واکنش ایران به سفر نتانیاهو به عمان

وزارت امور خارجه ایران به شدت از سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به کشور عمان انتقاد کرد.
 
آقای نتانیاهو روز جمعه در مسقط با سلطان قابوس پادشاه عمان دیدار کرد.
 
تل آویو و مسقط با یکدیگر رابطه دیپلماتیک ندارند. این نخستین سفر یک رهبر اسرائیل به عمان از سال ۱۹۹۶ به شمار می‌رود. در حالی که در اواخر دهه ۹۰ میلادی روابط دو طرف در حال گرم‌تر شدن بود، انتفاضه دوم در سال ۲۰۰۰ باعث تعطیلی دفاتر نمایندگی اسرائیل در مسقط شد.
 
بنا به اعلام منابع خبری رسمی، احیای روند مذاکرات صلح میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان محور عمده گفت‌و‌گوهای میان دو طرف بوده است.
 
پیش از سفر آقای نتانیاهو، محمود عباس دبیر تشکیلات خودگردان فلسطینی هم به این کشور سفر کرده بود. 
 
پادشاهی عمان، چهره یک دولت بی‌طرف در منطقه را دارد که همزمان با اتحاد با عربستان سعودی و دیگر همپیمانانش در شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب، با تهران هم روابط نزدیکی دارد. این کشور پیش از آغاز آخرین دو مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۵+۱، میزبان گفت‌وگوهای محرمانه میان مقام‌های عالی‌رتبه جمهوری اسلامی و ایالات متحده آمریکا بود.
 
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این سفر گفت: «کشورهای منطقه نباید تحت فشار آمریکا به رژیم غاصب صهیونیستی، فضای تحرک برای ایجاد مصایب و مشکلات جدید در منطقه دهند.»
 
حسین امیرعبداللهیان معاون رئیس مجلس ایران در امور بین‌الملل و معاون اسبق آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه ایران در حساب توییتر خود نوشت: «دیدار ⁧نتانیاهو ⁩ نخست وزیر جنایتکار رژیم نامشروع صهیونیستی با ⁧سلطان ⁩قابوس در کشور ⁧عمان، به دور از حکمت شناخته شده در سلطان قابوس است. برای ⁧ ترامپ ⁩ و نتانیاهو معامله ⁩قرن ثمری نخواهد داشت.»
+18
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  danyou - تل آویو، اسرائیل

  باز ایران دید روابط بین ایران و فلسطین داره خوب میشه و رئیس فلسطین و اسرائیل مذاکره صلح میکنن ایران ناراحت شد . دشمن واقعی فلسطین ایران هست نه اسرائیل .
  12
  45
  یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  آفرین به قابوس که زد تو پوز آخوند و بسیجی و سپاهی
  8
  46
  یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  این هم از تلگراف چی‌ دولت امام زمان و آمریکا. هر موقع آقا کم می‌‌آورد. اول ملت را به امام حسن حواله می‌‌داد. و امام حسین را به مرخصی می‌‌فرستاد.... سلطان قابوس را ...... و با پیام به سمت شیطان بزرگ. این هم که رفت .طرف سیونیست. علی‌ ماند و حوزش. کشور‌های عربی‌ دو دسته هستند. یک دسته از همان اول تکلیف خود را با دولت ما مشخص کردند. رفتند طرف آمریکا و گفتند. ....هرچه می‌‌خواهید می‌‌دهیم. حالا هی‌ فحش دهید .وهابی . سیونیست .امپریالیست. به نظر بنده حقیر . رو راست هستند. ملت را فریب نمی‌‌دهند. دسته دوم فریب کار هستند. مثل کنه چسبیده به ...ما. تا قطره آخر را می‌‌نوشند. پشت سر ولی‌ به آمریکا می‌‌گویند .ما نمی‌‌نوشیم. آقا علی‌ ممه را به زور به دهان ما فرو می‌‌کند. شیر هم که شیر نیست. کم چربی‌.اصلا بخار ندارد. همان نمک خور و نمکدان شکن. حالا خود قضاوت کنید. که مقصر است. آنکه شیر مجانی‌ به زور دریافت می‌‌کند. یا گاوی .که بچه خود را ول کرده. به دیگران شیر می‌‌دهد، تا همه گویند .عجب گاوی . گاو گاوان. ....
  3
  22
  یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.