آمریکا ایران را در کنار روسیه و چین به تلاش برای مداخله در انتخاباتش متهم کرد

دستگاه قضایی آمریکا به همراه سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور چین و روسیه را متهم کرده است که به دنبال مداخله در انتخابات این کشورند.
 
چنین اتهام‌هایی پیش از این هم علیه چین و روسیه بیان شده، اما آمریکا این بار از فعالیت‌های مشابه از سوی ایران هم ابراز نگران کرده است.
 
بیانیه مشترک نهادهای امنیتی آمریکا می‌گوید تلاش‌های روسیه و چین و ایران ممکن است به دنبال تاثیرگذاری در انتخابات میان دوره‌ای کنگره (کمتر از یک ماه دیگر) و انتخابات ریاست جمهوری (کمتر از دو سال دیگر) باشند.

آمریکا می‌گوید استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای دامن زدن به اختلافات، تبلیغ مطالب به خصوص در رسانه‌های انگلیسی زبان وابسته به روسیه و همچنین تزریق اطلاعات نادرست به منابع مختلف، می‌تواند از جمله روش‌هایی باشند که برای مداخله در انتخاباتش استفاده می‌شود.
 
مطابق بیانیه نهادهای آمریکایی در مواردی تلاش‌های برای رخنه در شبکه‌های کامپیوتری چند ایالت گزارش شده است.
 
همین بیانیه می‌گوید بلافاصله چنین تلاش‌هایی خنثی شده است و مستنداتی هم از این پیدا نشده که کسی توانسته باشد مانع از رای دادن افرادی شود و یا آن که آمار رای‌ها را دستکاری کند.
+12
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۳
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  ایرانیهای مقیم آمریکا چند ملیون هستن و باید در سیاست آمریکا دخالت کنن. چطور پوتین چرمی دخالت بکنه ایرانیا ساکت بشینن هر کسی هر کار ی خواست بکنه؟ دمشون گرم اصلأ آمریکا رئیس جمهور بعدیش یه ایرانی بشه عیبی داره؟ اسرائیل یه تو دهنی بخوره کیف کنیم.
  8
  4
  شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.