مرگ دو کودک اهوازی پس از مصرف دارو

مرگ مشکوک دو خواهر کوچولوی اهوازی که به فاصله دو روز از یکدیگر در بیمارستان جان باخته‌اند تیم‌های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی استان را به تحقیق درباره علت این حادثه واداشت.به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، هانیه1/5 ساله و فاطمه 5 ساله در روزهای جمعه و یکشنبه از سوی والدینشان به بیمارستان کودکان ابوذر اهواز انتقال یافتند که حال عمومی آنها بسیار بد بود و در کمای عمیق بودند. با وجودی که هر دو بار پزشکان تلاش زیادی برای نجات جان این دو خواهر کردند اما نتیجه‌ای به دست نیامد و در فاصله دو روز هر دوی آنها جان باختند.
خانواده این دو کودک در تشریح ماجرا به خبرنگار«ایران» در استان خوزستان گفتند: هانیه 1/5 ساله و فاطمه ۵ ساله دچار سرماخوردگی شدند آنها را به مطب یکی از پزشکان اهوازی بردیم و پزشک برای فاطمه و هانیه کپسول و شربت سرماخوردگی تجویز کرد.ساعتی پس از مصرف داروها نفس دختران خردسال تنگ شد و نیمه هوش بودند که سراسیمه آنها را به بیمارستان بردیم پس از رسیدن به بیمارستان پزشکان مستقیم سراغ اتاق احیا رفتند.اما تلاش‌های پزشکان بی‌فایده بود. هانیه روز جمعه فوت کرد و شنبه به خاک سپرده شد. اما ماجرا به اینجا ختم نشد و فاطمه کوچولو نیز یک روز بعد به خاک سپرده شد.فرهاد حمزه لوئی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز درباره علت اصلی مرگ این دو خواهر، به خبرنگار «ایران» گفت: «متأسفانه اطلاعات درباره این حادثه بدرستی منتشر نشده است. با توجه به اینکه این دو کودک با حال عمومی بسیار بد و با حمله تنفسی شدید و در وضعیت کمای عمیق به بیمارستان انتقال داده شده بودند، درباره علت این حادثه هنوز نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد. اما با توجه به اینکه هرگونه اظهارنظر غیرکارشناسی و مستند در این باره به منزله بازی با احساسات خانواده این کودکان و جامعه است تا رسیدن به جواب قطعی باید صبر کرد. در حال حاضر از سوی دانشگاه سه تیم از معاونت غذا و دارو، بهداشت و بخش درمان مسئول بررسی این پرونده شده‌اند و همزمان موضوع در پزشکی قانونی نیز در دستور کار قرار دارد. من اخبار منتشر شده را تأیید نمی‌کنم و اظهارنظر قطعی درباره علت مرگ این دو خواهر خردسال را به پس از تکمیل تحقیقات موکول می‌کنم.»وی درباره اینکه چرا نام پزشک معالج در پرونده نیست، ادامه داد: «ما این دو کودک را در بیمارستان تحویل گرفتیم. بررسی اینکه پزشک خصوصی آنها چه کسی بوده، برعهده قوه قضائیه است و ما در این مورد ورود نمی‌کنیم.»
تشکیل پرونده قضایی
 حسینی، دادستان مرکزاستان خوزستان گفت: پرونده قضایی درباره مرگ دو خواهر خردسال اهوازی تشکیل شده و در شعبه ۳ بازپرسی در حال رسیدگی است. اجساد برای تعیین علت فوت به پزشکی قانونی ارجاع شده است. در صورت اثبات قصور پزشکی با مقصر یا مقصران این حادثه طبق قانون برخورد خواهد شد.
+25
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.