بریتانیا پلیس بریتانیا اطلاعات مسافر «نژادپرست» رایان‌ایر را به اسپانیا داد

پلیس بریتانیا می‌گوید هویت مسافری را که در جریان سفر با هواپیمای شرکت رایان‌ایر با یک زن سالخورده رنگین‌پوست برخوردی نژادپرستانه داشته، شناسایی کرده است.
 
پلیس اطلاعات مربوط به این مرد را در اختیار مقامات اسپانیا قرار داده اما از اعلام نام او برای رسانه‌ها خودداری کرده است.
 
در جریان پرواز یکی از هواپیماهای شرکت هواپیمایی رایان‌ایر روز جمعه ۱۹ اکتبر از بارسلون به لندن، یکی از مسافران به زنی رنگین‌پوست توهین کرد و اجازه نداد که این زن کنار او بنشیند.
 
با وجود اعتراض شماری از مسافران به رفتار نژادپرستانه این مرد، خدمه رایان‌ایر موفق به پیاده کردن او از هواپیما نشدند. امری که اعتراض بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی علیه شرکت رایان‌ایر در پی داشت.
 
دولت بریتانیا این رفتار مسافر را «کاملا غیرقابل قبول» توصیف کرد، با این وجود اعلام کرد که اگرچه به همکاری با اسپانیا در این پرونده ادامه می‌دهد اما قادر به پیگیری قضایی آن نیست زیرا از آنجا که بودجه رایان‌ایر در دوبلین (جمهوری ایرلند) به ثبت رسیده است، قوانین بریتانیا در زمانی که این هواپیماها در حال پرواز هستند، بر آن‌ها اعمال نمی‌شود. بنابراین از آنجا که این اتفاق در بارسلون روی داده است، دولت اسپانیا مسئول تحقیق درباره این پرونده خواهد بود.

گفتگو با زن سالخورده رنگین پوست
 
تصاویری که از این اتفاق در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، یکی از مسافران مرد سالخورده را نشان می‌دهد که زنی ۷۷ ساله به نام دلسی گیلی را با عباراتی همچون «زشت، سیاه حرام زاده» توصیف می‌کند. او همچنین می‌گوید که اگر این زن جایش را عوض نکند، او را روی صندلی دیگری هل خواهد داد.
خانم گیلی در گفتگو با رسانه‌های بریتانیا گفت: «او کرایه‌اش را پرداخته بود و من هم بهای بلیط خودم را پرداخته‌ بودم. بنابراین چرا با من چنین رفتاری کرد؟ به دلیل رنگ پوستم؟ مطمئن هستم که اگر من چنین برخوردی با او داشتم حتما به پلیس خبر می‌دادند.»
 
خانم گیلی افزود: «این کار من را افسرده کرده است. پیش از خواب با خودم می‌گویم که مگر من چه کاری کرده بودم.»
+107
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد

  حالا اگه موضوع برعکس بود رایان ایر خشتک اوم خانم رو پرچم میکرد و نصبش میکرد توی هواپیماهاش
  4
  66
  ‌چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.