گزارش «بیزینس اینسایدر» از افزایش استفاده ایران از پهپاد برای پرواز بر فراز ناوهای آمریکا

سایت خبری «بیزنس اینسایدر» در گزارشی می نویسد یک سال از آخرین رفتار «غیرحرفه ای» شناورهای ایران با کشتی های نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس می گذرد؛ اما ایران روشی جدید را برای در حال مراقب نگهداشتن نیروهای آمریکایی در پیش گرفته است.
 
«بیزنس اینسایدر» از قول نیروی دریایی آمریکا می نویسد که حالا هواپیماهای بدون سرنشین ایران به طور فزاینده ای بر فراز خلیج فارس عملیات دارند اما، مقامات آمریکایی این اقدام ایران را «روش های غیرایمن» توصیف کرده اند.
 
به گفته مسئولان آمریکایی، پهپادهای ایران به طور فزاینده و مرتب از روی کشتی های آمریکایی حرکت می کنند.
 
یک سخنگوی نیروهای دریایی سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، به بیزنس اینسایدر در روز پنجشنبه گفت که آخرین رویارویی غیرحرفه ای و یا ناایمن ایران با آمریکا در آبهای آزاد خلیج فارس، در تاریخ ۱۴ اوت ۲۰۱۷ روی داد.
 
در آخرین حادثه، یک پهپاد ایران بدون هیچگونه چراغ ناوبری از نزدیکی یک هواپیمایی عبور کرد که در حال تمرین فرود شبانه روی ناو هواپیمابر یو اس اس نیمیتز بود.
 
اگرچه از آن زمان تعامل غیرحرفه ای گزارش نشده است، اما نیروی دریایی آمریکا می گوید هوشیار است چرا که پرواز های پهپادهای ایران در فضای بین المللی به طور شبانه افزایش یافته است.
 
سخنگوی نیروهای دریایی سنتکام می گوید افزایش حضور پهپادهای ایران در بالا و اطراف کشتی های آمریکایی تغییری در نحوه عملیات نیروی دریایی آمریکا ایجاد نکرده است و نیروی دریایی آمریکا در آبهای بین المللی طبق قانون عمل خواهد کرد.
+27
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  شهلای من - بروکسل، بلژیک

  طبق کدام قانون عمل خواهیذ کرد ‌قانون من دراوردی یا قانون جنگل مردیکه این ابراه مربوط به ایران هست ‌ اگر قرار به اجرای قانون جنگل باشه بدان وای بروزی که ملت ایران اعم از کرد ،لر،ترکمن، عرب ،بلوچ با اتحاد شون چنان مشتی به دهانتان خواهد زد که مشت قشقایی ها به دهان انگلیس را به یاد بیاورید در ان زمان انگلیس با شکست تنگستانی ها تا شیراز امد و به سد محکم قشقایی ها خورد اما اینبار دو قوم نیست بلکه تمام اقوام ایران هست
  13
  34
  شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.