هشدار به کانادایی‌ها: ماری‌جوانا تحت قوانین فدرال آمریکا هنوز غیرقانونی است

همزمان با اعلام آزادی استفاده تفریحی ماری‌جوانا در کانادا که در فرهنگ عامه با نام‌های علف و گل شناخته می شود، ایالات متحده هشدار داد از نظر قانون فدرال، این مواد همچنان غیرقانونی است و حمل آن به داخل آمریکا می تواند موجب مجازات شود.
 
آمریکا تهدید کرد که تجارت ماری‌جوانا در محدوده مرزهای شمالی باید متوقف شود.
 
کانادا استفاده تفریحی از ماری‌جوانا را قانونی کرده است اما به نوشته الجزیره، مجریان صنعت رو به رشد ماری‌جوانا در کانادا باید بدانند که فعالیت تجاری آنها در همسایه جنوبی آنها، یعنی ایالات متحده، مورد استقبال قرار نگرفته است.
 
کانادا اولین کشور عمده اقتصادی در جهان است که استفاده تفریحی از ماری‌جوانا را کاملا قانونی کرده است.
 
اما مقامات گمرک آمریکا هشدار داده اند که به هیچ کس که می خواهد با هدف کمک به توسعه تجارت ماری‌جوانا وارد ایالات متحده شود، اجازه ورود نخواهند داد.
 
هرچند که برخی از ایالت ها و مناطق آمریکا از جمله واشنگتن دی.سی به استفاده پزشکی و تفریحی مجوز داده اند، سازمان فدرال گمرک آمریکا هشدار داد که این ماده همچنان تحت قوانین فدرال آمریکا، همچنان غیرقانونی است.
 
کریستوفر پری، یک افسر گمرک در کنفرانس خبری دیترویت در ایالت میشیگان گفت اگر یک کانادایی به آمریکا می آید و کاری با صنعت ماری‌جوانا نداشته باشد، به طور کلی، می تواند وارد آمریکا شود؛ اما اگر آنها با ابراز تمایل نسبت کمک یا توسعه صنعت ماری‌جوانا می آیند، به طور کلی، قادر به ورود به آمریکا نخواهند بود.
 
برخی ایالات های آمریکا از جمله کلرادو و واشنگتن، دولت های فدرال مصرف تفریحی ماری‌جوانا را برای افراد بالای ۲۱ سال آزاد کردند.
+15
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.