وزارت علوم مدارک تحصیلی هاشمی، رئیس پیشین نظام مهندسی، را جعلی دانست

 از جمله سوابق مهدی هاشمی می‌توان به ریاست کمیسیون عمران مجلس نهم و ریاست نظام مهندسی ساختمان ایران اشاره کرد. پس از وزارت راه و دانشگاه امام حسین، وزارت علوم ایران هم مدرک دکتری مهدی هاشمی، نماینده پیشین مجلس و رئیس سابق نظام مهندسی، را جعلی و غیرقانونی اعلام کرد.
 
وزارت تحقیقات، فناوری و علوم در نامه‌ای که روز جمعه، ۲۷ مهر، در خبرگزاری ایلنا منتشر شد اعلام کرد، بنا بر بررسی‌های انجام‌شده در این وزارت، مدرک تحصیلی دوره کارشناسی مهدی هاشمی «مورد تایید نیست» و از این رو، ادامه تحصیل او در دوره کارشناسی ارشد «جای اشکال دارد» و تحصیل او در دوره دکتری نیز «هم به لحاظ مقررات آموزشی» و «هم به لحاظ محل تحصیل» از اعتبار لازم برخوردار نیست.
 
وزارت علوم محل تحصیل مهدی هاشمی در دوره دکتری را «پژوهشگاه منحله شاخص پروژه، که بدون مجوز شورای گسترش آموزش عالی انجام شد» ذکر کرده است. حدود سه هفته پیش عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، با انتشار نامه‌ای در کانال تلگرامی‌اش اعلام کرد که دانشگاه امام حسین به او خبر داده است مهدی هاشمی از این دانشگاه مدرک کارشناسی در رشته عمران دریافت نکرده و او در این سال‌ها برای دستیابی به سمت‌های مدیریتی «دانشنامه جعلی» ارائه کرده است.
 
عباس آخوندی با اشاره به این که «باید خیلی متأسف بود که کسی که سه سال رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بوده و چهار سال نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشته و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بوده دانشنامه جعلی ارائه کرده» پروانه اشتغال به کار مهندسی او را لغو کرد.
 
با این حال مهدی هاشمی نامه وزیر راه را «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» خواند و گفت که این موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.
 
مهدی هاشمی در گفت‌وگو با وب‌سایت «جماران»، با تأکید بر این که مدرکش جعلی نیست گفته بود اصلا «این مدرک» را به دستگاه‌های اجرایی ارائه نکرده بود.
 
با این حال بلافاصله پس از انتشار این مصاحبه، وزارت راه فرم عضویت مهدی هاشمی در سازمان نظام مهندسی را منتشر کرد که او در قسمت اطلاعات فردی، مدرک کارشناسی عمران خود را ثبت کرده بود.
 
از جمله سوابق مهدی هاشمی، از فعالان سیاسی جناح موسوم به اصولگرایان ایران، می‌توان به سرپرستی وزارت کشور، معاونت عمرانی وزارت کشور، ریاست کمیسیون عمران مجلس نهم، ریاست نظام مهندسی، ریاست ستاد انتخابات ابراهیم رئیسی در استان تهران و مدیریت فدراسیون تیراندازی اشاره کرد.
 
مهدی هاشمی در مرداد ۸۴ نیز از سوی محمود احمدی‌نژاد به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت رفاه و تأمین اجتماعی به مجلس معرفی شد اما نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد.
 
انتساب مدرک جعلی به شماری از چهره‌های سیاسی در ایران چندین بار خبرساز شده است که معروف‌ترین آن ماجرای جعلی «دکترای افتخاری علی کردان از دانشگاه آکسفورد» بود که در سال ۸۷ به استیضاح او از مقام وزارت کشور انجامید.
+83
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  اینها همشون باید از حوزه علمیه مدرک دکترای ر.. بگیرن
  3
  41
  جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان

  مگر انتظاری غیر از این دارید مگر خود ریس کل دارای مدرک تثبیت شده ودارای اعتبار قانونی را دارد ؟که زیر دستان داشته باشند .از کوزه همان طراود که در اوست .
  2
  41
  جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  اظهال نظر - تریر، آلمان

  به جای این همه اطلاف وقت توصیه میکنم که تحقیق کنید کدوم یک از وزرا مدرکشون اصل هستش. شاید حد اکثر دوتاشون. اونم با سهمیه
  2
  42
  جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  چرا اینقدر اینها مته به خشخاش میگذارند یارو گچکار بوده، بقال بوده، سیرابی فروش بوده شده سرلشگر و سرتیپ اون یکی ژتون فروش بوده ،پا انداز بوده شده دکتر ! خب به این بیچاره هم یک لیسانس بدید تا بتونه به ریاست و کیاستش ادامه بده اینقدر بخیل نباشید.
  1
  8
  جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  وقتیکه اصل رژیم جعلیه ، خوب این یارو و امثالهم ، هم که جزئی از این رژیم هستند و وجود کثیف و متعفنشون همراه با مدارکشون جعلیه ! پس عجیب نیست.
  3
  33
  جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند
  مدرک مهدى هاشمى هیچى اصلأ کل رزین جعلیه.
  3
  21
  جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد
  دوستان سهمیه دانشگاهای معتبر مال بیت تا چهل درصد ، سهمیه شهدا ، سهمیه بسیج وووو میدونید چه معنی میده؟ مانع ورود بچه های باهوش و با لیاقت به دانشگاه ها میشن و یکسری ادمهایی که بصرف اینکه بنوعی وابسته به رژیم کثیف اخوندی هستند وارد دانشگاه میشند و مدارک جعلی هم بهشون داده میشه
  2
  7
  جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  فساد حکومتی یعنی این که یک فرمانده بسیج و سپاه لباس عوض کنه و با قدرت و نفوذی که داره مدرک جعل کنه و بیش از ده سال حقوق هنگفت با این مدرک جعلی بگیره و هیچکس هم عین خیالش نباشه؟ الان مدعی العموم و دادستان کجاست؟ آیا میلیاردها تومان حقوقی که این فرد از بیت المال گرفته نباید پس گرفته بشه؟ نباید خسارتهایی که یک فرد بیسواد در پستی که سوادش رو نداشته به کشور و مردم زده جبران بشه؟ نباید به جرم کلاهبرداری و کسب مال حرام با جعل مدرک پیگرد کیفری بشه؟ حالا اگر الان یه قازچرون مدرک مثلا حقوقی جعل کرده بود و وکالت میکرد ببینید رسانه های سپاه و کیهان چه سناریویی درست میکردند که آی باند فلان رو گرفتیم و طرف رو نیست و نابود میکردند ولی حالا چون طرف از خودشون هستش صداشون درنمیاد و خودشون رو میزنند به کوچه علی چپ. اون معاون فاسد قوه فسادیه کجاست که واسه رفتن چندتا خانوم به ورزشگاه فتوا و سخنرانی آتشین میکنه که آی باعث گناه میشوند ولی اینجا خوردن اموال مردم و حرام خواری و جعل سند رئیس انتخاباتی رئیسی که میشه صداشون درنمیاد! یادمون نره که اختلاسهای صندوق ثامن الحج مشهد هم همینطور بود
  1
  7
  جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  اصلا هم جعلی نیست، من خودم از امام صادق(ع) روایت شنیدم که فرمودند در آینده مسئولین امور شیعیان مدارک افتخاری کسب خواهند کرد.
  1
  13
  جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آش با جاش - سیاهکل، ایران
  اشکال نداره، چند روز دیگه اربعین حسین ....، همه یادشون میره که چه خبر بوده
  1
  2
  جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.