یک فعال محیط زیست در تهران با چاقو به قتل رسید و جسدش سوزانده شد

فرشید هکیگزارش‌های منتشر شده در برخی از رسانه‌های ایرانی حکایت از آن دارد که فرشید هکی حقوق‌دان، اقتصاد دان وفعال محیط زیست ایرانی، یکشنبه 21 اکتبر در منزلش در تهران به طرز فجیعی به قتل رسیده است.
 
غبدالرضا داوری مدیر مسئول ماهنامه بررسی‌های اقتصادی یکشنبه در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر در این باره نوشت: «خبر تکان دهنده بود. دکتر فرشید هکی حقوق‌دان و اقتصاددان عدالت‌خواه و مشور عملی نشریه بررسی‌های اقتصادی، ساعاتی قبل به طرز فجیعی به قتل رسید». هکی عضو کمپین محیط زیستی حمایت از زاگرس مهربان (صدای پای آب) هم بود.
 
سایت انصاف نیوز فایلی صوتی از یکی از همکاران فرشید هکی با نام «مدیری» منتشر کرده که می‌گوید که این حقوق‌دان و اقتصاددان «در نزدیک خانه با چاقو به قتل رسیده و جسدش آتش زده شده است».
 
داوری همچنین در یادداشتی که خطاب  به دادستان نوشته، ذکر کرده است که هکی «به طرز فجیعی به قتل رسیده و پس از قتل، جسد وی را مثله و به آتش کشیده‌اند». او خواسته است تا «به قید فوریت، دستور شناسایی، تعقیب و مجازات جنایتکارانی که این اقدام غیرانسانی و وحشیانه را رقم زده‌اند» صادر شود. تا کنون خبری از انگیزه این قتل منتشر نشده است.
+208
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان

  درگیری شد و ایشان با ضربات مشت کشته شدند!!!! قابل توجه دوستان عزیز، رژیم در قتل ایشان هیچ دخالتی نداشته است!!!!!
  37
  137
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  روحش شاد ! صاحبان اون طرز فکری که دستور خودکشی دادن مرحوم کاووس سید امامی رو در زندان دادند، پشت این جنایت ناجوانمردانه و رزیلانه اند ! رژیم سفاک ضحاکعلی و سپاه پست فطرت و حرامی !!
  12
  188
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  iraneviran - ازبکستان، ازبکستان

  حالا ببینم اونایی که اینقدر برای خاشقجی قلم زدند آیا در مورد این هموطن شریف شهید هم می نویسند؟
  10
  124
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  سایت عزیز و اعضای عزیز شما فقط در مورد قتل خاشقجی و ظلم بودن به قول تاکید میکنم به قول شما عرعرستان تفکر و تحقیق و غم و غصه بخورید. به هرحال جمهوری اسلامی از نژاد عاریایی هست و ایرادی نداره. ولی اونا عرعر هستن و دشمن ما هستن و باید سین جین بشن. تا زمانی که ایتن تفکرات کودکانه در ایران و ایرانی هست ویرانیم. دل به همه میسوزه. به خاک ایران به مردم ایران به خاک خاورمیانه به مردم خاورمیانه.
  26
  39
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  . . خب سری بعدی قتلهای زنجیره ای شروع شد، دوره اصلاح طلبها همیشه اینطور تموم میشه!.
  8
  41
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  داوری همچنین در یادداشتی که خطاب به دادستان نوشته، ذکر کرده است که هکی «به طرز فجیعی به قتل رسیده و پس از قتل، جسد وی را مثله و به آتش کشیده‌اند». او خواسته است تا «به قید فوریت، دستور شناسایی، تعقیب و مجازات جنایتکارانی که این اقدام غیرانسانی و وحشیانه را رقم زده‌اند» صادر شود....طرف یک قابلمه غذا دزدیه بود فورا دستگیر شد و با دستبند انگار دکل نفت یا سهزار میلیارد دزدیده بردنش کلانتری،اینهمه مامور برای این کارها هست ولی اسید پاش و قاتل را کسی نمیشناسه یا نمیتونه شناسایی کنه
  7
  34
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  شکی نیست که کار خود رژیم هست.چند ماه پیش هم چند کارشناس محیط زیست در سقوط ساختگی هواپیما کشته شدند,آنها و این مرد شریف بمسائل بسیار سری آزمایشهای مخفیانه اتمی سپاه پاسداران و عللهای زلزله های اخیر و علت خشکسالی و نباریدن ,پی برده بودند و بدین علت از بین رفتند.اگر اسیدپاشهای اصفهان پیدا شدند,قاتل حیوان صفت این انسان مظلوم نیز پیداخواهد شد
  9
  38
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ای به گورت خمینی ای خامنه ای کثافت قاتلین جز حکومت اسلامی کسی دیگر نیست
  9
  37
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  قابل توجه اونایی که انتقاد میکنن چرا حرکتی, اپوزیسیونی, صدای اعتراضی نیست!. ۴۰ سال همین بوده که حکومت رئوف اسلامی سر پا مونده, وکاوه اهنگر هم فقط  یه قصه بود
  7
  31
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران
  اگر و اگر و شاید و اگر قاتل را بگیرند حتما در محاکماتش خواهد گفت: "ابتدا برای انتخاب مقتول استخاره کرده خوب آمده و سپس قبل از قتل هم وضو گرفته بوده"!!!
  4
  19
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  sahandd11 - کلن، آلمان
  اصلا فکر نکنید کار آریایی ها واسلامی هاست ؛نه.بلکه کار عربستان یا اردوغانه
  18
  2
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. میدونی<د ،انچه که بشر براش حد قرار نداده خریت است، این تنها قتل این بنده خدا نیست، علیه عوامل بازداشتی محیط زیست پرونده مفسد فی الارضی درست کردند ،این یعنی خدا بیامرزشون اگر تا به حال خودکشی کرده باشند یعنی اعدام صد در صد!ایم مسئله نشان دهنده شعور کسانی است که خودشون را تافته جدا بافته میدونند، به سر و ته کورش قسم میخورند پلی مملکتشون را برای یک بلöیط ناقابل اتوبوس مجانی میفروشند
  2
  8
  ‌سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.