آنتی‌بیوتیک جدید همچون 'اسب تروا' عمل می‌کند

این داروی جدید از داستان اسطوره‌ای اسب تروا یونان الهام گرفته است
 
داروشناسان توانسته‌اند نوع جدیدی آنتی‌بیوتیک‌ بسازند که همچون داستان اسطوره‎ای اسب تروا، باکتری‌ها را اغوا می‌کند تا به آن اجازه ورود دهند و سپس آنها را نابود می‌کند. دانشمندان می گویند نتایج اولیه تست این آنتی‌بیوتیک بسیار "امیدبخش" بوده است.
 
این دارو که محصول شرکت داروسازی شیونگی است روی ۴۴۸ نفر آزمایش شده و گزارش شده روی کسانی که به عفونت ادرار و کلیه دچار شده بودند اثر درمانی شبیه آنچه اکنون رایج است داشته است.
 
کارشناسان می‌گویند یافته‌ها این تحقیقات امیدوارکننده است.
 
دکتر سیمون پورتسموس که رهبری این تحقیقات را برعهده داشته می‌گوید: "در جریان یک عفونت حاد یکی از پاسخ‌های معمول سیستم ایمنی بدن ما این است که محیطی کم-آهن در بدن ایجاد می‌کند. در پاسخ به این وضعیت باکتری‌ها شروع به جذب بیشتر آهن می‌کنند."
 
در این زمان است که آنتی‌بیوتیک جدید، سی‌فای‌درکل، خود را به ذرات آهن می‌چسباند و باکتری‌ها طی "اشتباهی مرگبار" به آن اجازه عبور از سیستم ایمنی خود می‌دهند.
 
نتایج آزمایش این داروی جدید در مجله علمی لنست منتشر شده است.
 
به گفته دکتر پورتسموس سی‌فای‌درکل یک آنتی بیوتیک "ایمن و تحمل‌پذیر" است.
 
تحقیق درباره آنتی بیوتیک‌های جدید و موفق بسیار نادر است چرا که در سال‌های اخیر بسیاری از باکتری‌ها نسبت به آنتی‌بیوتیک‌های رایج مقاوم شده‌اند و درمان بیماری‌های ناشی از آنها بسیار دشوار شده است.
 
یک تحقیق درباره مقاوم‌شدن باکتری‌ها پیش‌بینی کرده با وضعیت موجود تا سال ۲۰۵۰ سالانه ۱۰ میلیون نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری‌های ناشی از باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک از دست خواهند داد.
+15
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.