هویت فرد گروگان‌گیر ایستگاه مرکزی قطار شهر کلن روشن شد

مأموران پلیس ویژه آلمان در عملیات ۱۵ اکتبر برای مهار گروگان‌گیری در کلن سخنگوی پلیس اعلام کرده است که هویت فردی که در ایستگاه مرکزی قطار شهر کلن اقدام به گروگان‌گیری کرده بود، روشن شده است. این فرد یک پناهجوی ۵۵ ساله سوری است و نزد پلیس به‌علت اتهامات مختلف و از جمله دزدی پرونده داشته است.
 
شهر کلن آلمان روز دوشنبه ۲۳ مهر (۱۵ اکتبر) شاهد گروگان‌گیری یک زن در داروخانه‌ای واقع در نزدیکی ایستگاه مرکزی قطار این شهر بود. فرد مهاجم که قصد به آتش کشیدن یک شعبه "مک‌دونالد" در نزدیکی همین ایستگاه را داشت، پس از پرتاب کوکتل مولوتف به درون این رستوان به درون داروخانه‌ای گریخته و زنی را برای چند ساعت گروگان گرفت.
 
پلیس ویژه آلمان اما موفق شد با دستگیری فرد مهاجم به گروگان‌گیری خاتمه دهد. این فرد در حین دستگیری به‌شدت مجروح شده بود.
 
در عین حال اعلام شده بود که در نزدیکی محل گروگان‌گیری برگه هویت یک پناهجوی سوری پیدا شده است. همان موقع نیز احتمال داده می‌شد که این برگه هویت متعلق به فرد گروگان‌گیر باشد. اکنون بنا بر اطلاعیه رسمی پلیس ویژه آلمان، تعلق این برگه شناسایی به فرد مهاجم و گروگان‌گیر تایید شده است.
 
فرد شناخته شده برای پلیس
 
این فرد یک پناهجوی سوری است که ۵۵ سال سن دارد. سخنگوی پلیس اعلام کرده است که این فرد برای نخستین بار به علت فروش مواد مخدر در سال ۲۰۱۶ توسط پلیس دستگیر شده است. پس از آن نیز، این پناهجوی سوری بارها به جرم دزدی، حمل و فروش مواد مخدر، تهدید و کلاه‌برداری بازداشت شده است. تعداد موارد بازداشت این فرد پیش از گروگان‌گیری روز دوشنبه ۱۵ اکتبر ۱۳ مورد اعلام شده است.
 
بر اساس اطلاعاتی که پلیس در اختیار رسانه‌ها قرار داده است، این فرد بیکار بوده است. افزون بر آن گفته می‌شود که پسر و برادر این فرد نیز در آلمان زندگی می‌کنند. همسر او هم‌چنان در سوریه به سر می‌برد و تقاضای سفر او به آلمان دو بار توسط مسئولان رد شده است.
ایستگاه مرکزی قطار شهر کلن آلمان، ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ بر اساس گزارش یکی از روزنامه‌های محلی شهر کلن، این پناهجوی سوری مدعی شده است که از مخالفان رژیم اسد بوده و در همین رابطه در سوریه به زندان افتاده و شکنجه شده است. این در حالی است که پلیس آلمان نسبت به حبس و شکنجه او در سوریه ابراز بی‌اطلاعی کرده و سخنگوی پلیس گفته است که مدرکی دال بر صحت این موضوع در اختیار ندارد.
 
اطلاعات تکمیلی درباره گروگان‌گیری
 
پلیس آلمان اعلام کرده است که فرار فرد مهاجم به داروخانه و ماجرای گروگان‌گیری یک زن در این محل کاملا تصادفی بوده و به نظر نمی‌رسد که بخشی از برنامه آن فرد بوده باشد. در جریان آتش‌سوزی در رستوران مک‌دونالد، یک دختر ۱۴ ساله و یک زن نیز مجروح شده‌اند.
 
پلیس در عین حال اعلام کرده است که پس از تفتیش محل سکونت این پناهجو هیچ سند و مدرکی دال بر وابستگی این فرد به نیروهای "دولت اسلامی" (داعش) پیدا نشده است. اما تحقیق و بررسی در این رابطه کماکان ادامه دارد.
 
افزون بر آن بنا بر ارزیابی پلیس آلمان، به نظر نمی‌رسد که این فرد برای حمله خود با فرد دیگری در ارتباط بوده باشد. فرد مهاجم هم‌چنان در بیمارستان بستری است.
+20
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.