سودابه مرتضایی برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره لندن شد

سودابه مرتضایی با جایزه بهترین فیلم جشنواره لندن سودابه مرتضایی، فیلمساز ایرانی‌تبار اتریش با فیلم "جوی" برنده بهترین فیلم جشنواره فیلم لندن شده است.
 
"جوی" که فیلمی با ساختار فیلم‌های مستند است درباره دختران آفریقایی است که برای بردگی جنسی به اتریش برده می‌شوند. داستان در باره دختر جوانی به نام جوی است که برای بازپرداخت بدهی‌ها و حمایت از خانواده‌اش مجبور به تن‌فروشی می‌شود.
 
خانم مرتضایی جایزه ستاره برنز جشنواره فیلم لندن را شب گذشته در مرکز شهر دریافت کرد و پس از آن فیلمش برای مردم به نمایش گذاشته شد.
 
لنی آبرامسون، کارگردان ایرلندی و رئیس هیات داوران بخش مسابقه از این فیلم ستایش کرده و آن را فیلمی بی‌نظیر خوانده است. او همچنین سبک فیلمسازی سودابه مرتضایی، که یکی از شش کارگردان زن بخش مسابقه بود را تحسین کرده است.
 
سودابه مرتضایی چهار سال پیش با فیلم "ماکاندو" در جشنواره برلین شرکت کرده بود. او با این فیلم جایزه شهر وین را در جشنواره بین المللی فیلم وین (ویناله) دریافت کرد.
 
داستان ماکاندو هم در باره مهاجران بود. ماکوندو داستان پسری به نام رمضان در اردوی پناهجویان در اطراف شهر وین بود.
 
سودابه مرتضایی سازنده مستندهایی چون "در بازار جنسیت" و "فرزندان پیامبر" است.
+27
رأی دهید
-2
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟