ویدا هروی، مجری تلویزیون طپش به یک سال زندان محکوم شد

پرژن میرور : ویدا هروی ۵۹ ساله، ساکن بورلی هیلز در کالیفرنیا و مجری باسابقه و قدیمی شبکه تلویزیونی فارسی زبان طپش، که خود را مشاور امور مهاجرت نیز معرفی کرده بود، روز پنجشنبه به یک سال و یک روز زندان محکوم شد.
 
به گزارش روزنامه لس‌آنجلس تایمز و به نقل از دفتر دادستان ایالات متحده در شهر لس‌آنجلس، قاضی فدرال مایکل فیتزجرالد، ویدا هروی را به علت پرداخت رشوه به صورت پول نقد به ماموران اداره مهاجرت آمریکا جهت تأیید تقاضانامه‌های شهروندی، به گذراندن یک سال و یک روز در زندان فدرال محکوم کرد.
 
ویدا هروی یکی از مجریان قدیمی شبکه تلویزیونی فارسی زبان طپش، در ماه مه امسال، گناهکار بودن خود را در یک مورد تبانی و پرداخت رشوه به ماموران اداره مهاجرت آمریکا پذیرفته بود.
 
به گفته مقامات فدرال، ماموران مرتبط با ویدا هروی در قبال دریافت ۱۰۰۰ دلار برای هر متقاضی، تقاضانامه‌هایی که برای دریافت شهروندی آمریکا معتبر نبوده‌اند را مورد تأیید قرار می‌دادند.
 
هروی برای چهل و سه نفر متقاضی شهروندی مبلغ ۳۹٫۰۰۰ دلار به ماموران اداره مهاجرت پرداخت کرده بود.
 
در دادگاه، خانم هروی گفته بود با ارائه مدارک جعلی پزشکی برای حداقل بیست نفر، باعث شده بود تا این افراد از امتحان زبان انگلیسی که یکی از شرایط لازم جهت دریافت شهروندی آمریکا می‌باشد، معاف شوند.
 
دفتر دادستانی آمریکا گفته است که خانم هروی از این معافیت‌ها در جهت کمک به مأموران اداره مهاجرت به منظور فرار از بازرسی و گمراه کردن دیگران نیز استفاده می‌کرده است.
 
به گفته مقامات دادستانی، ویدا هروی به تنهایی این اعمال را انجام نمی‌داده است.
 
مژده عرفانی، ۵۰ ساله و ساکن شهر ارواین در اورنج کانتی نیز به جرم تبانی و پرداخت رشوه متهم شده است. وی نیز به عنوان مشاور امور مهاجرت، تهیه کننده مدارک و مترجم فعالیت می‌کرده است. مژده عرفانی نیز گناهکار بودن خود را قبول کرده و در انتظار حکم خود از دادگاه است.
 
اسناد دادگاه نشان می‌دهد که هِروی و عرفانی به عنوان مشاور مهاجرت در اورنج کانتی و لس‌آنجلس کانتی فعالیت داشته‌اند.
 
در کیفرخواست نام دو مأمور اداره مهاجرت و دو مشاور مهاجرت دیگر به عنوان شریک جرم دیده می‌شود اما از آنها نام برده نشده است.
 
این کلاهبرداری در ماه آوریل ۲۰۰۹ شروع شده است و تا ماه جولای ۲۰۱۳ ادامه داشته است. بر اساس متن کیفرخواست، ویدا هِروی و مژده عرفانی از متقاضیان دریافت شهروندی آمریکا درخواست پول می‌کردند.
 
مژده عرفانی به منظور کمک در مصاحبه اداره مهاجرت از مشتریان خود حدود سه هزار دلار دریافت می‌کرده است که ۱۵۰۰ دلار آنرا به ویدا هِروی پرداخت می‌کرده است.
 
یکی از ماموران اداره مهاجرت که از خانم هروی و دیگران رشوه دریافت می‌کرده است‌، در سال ۲۰۱۶ به سه سال زندان محکوم شد و اکنون در زندان فدرال به سر می‌برد.
+207
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  mehdi707 - لندن، انگلستان

  چه حالى بکنن هم سلولى هاش
  73
  42
  ‌سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  خانم هروی سر مامورین را هم کلاه میگذاشته یعنی برای هر نفر هزار دلار قرار بود پرداخت کنه اما در جمع مال 4 تا کش رفته و کمتر حساب کرده یعنی چهار هزار دلار را دو دره کرده. باز بگید زن ایرانی ضعیفه است. نه بابا اینها از هر چی مرد هم قوی ترند . البته با کمک عمه جان
  15
  72
  ‌سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  داریم یواش یواش آمریکا رو هم به دروازه های تمدن بزرگ میرسونیم و آباد میکنیم.
  15
  93
  ‌سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  به جرات بگم همه اینهایی که تو تلویزیون های لس انجلسی هستن دزد و کلاه بردار هستن ، سردسته همشون هم علیرضا امیر قاسمی هستش نفر بعدی هم حمید شب خیز
  8
  146
  ‌سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  setayeshz565 - وین، اتریش

  [::mehdi707 - لندن، انگلستان::]. یه جوری گفتی چه حالی بکنن،که شک کردم نکنه جنیفر لارنسی یا اما واتسونی یا چه دلبری قراره بیوفته زندان،نگو منظورت ویدا خانوم بودن،ماشالا به این سلیقه ات😂😂😂
  29
  87
  ‌سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد

  شماه با رشوه ایران را نابود کردید حالا بجان گشورهای دیکر. که بشما پنا داد هم رحم نمی کنید .
  5
  36
  ‌چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  [::setayeshz565 - وین، اتریش::]. [::mehdi707 - لندن، انگلستان::] دوستان: برایمان اصل ماجرا و موضوع نیست .چون طبق عادت, عادت کرده ایم که اینطور باشیم. تنها چیزی که ما را احاطه کرده, نیروی خیال است و چرت گویی. که در تضاد است با درست اندیشی و تحلیل درست, ان هم در رابطه با یک خانم. یعنی اگر عکس این خانم در این متن نبود ,ایا شما چیزی برای گفتن داشتید؟چون برای شما شکل و شمایل در اولویت هست. بنده همیشه بر این خیال بودم که غلط زیادی معمولا جریمه ندارد ,ولی در اشتباه بودم. چون خیلی جریمه پرداخت کرده ام ,وحال این یکی نوشته هم روش .موفق باشید
  11
  39
  ‌چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.