معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا: اعمال تحریم‌ها برای ایران گران تمام خواهد شد

 سیگال مَندِلکِر معاون وزیر خزانه داری ایالات متحده در امور اطلاعات مالی و تروریسم - آرشیو معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم می‌گوید تحریم‌های ایالات متحده برای تهران گران تمام خواهد شد.
 
سیگال مَندِلکِر که به همراه استیون منوشن وزیر خزانه داری آمریکا به اسرائیل سفر کرده است، به وبسایت «گلوبز» اسرائیل گفت که ایالات متحده انتظار دارد با اعمال تحریم‌ها خرید نفت ایران توسط کشورهای خارجی به اندازه قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کند.
 
به گفته خانم مندلکر، از آنجا که اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی آن کشور وابسته است، تحریم‌های جدید تاثیر وسیعی بر آن کشور خواهد گذاشت و در ادامه اضافه کرد که این تاثیرها در ماه‌های اخیر با سیر نزولی ارزش ریال در بازار سیاه ارز ایران خود را نشان داده است.
 
سیگال مندلکر و اداره اطلاعات مالی و تروریسم وزارت خزانه‌داری آمریکا نظارت بر اعمال و عملکرد تحریم‌های اقتصادی و مالی ایالات متحده علیه ایران را برعهده دارد.
 
استیون منوشن وزیر خزانه‌داری آمریکا که روز یکشنبه در آغاز سفرش به شش کشور خاورمیانه وارد اسرائیل شد، گفت: هدف از این سفر تبادل نظر برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران است تا هرگز نتواند به سلاح اتمی دسترسی پیدا کند.
 
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۱۸ اردیبهشت ماه، با این استدلال که تهران روح برجام را نقض می‌کند، اعلام کرد واشنگتن از آن خارج می‌شود و تحریم‌هایی که پس از اجرای برجام لغو شده بودند را بار دیگر علیه تهران اعمال می‌کند.
 
دور اول تحریم‌های آمریکا ۱۶ مرداد بازگشتند و دور دوم قرار است ۱۴ آبان اجرایی شوند.
 
با بازگشت بخش نخست تحریم‌ها، خرید دلار آمریکا توسط دولت ایران، تجارت فلزات گرانبها و برخی فلزات خام یا نیمه ساخته مانند آلومینیوم و فولاد به ایران، و برخی داد و ستدهای مالی جمهوری اسلامی ایران مشمول تحریم شد.
 
دور دوم تحریم‌ها، صادرات نفت و گاز، و داد و ستد مالی با بانک مرکزی ایران را هدف می‌گیرد.
+32
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  حالا شما ارزونش کن که مشتری بشیم.
  3
  16
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایرانی مرده پرست - منچستر، انگلستان

  اگر نان لواش 10 هزار تومنی را در دست راست و دلار 50 هزار تومنی را هم در دست چپ هموطنان.......بگذارید حاشا و کلا دست از خرافات و ملاها و امامزاده ها و مساجد و حج و مراسمات مذهبی بر نخواهند کشید حتی با خفت و خواری و ذلت زندگی کنند و بمیرند و به بهشت ساخته آخوندها واصل شوند .انشاالخامنه ای (:
  2
  26
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  امیدوارم پیش از 13 ابان اخوندهای حاکم سر عقل بیاند نه بخاطر خودشان حداقل بخاطر مردم ایران دست از یکدندگی بردارن و با امریکا وارد مذاکره تازه ای شوند.
  17
  4
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.