اردوغان: وسایل کنسولگری عربستان در استانبول از نو رنگ شده است

رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد در کنسولگری عربستان در استانبول که جمال خاشقجی روزنامه‌نگار نامدار سعودی دو هفته پیش در آن ناپدید شده، برخی وسایل از نو رنگ شده است.
 
آقای اردوغان به خبرنگاران گفت: «امیدوارم به زودی به نتایجی برسیم که ایده‌ای منطقی به ما بدهد،‌ چون این تحقیقات در پی شواهد بسیار، از جمله مواد سمی و نیز مواردی است که رد آنها به وسیله رنگ کردن پاک شده است.»
 
سخنان آقای اردوغان پس از آن منتشر می‌شود که روز گذشته پلیس جنایی ترکیه سرانجام وارد ساختمان کنسولگری عربستان شد.
 
همچنین مقامات ترکیه به خبرگزاری رویترز گفته‌‌اند فایل صوتی‌ای در اختیار دارند که به «کشته شدن» آقای خاشقجی در ساختمان کنسولگری عربستان اشاره می‌کند. این مقامات همچنین اعلام کرده‌اند که مدارک فوق را به کشورهای ایالات متحده و عربستان نشان داده‌اند.
خروج یک خودرو با پلاک سیاسی از منزل کنسول عربستان در استانبولاین در حالی است که مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در حال حاضر راهی عربستان سعودی شده است تا با مقامات این کشور به ویژه در زمینه ناپدید شدن روزنامه‌نگار نامدار سعودی که ساکن آمریکا بود نیز گفتگو کند.
 
یک دیپلمات ترکیه نیز اعلام کرد پلیس می‌خواهد در جریان تحقیقاتش خانه کنسول عربستان را نیز بررسی کند. پیش از این رسانه‌های ترکیه ویدئویی را منتشر کردند که نشان ‌می‌دهد دو ساعت پس از ناپدید شدن جمال خاشقجی ماشین بزرگی ساختمان کنسولگری را ترک می‌کند و به خانه کنسول عربستان رفته در آنجا توقف می‌کند.
+84
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  pull.over123 - تهران، ایران

  برای من سوالی که پیش اومده اینه که چرا جریان رو اینقدر بزرگش کردن!؟ مگه سعودی متحد خودشون نیست!؟ چرا واقعا برای یک ادم اینقدر سر و صدا راه افتاده- طرف 60 سالش بوده،، به هر صورت ناپیدید و کشته شده! چرا کسی برای یمنی ها و ۱۶۶ کودک زیر پنج سالی که روزانه در یمن جانشون رو بر اثر -سه بیماری قابل پیشگیری -از دست میدن چیزی نمیگه!؟؟؟؟جمال خاشجقی یکی بود ک دیک نیست! پرونده ی عربستانم مشخصه- فجایعی چون حادثه منا- کشتار یمنی ها- اعدام با شمشیر مخالفان-این همه داد و فریاد واقعا برای چیه :o
  58
  23
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ekman - شیراز، ایران

  ترامپ که اینقدر های و هوی راه انداخته بود که چنین میکنیم،چنان میکنیم تحریم میکنیم عربستان را،حالا میگوید که افراد خودسر ضمن بازجویی باعث قتل این خبرنگار شده اند که تنبیه خواهند شد!!!!!نتیجه اینکه آب از آب تکان نخورد و امثال ترامپ دلشان به حال شهروندان سایر کشور ها نسوخته و فقط با این هارت و پورت ها قصد امتیازات بیشتر از عربستان هستن !!.این حقوق بشر آمریکایی ها و اروپایی ها هیچ راهگشایی برای ملت در بند ما نخواهند بود و این ملت هست که باید تکلیف خود را با رژیم فاسد روشن کند.
  18
  64
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  متاسفم که چه راحت کسی که حکومتشان را نقد میکند را به راحتی میکشند دقیقا عین آخوندا که از اعدامهای خلخالی که به دستور خمینی شروع شد تا کشتن مخالفان در خارج و و...البته این چیزها برای حکومتهای دینی نرماله و پیامبر با همین شیوه اسلام را گسترش داد.
  10
  52
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  ملک سلمان که چند وقتی شده بود کارش ضایع کردن آخوند ، بشد ضایع با کشتن جمالخاشجی . ...البته ضایع کردن آخوندا را دوست میداریم اما قتل یک انسان که از دین عربی این شخص بهش به ارث رسیده مردود و عملی کثیف است ولی خب این آقا هم میگه من سنت پیامبرم را اجرا کردم بر علیه دشمنان اسلام.
  4
  20
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  metalrain - استکهلم، سوئد

  این سعودیها همان ها هستند که بربریت و آدمکشی را به داعش آموزش دادند مثل آتش زدن آن خلبان اردنی در قفس. اینها همانها هستند که پانزده قرن پیش با وحشیگری تمام ایرانیان را به قتل رساندند و اموال ایرانیان را به تاراج بردند. اینها از نسلها پیش بربر و آدمکش بوده اند و خواهند بود.
  5
  28
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  ننگ با رنگ پاک نمی‌شود ، تو گور هر چی دولت اسلامی است ، چه نمونه وهابی آ ن در عربستان و یا اخوان المسلمی در ترکیه یا شیعه در ایران
  7
  31
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.