسرش مگان را از مرگ نجات داد + ویدیو

خلبان یک هوایپمای خطوط هوایی کانتاس استرالیا که شاهزاده هری، شاهزاده بریتانیا و همسرش مگان در آن حضور داشتند، هنگام فرود در فرودگاه سیدنی، متوجه حضور یک هواپیمای دیگر روی باند شد و با واکنش به موقع توانست جان خود و مسافران هواپیما را نجات دهد.
 
ویدئویی که از این حادثه منتشر شده و نشان می‌دهد نایگل روسر، خلبان این هواپیما در آخرین لحظه از تصمیم خود برای فرود روی باند فرودگاه سیدنی منصرف شد و با اوج‌گیری مجدد از پیش آمدن حادثه‌ای که می‌توانست مرگ ده‌ها نفر را در پی داشته باشد، جلوگیری کرد.
 
این خلبان به شوخی به مسافران خود اعلام کرد می‌توانند بار دیگر از دیدن آسمان بندر سیدنی لذت ببرند. او و مسافرانش دقایقی بعد به سلامت فرود آمدند.
 
یک روزنامه‌نگار به نام امید سکوبی که در میان مسافران هواپیما بود، گفت: «هواپیمای ما نتوانست فرود آید. خلبان توضیح داد هواپیمای دیگری روی باند حضور داشته و به کندی حرکت می‌کرده است.»
+121
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  danyou - تل آویو، اسرائیل

  درد و بلای این اقازاده بخوره توی سر اقازاده های ایران . که با اینکه نوه ملکه انگلیس هست نشسته توی یک هواپیمای مسافربری با بقیه مسافرها . جت شخصی سوار نشده .
  16
  151
  یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  صحرا ش - تهران، ایران

  چقدر این مردک مو قرمز و زن سیاه سوخته اش مهم شده اند!
  161
  29
  یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Botol - مونیخ، آلمان

  در فرود اول سرعت بالا بود و امکان داشت در هنگام نشستن از باند رد کنه. در موقع نشستن سرعت بایستی 180 کیلومتر در ساعت باشه.
  52
  23
  یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  حالا اگه خلبان ایران ایر بود ,فردا بعداز توبیخ اخراج میشد,باین مگن شرع مقدس اشلامی
  5
  27
  یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  دوستان: از اینکه حادثه ای برای همه سرنشینان رُخ نداده, جای خوشحالیست. ولی زبانم لال و فکم کج و معوج. اگر اتفاقی می افتاد, این سقوط فقط به اسم این زوج دربار ثبت می شد! و از بقیه مسافران بندرت سُخنی به میان می امد. کما اینکه می بینیم خوشبختانه این پرواز بخوبی به زمین نشست .ولی انگار گویی, فقط دو سرنشین داشته. یاد انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی افتادم. که تعداد زیادی کشته شدند, ولی حکام تلف شدگان را بر مصداق شهدای کربلا فقط ۷۲ تن اعلام کردند.بقیه یعنی قیف. به هر حال بد نیست , ادم بعد از مرگ هم خوش شانس باشه . ایام بکام
  4
  34
  یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Swestockholm - استکهلم، سوئد
  کی و چطور فقط فرود این هواپیما رو اینقدر بادقت ثبت کرده ! از چند دقیقه قبل فرود تا تلاش مجدد خلبان ، تو استرالیا همه هواپیماها با دوربین ردگیری میشن هنگام فرود !! کسی جوابش رو میدونه ؟
  3
  12
  یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::Swestockholm - استکهلم، سوئد::]. دوست خوب: بندة حدسم بر اینه، از جاییکه این پرواز شامل دونفر معتبر بود.پس در نتیجه از سوی طرفداران (عاشقان دربار) یا مسولین مورد شک
  0
  5
  دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::Swestockholm - استکهلم، سوئد::] دوست خوب: بنده حدسم بر این است! ازجاییکه این پرواز شامل دو نفر معتبر بود. شاید از سوی طرفداران( عاشقان دربار ) یا مسولین بخاطر مسایل امنیتی مورد تعقیب و شکار دوربین ها قرار گرفته باشد. بنده روی جوابم مطمن نیستم, ولی چون ساکت بودن رو برای خودم جرم میدانم. پس: باید طبق عادت سُخنی گفته باشم, تا از غافله هوشمندان غافل نباشم.سر خُوش و پایدار باشید
  0
  14
  دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  حامد اندونزی - اندونزی، اندونزی
  برج مراقبت اونوقت چه غلطی میکرده که اجازه فرود به این داده
  0
  3
  دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  [::حامد اندونزی - اندونزی، اندونزی::]. بعنوان یک خلبان میگم که در بعضی مواقع خلبانها مسیر تاکسی وی رو با باند اشتباه میگیرن مخصوصا وقتی اولین بار توی فرودگاهی هستن . البته این قضیه خیلی پیش نمیاد ولی خودم چند مورد دیدم . مقصر خلبانی بوده که روی باند بوده . بعضی وقتها اینقدر به سرعت پیش میاد که با شلوغ بودن فرودگاه و برج و گراوند ریسک خیلی بالاتر میره .
  0
  2
  جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.