بازرسی یک محموله تسلیحاتی کشف شده در نزدیکی سواحل یمن

ناوشکن آمریکایی یو‌اس‌اس جیسون دونهام نیروی دریایی آمریکا یک محموله نظامی در نزدیکی سواحل یمن کشف کرده است. اکنون بازرسان سازمان ملل بررسی این محموله تسلیحاتی را برعهده گرفته‌اند. آمریکا احتمال می‌دهد که این محموله بخشی از کمک ایران به شورشیان حوثی بوده است.
 
کار بررسی این محموله تسلیحاتی از روز پنجشنبه ۳ آبان (۲۵ اکتبر) توسط کارشناسان سازمان ملل متحد آغاز شده است. این محموله تسلیحاتی اخیرا توسط نیروی دریایی آمریکا در نزدیکی سواحل یمن کشف و ضبط شده است.
 
ارتش آمریکا احتمال می‌دهد که این جنگ‌افزارها  بخشی از کمک‌های تسلیحاتی است که جمهوری اسلامی در اختیار شورشیان حوثی در یمن قرار می‌دهد.
 
روزنامه "واشنگتن پست" روز جمعه ۴ آبان با انتشار گزارشی خبر از کشف ۲۵۰۰ قبضه سلاح کلاشنیکف توسط نیروی دریایی آمریکا داده است. بر اساس این خبر، نیروی دریایی آمریکا روز ۲۸ اوت موفق شده است در خلیج عدن این محموله‌ تسلیحاتی را کشف و ضبط کند.
 
بر اساس این خبر که اکنون رسانه‌ای می‌شود، نیروی دریایی آمریکا به یک کشتی در ۱۰۰ کیلومتری سواحل جنوبی یمن مشکوک می‌شوند و موفق به مصادره این محموله تسلیحاتی می‌شوند.
 
جمهوری اسلامی و حمایت نظامی از حوثی‌ها
 
اسکات استیرنی، فرمانده نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه به خبرنگاران گفته است که کارشناسان و مسئولان نظامی آمریکا این محموله تسلیحاتی را بررسی کرده‌اند، اما بررسی و داوری نهایی را به بازرسان سازمان ملل واگذار کرده‌اند.
 
فرمانده نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه گفته است که "نتیجه بررسی بازرسان سازمان ملل شاید از پذیرش و مقبولیت بیشتری برخوردار باشد."
 
بنا بر اظهارات او، نتیجه بررسی‌های صورت گرفته از سوی کارشناسان ارتش آمریکا حکایت از آن دارد که این محموله تسلیحاتی به مقصد یمن ارسال شده و احتمال می‌رود که بخشی از کمک‌های تسلیحاتی ایران به شورشیان حوثی باشد.
 
دولت ترامپ بر آن است تا مانع از حمایت نظامی از شورشیان حوثی‌در یمن گردد. شورشیان حوثی از سال ۲۰۱۵ به این سو، با عربستان و نیروهای تحت فرماندهی این کشور پیکار می‌کنند. آمریکا در این جنگ از عربستان و متحدانش حمایت نظامی می‌کند و اطلاعات امنیتی و جاسوسی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
 
بر اساس گزارش "واشنگتن پست" این نخستین باری نیست که آمریکا موفق به کشف یک محموله نظامی در آب‌های منطقه می‌شود.
 
لازم به یادآوری است که بازرسان سازمان ملل روز پنجشنبه ۳ آبان برای بررسی این محموله نظامی وارد ناوشکن آمریکایی "یواس‌اس جیسون" شده‌اند.
+16
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  ۲۵۰۰ تا اسلحه که نشد کشف بیا در بازار سیداسماعیل تهران تانک و کاتوشا خرید و فروش میکنند
  0
  2
  شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.