وزیر خزانه‌داری آمریکا در اسرائیل: ایران هرگز نباید به سلاح اتمی دسترسی پیدا کند

 آقای منوشین در اورشلیم با نخست وزیر اسرائیل در یک نشست خبری شرکت کرد. وزیر خزانه‌داری آمریکا که روز یکشنبه در آغاز سفرش به شش کشور خاور میانه وارد اسرائیل شد، گفت: هدف از این سفر تبادل نظر برای اعمال تحریم ها علیه ایران است تا هرگز نتواند به سلاح اتمی دسترسی پیدا کند. نخست وزیر اسرائیل هم گفت: فشار حداکثری تنها راه برای جلوگیری از تولید سلاح اتمی از سوی رژیم تجاوزگر ایران است.
 
استوین منوشن روز یکشنبه ۲۹ مهر در نشست خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در اورشلیم گفت، گفتگوهایش با رهبران شش کشور خاور میانه بر اعمال تحریم ها علیه ایران متمرکز خواهد بود.
 
وی گفت: «این اولین توقف در سفرم به خاورمیانه در این هفته است. به شش کشور سفر خواهم کرد و این اولین توقف من است، زیرا ما شریک بهتر از اسرائیل در جنگ با تروریسم و جنگ در مقابله با تامین منابع مالی تروریسم نداریم.»
 
وی افزود: «پیام من در این هفته تبادل نظر در باره اجرای تحریم ها است که از اوایل نوامبر اعمال می شوند. تحریم ها بخش مهمی از خروج ما از توافق اتمی با ایران که در ۲۰۱۵ در وین حاصل شد، است و هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم ایران هرگز نتواند سلاح اتمی تولید کند. نه الان، نه در ده سال، هرگز. این هدف اصلی من در این سفر است.»
 
آقای منوشن در توئیتی نوشت: «امروز برای تبادل نظر در باره همکاری بین آمریکا و اسرائیل در مقابله با تروریسم، اعمال تحریم ها علیه ایران و توسعه اقتصادی اسرائیل با نخست وزیر نتانیاهو ملاقات کردم.» بنیامین نتانیاهو نیز گفت، تحریم ها موثرترین راه برای مهار رژیم تروریستی ایران است.
 
وی افزود: «ما از تصمیم شجاعانه و جسورانه پرزیدنت ترامپ برای خروج آمریکا از برجام استقبال کردیم و تمرکز ما در تبادل نظرهایمان، امروز، همانگونه که قبلا تاکید کردیم، بر تشدید فشار است. تشدید فشار علیه اصلی ترین رژیم تروریستی در جهان؛ رژیم تجاوزگر تهران. بگذارید تاکید کنم که همان گونه که در سال های اخیر دیده ایم ، این فشار تنها راه برای جلوگیری از پیشبرد برنامه اتمی در ایران است.» آقای نتانیاهو همچنین در توئیتی به زبان فارسی نوشت، رژیم ایران از برجام برای تشدید خشونت خود استفاده کرد. به همین دلیل ما از تصمیم شجاعانه پرزیدنت ترامپ برای خروج از برجام استقبال کردیم.
 
آقای نتانیاهو در توئیت دیگری نیز نوشت، ما شاهد تجاوزگری ایران در سراسر خاورمیانه هستیم، از جمله در مرزهای شمالی ما، تلاش آن‌ها برای استقرار نظامی در سوریه، انتقال سلاح مرگبار به لبنان و ایجاد خشونت در غزه و دیگر مناطق توسط نیروهای نیابتی خود.
+33
رأی دهید
-14

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.