دولت آمریکا حداقل ۲۰ بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرد

دور شدیدتر تحریم‌ها از روز ۱۳ آبان آغاز خواهد شد دولت آمریکا اعلام کرده که حداقل ۲۰ بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرده است.
 
بنا بر بیانیه وزارت دارایی آمریکا، بانک ها و شرکت های مذکور با بنیاد تعاون بسیج ارتباط دارند که به دست داشتن در نقض حقوق بشر در داخل ایران و جذب سربازان زیر سن قانونی برای جنگ سوریه متهم شده است.
 
بانک های ملت، سینا، پارسیان، گروه مالی مهر اقتصاد، بانک مهر اقتصاد از جمله تحریم شده ها هستند.
 
استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا، روز سه شنبه (۱۶ اکتبر) گفت: "جامعه بین المللی باید درک بکند که مراودات با شبکه بنیاد تعاون بسیج و شرکت های صوری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیامدهای جدی بشردوستانه در جهان دارد."
 
همچنین گروه صنعتی تراکتورسازی ایران ، شرکت فولاد مبارکه، شرکت توسعه معادن روی تحریم شده اند.
 
شرکت های سرمایه گذاری مهر ایرانیان، تدبیرگران آتیه، نگین ساحل رویال، شرکت تکنوتار و شرکت های وابسته و گروه بهمن نیز به فهرست تحریم های واشنگتن اضافه شده اند.
 
بنا بر وزارت دارایی آمریکا: "بسیج علاوه بر دست داشتن در سرکوب خشونت بار و نقض جدی حقوق بشر در ایران، نیرو استخدام می کند و آموزش می دهد، از جمله کودکان ایرانی، که بعد به سوریه اعزام می شوند تا از رژیم ددمنش اسد حمایت بکنند."
 
این بیانیه می افزاید که بسیج کودکان زیر سن قانونی مهاجران افغان را با فشار و تهدید جذب و به سوریه اعزام کرده است که تعدادی از آنها به کشورهای اروپایی فرار کرده اند.
 
آمریکا در سال ۲۰۱۱ میلادی سپاه پاسداران، سازمان بسیج، نیروی انتظامی ایران را به اتهام نقض جدی حقوق بشر تحریم کرده بود.
 
این تحریم ها در حالی اعلام شده که آمریکا در پی تحریم صنعت نفت و نظام بانکی ایران است. موعد اعمال تحریم های نفتی و بانکی روز ۱۳ آبان است.
 
یک مقام ارشد دولت آمریکا روز دوشنبه گفت که واشنگتن همچنان در پی به صفر رساندن صادرات نفت ایران است و انتظار ندارد که این اقدام به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی منجر بشود.
دونالد ترامپ سیاست "حداکثر فشار" علیه ایران را در پیش گرفته است برایان هوک، رئیس "گروه اقدام ایران" در وزارت خارجه آمریکا، در لوکزامبورگ به خبرنگاران گفت که هدف دولت دونالد ترامپ قطع کامل و هرچه سریع تر صادرات نفت ایران است.
 
آقای هوک اخیرا ماموریتی هفت روزه در چند کشور اروپایی و هند را آغاز کرده است. هند یکی از مشتریان اصلی نفت ایران است و بر ادامه خرید نفت از ایران تاکید دارد.
 
برایان هوک همچنین حکومت ایران را متهم کرد که از درآمد نفتی خود برای حمایت از "گروه های تروریستی" و پیشبرد برنامه موشکی‌اش استفاده می کند.
 
او پس از مذاکره با دیپلمات های فرانسه، بریتانیا و آلمان، از اظهار نظر درباره اعطای معافیت های احتمالی از برخی تحریم ها به این کشورها خودداری کرد و درباره این که واشنگتن شبکه مالی سوئیفت را هدف قرار خواد داد یا نه صحبتی نکرد.
 
با نزدیک شدن موعد تحریم‌ نفتی آمریکا علیه ایران که قرار است از چهارم نوامبر (سیزدهم آبان ماه) اجرایی شوند، ایران به دنبال راه‌هایی است که میزان صادرات خود را تا حد امکان حفظ کند یا از کاهش چشمگیر آن جلوگیری کند.
 
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران این هفته بدون اشاره به نام کشورها از یافتن مشتریان جدید نفتی خبر داد و گفت که این کشورها "شرکای سنتی" ایران نیستند.
 
واشنگتن، ایران را متهم می‌کند که در سوریه، یمن، عراق و لبنان با حمایت از یک طرف درگیری‌های داخلی این کشورها، به بی‌ثباتی در خاورمیانه دامن می‌زند. تهران همواره این اتهامات را رد کرده و در مقابل، واشنگتن را متهم می‌کند که در سیاست منطقه دخالت می‌کند و منافع کشورهای مختلف خاورمیانه را نادیده می‌گیرد.
 
در پی خروج آمریکا از برجام، دور نخست تحریم‌های آمریکا که از زمان امضای برجام متوقف شده بود از مرداد ماه دوباره از سرگرفته شد. اما دور شدیدتر تحریم‌ها از روز ۱۳ آبان (حدود یکماه دیگر) آغاز خواهد شد. این اقدام با واکنش منفی جامعه جهانی روبه‌رو شده و دیگر امضا کنندگان برجام - از جمله متحدین اروپایی آمریکا - اعلام کرده‌اند که همچنان به این توافق پایبند خواهند بود و ایران را تحریم نمی‌کنند.
+78
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  مگه تحریم نبودند؟
  8
  13
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. چندین تحریم وجود دارد و تحریم بانکی و تحریم نفتی یعنی سقوط حکومت نه میتواند داد و ستد کند نه میتواند از شبکه های کددار بانکی استفاده کند و از ۴ نوامبر تحریم های نفتی شروع خواهد شد و گرانی و گرسنگی در راه است واردات و صادرات به صفر خواهد رسید، و حکومت میخواهد تا انتخابات آینده آمریکا با این تحریمها سر کند تا دموکراتها ریاست را بدست بگیرند ولی اگر مردم ایران متحد شگل عمل کنند این حکومت سقوط خواهد کرد فقط باید اعتصابات ادامه داشته باشد
  6
  27
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  [::mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان::]. ولی در عمل تحریمها از سوی آمریکا فراگیر بوده هرجند بر روی کاغذ آنچه شما میگویید درست است! متاسفانه تحلیل شما در مورد یکدست شدن مردم و سرنگونی رژیم فاسد چندان واقعگرایانه نیست، اما در مورد گرانی و گرسنگی بیشتر مردم تحلیلتان درست است و این هدیه ایی است از طرف عربستان، اسراییل و آمریکا به مردم ایران!
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.