دستگیری مدیر شرکت وارداتی ایرتویای ایران در رابطه با پرونده ۶ هزار خودرو

العربیه : دادستان عمومی و انقلاب تهران از دستگیری مدیر شرکت ایرتویا و یکی از کارمندان گمرک ایران در رابطه با پرونده خودرو‌های وارداتی خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری ایرنا، چهارشنبه 17 اکتبر عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در حاشیه نشست با معاونین دادسرای تهران و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه درباره شرکت‌هایی که خودرو پیش‌فروش می‌کنند، گفت: «در مورد پرونده‌های وارداتی خودرو، یک پرونده از بندرعباس به دادگاه ارجاع و تکمیل تحقیقات آن به تهران اعلام شده است که طی چند روز گذشته در این زمینه مدیر شرکت گروه ایرتویا و یکی از کارکنان گمرک دستگیر شده و تحقیقات پرونده در حال انجام است».
 
وی افزود: «درباره پرونده واردات خودرو که مربوط به بیش از 6 هزار خودرو است نیز دو نفر دستگیر شده‌اند که تحقیقات وارد مراحل جدیدی شده و پیشرفت خوبی داشته است و امیدواریم زودتر به نتیجه برسد».
 
جعفری دولت‌آبادی با تاکید بر اینکه خرید و فروش ارز در خارج از صرافی‌ها جرم تلقی می‌شود بیان کرد: «با هماهنگی‌هایی که روز گذشته صورت گرفت 40 نفر دیگر علاوه بر دستگیری 13 نفر در چهارشنبه هفته گذشته، دستگیر شدند که از این 40 نفر، هشت کیلو طلا، یک میلیون لیر ترکیه، 170 هزار دلار و 21 دستگاه کارتخوان (POS) کشف شد که نشان می‌دهد این افراد خرید و فروش را به معابر انتقال داده‌اند».
کیفرخواست روزنامه های شهروند و شرق صادر شد
وی در مورد رسانه‌هایی که به انتشار اخبار درباره ارائه خدمات جنسی توسط زنان ایرانی به مردان عراقی اقدام کرده بودند، افزود: «بعد از اینکه این اخبار منتشر شد، دادستانی تعدادی از سایت‌ها و روزنامه‌ها را احضار کرده و تذکر داد و روز گذشته مدیران مسئول دو روزنامه شرق و شهروند که اخبار اولیه را اعلام کرده بودند، احضار و تفهیم اتهام شدند و کیفرخواست آنها صادر شده است. جعفری دولت آبادی از همه رسانه‌ها خواست که در انتشار اخبار مربوط به سیاست‌ها و مصالح کشور، به مصوبات و ابلاغ‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه داشته باشند».
 
وی تاکید کرد: «دادستانی حتی در این زمینه به تعلل متهم شد، ولی در واقع اینگونه نبود و لذا رسانه‌ها باید خطوط قرمز مطبوعات کشور را رعایت کنند و برگزاری نشست‌های تعاملی با رسانه، مانعی نیست که اگر جرمی مرتکب شدند، تعقیب نشوند. دادستان تهران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا در این بخش بیشتر کمک کند. چون این همکاری می‌تواند هزینه‌های مبارزه را کاهش دهد».
 
شرکت ایرتویا نمایندگی انحصار تویوتای ژاپن در ایران می‌باشد که در زمینه فروش و خدمات پس از فروش فعالیت می‌کند که به تازگی برای آن پرونده تخلف گرانفروشی تشکیل شده است.
+27
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  مشخص نیست چرا العربیه تبدیل به منبع خبری برای این سایت شده؟ من شخصا اصلا به خبرهای این رسانه توجهی ندارم و اسمش که بیاد صفحه رو می بندم همانطور که خبرهای العالم یا فارس رو می بندم. اینا همه دنبال اخبار بیخود هستند و دروغ می بندن تو خبرها.
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.