حمله به پناهجوی ایرانی در استرالیا

 ایرنا: حمله خشونت آمیز به یک پناهجوی روزنامه نگار ایرانی در جزیره نائورو (مانوس) استرالیا و شدت جراحت وارده به او، او را روانه بیمارستان کرد.
 
روزنامه گاردین نسخه استرالیا روز یکشنبه گزارش داد که بهروز بوچانی که پیش از این در ایران روزنامه نگار و نویسنده بوده است امروز بر شدت جراحت وارده به سر و چشم در یک درگیری در اردوگاه پناهجویان این جزیره، ساعت ها بیهوش بود، سرانجام برای درمان روانه بیمارستان عمومی لوگانو شد.
براساس این گزارش، این پناهجوی کرد ایرانی که ۵ سال را در بازداشتگاه ویژه نگهداری از پناهجویان و پناهندگان در جزیره مانوس در پاپوا گینه نو در بازداشت به سر می برد، صبح امروز براثر حمله فردی ناشناس از ناحیه سر و صورت و به ویژه چشم به شدت مضروب شد.
 
دیوید یاپو، فرمانده پلیس محلی مانوس با اعلام این خبر گفت که بهروز ۴۲ ساله مدتی است که با یک همسر بومی ازدواج کرده و با او زندگی می کند، اما صبح امروز توسط یک مظنون بومی مورد حمله شدید قرار گرفت.
 
وی به همراه بیش از ۹۰۰ پناهجوی دیگر که عمدتا ایرانی هستند، در این جزیره محبوس است و از هیچ حق حقوق مصرح بین المللی برخوردار نیست.
 
این فرمانده پلیس در عین حال از بومیان خواست به پناهجویانی که با بومیان ازدواج می کنند با دیده احترام بنگرند.
 
اوضاع در جزیره مانوس به لحاظ بهداشت فیزیکی و روانی به حدی نگران کننده است که پزشکان بدون مرز و دفتر آوارگان سازمان ملل نیز هفته گذشته از دولت استرالیا خواستند تا هرچه سریعتر این بازداشتگاه پناهجویان این کشور در جزایر دور از خاک استرالیا را تخلیه کرده و تعطیل اعلام کند.
 
به‌گزارش گاردین، سخنگوی این دفتر سازمان ملل تاکید کرده وضعیت بهداشت و سلامتی در بازداشتگاه‌های آوارگان استرالیا در خارج از این کشور در حال فروپاشی است.
 
این مقام با تاکید بر مسوولیت دولت استرالیا در این زمینه پیشنهاد کرده کانبرا به طرح نیوزیلند که بهار گذشته اعلام شد پاسخ مثبت داده و تعدادی از پناهجویان را به این کشور بفرستد.
 
سازمان پزشکان بدون مرز ضمن تاکید بر وضعیت روانی وخیم و خطرناک پناهجویان و به‌ویژه کودکان در بازداشتگاه نائورو از دولت استرالیا خواسته آنها را از این بازداشتگاه خارج کند.
 
طبق گزارش سازمان پزشکان بدون مرز، سلامت روانی پناهجویانی که استرالیا آنها را در بازداشتگاه جزیره نائورو نگاه می‌دارد به اندازه‌ای وخیم است که برخی کودکان به حالت اغما نزدیک شده و با خوردن و نوشیدن و حتی تکلم مشکل پیدا کرده‌اند.
 
بر اساس سیاست سختگیرانه مهاجرتی استرالیا، پناهجویانی که تلاش می‌کنند به استرالیا برسند بازداشت شده و به سه اردوگاه در پاپوآ گینه نو یا اردوگاهی در جزیره نائورو فرستاده می‌شوند.
 
گاردین تعداد این پناهجویان را ۱۴۲۰ نفر قید می‌کند، به علاوه ۵۰۰ نفر که برای درمان به استرالیا فرستاده شده‌اند.
+44
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Jalal50 - تهران، ایران

  یک عده ایرانیان وطنفروش مفلوک برای پناهندگی گرفتن به هر دری میزن . ای ننگ بر شما که هیچ مشکلی در ایران ندارید و باعث خواری کوچک کردن ایران وایرانی درجهان میشید.
  126
  21
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۷
  ۴۰
  Herzl - امستردام، هلند

  [::Jalal50 - تهران، ایران::]. چى شد قبلأ محل سکونت کانادا نوشته بودى حالا نوشتى طهران شما مثل این تفکر اسلامى یدفعه دانمارک کوپنهاگن یدفعه ایتالیا یدفعه دانمارک آدونسه اگر درست تلفظ کردم نشستید ایران مینویسید کانادا دانمارک میدونم آرزوى رسیدن اینجا را دارى فعلأ برو کرجستان آذربایجان اون هم براتون زیادیه.
  7
  36
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::Jalal50 - تهران، ایران::]. باعث خواری کوچک شدن ایران شدن، بابا صبحت بخیر عزیزم، چهل سال شکنجه و اعدام و دزدی و اختلاس و ترور و دروغ ، تقیه سقت پرستی ناموس فروشی اندام فروشی، فروش کودکان ، تجاوزات در مدارس ، مواد مخدر امار طلاق.امار ایدز امار بیماران روانی در مملکتی که توسط یک باند سقط پرست اداره میشه، ابروی ایران و ایرانی را نمبره ولی فرار از این زندان باعث کسر شأن جنابعالیست.سبد کالا سیری چند کاکو، چند وقته ایرانی شدی یا ایرانیت کردن، به سلامتی از یمن،لبنان پاکستان عراق ،سولالی هند یا بورکینافاسو میایی از این چیزها هنوز بیخبری؟
  5
  36
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  ۵۲
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  [::Jalal50 - تهران، ایران::]. شما اگه اهل خبر داشتن بودی ارزش و کرامت انسانی رو با پول نمی سنجیدی جناب حلالی نژاد پرست
  4
  30
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  ۳۷
  Liberte - ارومیه، ایران
  کار به اونجا رسیده که بومی پاپواگینه نو که تا 70 ، 80سال پیش عریان در میان درختان همپای اورن گوتان ها و میمون ها غارنشین و جنگل نشین بودند ، به ایرانی ها بعنوان یک خارجی تعدی می کنند. واقعا متاسف شدم.
  3
  19
  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۴
  نظر شما چیست؟