وزیر کشاورزی:سالانه دو میلیون دام به صورت قاچاق از کشور خارج می‌شود/ دامداران محلی به جای دامداری کولبری می‌کنند

ایلنا : محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در جلسه صبحانه کاری با اعضای اتاق بازرگانی ایران در جمع فعالان بخش‌های اقتصادی گفت: در رابطه با تصمیم‌گیری‌ها لزوما هر آنچه می‌گذرد و هر آنچه تصویب می‌شود نظر قطعی ما نیست، هر چند که در آن مشارکت داشته باشیم. زمانی که قانون و حکمی صادر می‌شود ما وظیفه داریم در چارچوب آن قدم برداریم و نمی‌توانیم  در مقابل آن ایستادگی کنیم.
 
وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با قاچاق دام از کشور گفت: در حال حاضر دو میلیون دام از کشور قاچاق می‌شود که سرمایه ملی است و این سرمایه از غرب، شمال غرب و از بخش جنوب کشور به کشورهای حاشیه خلیج فارس برده می‌شود.
 
وی با اشاره به قاچاق زعفران تشریح کرد: زعفران ما به افغانستان قاچاق می‌شود و از آنجا صادر می‌شود تصور آن هم وحشتناک است اما واقعیت دارد و بسترهای آن مهیا است. ما باید به دنبال راهی برای جلوگیری از آن باشیم.
 
حجتی در ادامه بیان کرد: برنامه‌ریزی‌هایی برای دام‌های زودبازده و بهره‌وری از دام‌های صنعتی در دستور کار قرار دارد دامداری‌های سنتی ما رو به کاهش هستند و دامداران محلی به جای چرای دام در مراتع کولبری می‌کنند. دشت‌هایی که برای چرای دام وجود د ارد به خاطر نبود دام، خشک شده و آتش می‌گیرد.
+54
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران

  پس تو چرا جا موندی؟؟
  5
  38
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  hamsafar110 - اوپسالا، سوئد

  مشکل همینجاست که مغز امثال شما به علت انجماد ایدئولوژیکی/مذهبی، قابلیت تصور کردن نداره! وگرنه تا همین الان از فجایع موجود باید دیوانه زنجیری می شدید!!!
  6
  32
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  اینا چرا همه نارسایی های اقتصادی را بر گردن کشاورزان و دامداران می اندازند؟ وقتی نمیتوانید اقتصاد مملکت را برنامه ریزی کنید برای ده سال بیست سال، و از آن طرف ریال مملکت را تبدیل به پشگل کردید انتظار دارید کشاورز محصولاتش را با پشگل معاوضه کند؟؟ کشور آلمان و هلند برنامه اقتصادیشان را برای بیست سال با افزایش ۵ درصدی هرساله موفق عمل می کند نه دژمن دارد نه نفوذی و نه مرگ بر این و مرگ آن و نه سپاه و بسیجی و قدس و حسن نصرالل و نه به سوریه و یمن و عراق لشگرکشی می کند
  2
  5
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  2 ملیون دام خارج میشود . دامداران کولبری میکنند و دولتیان هم فضولات انسان معامله ووارد کشور میکنند. بی دلیل نیست که رئیس جمهور میگوید ما باید برای مردم گفتار درمانی کنیم. یعنی مردم را با حرف سر کار بگذاریم . ای تو روحت وزیر بی وزارت
  1
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  علفها بخاطر بی دامی نیست که میسوزند بلکه بخاطر این است که دمای هوا افزیش پیدا کرده و بی بارانی هم علت دیگر زود خشک شدن علفهاست.
  1
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.