جواد لاریجانی: ما هم تنبل هستیم و هم بی عرضه

مشاور امور بین الملل رییس قوه قضاییه، گفت: در هیچ یک از اسناد بین المللی و اسناد حقوق بشر حاضر نیستند به دموکراسی ایران اذعان کنند زیرا ما سکولار نیستیم و چون سکولار نیستیم باید تحت فشار قرار گیریم.
 
به گزارش ایسنا، محمدجواد لاریجانی عصر امروز در نشستی با موضوع «حقوق بشر، اسناد بین المللی و اندیشه‌های اسلامی» که در دانشگاه علوم قضایی برگزار شد ضمن تبریک آغاز ترم تحصیلی جدید به دانشجویان این دانشگاه، اظهار کرد: عنوان حقوق بشر یک عنوان بسیار جالب و مهمی است. تجربه جمهوری اسلامی تجربه‌ای است که با انقلاب شروع کرد و یک نظام عقلانی سیاسی را شکل داد. ما در جهان اسلام شبیه نداریم. مردم مصر که نزدیک ترین به ما در جهان اسلام هستند انقلاب کردند. بساط برجام را زمانی بر سر ما آوردند که قد ما از فناوری هسته ای خیلی زیاد بلند شده بود. اینکه آقای ترامپ چند روز پیش گفت اگر ما پشت چند کشور نبودیم ایران در ۱۲ دقیقه کل خاورمیانه را می گرفت نشان می‌دهد که لاکردار این را خوب فهمیده است. اگر چیزهای دیگر را خوب نمی فهمد این را خوب فهمید و این قدرت محصول تلاش انقلابی کشور است.
 
وی، افزود: یمن به عنوان گهواره تکاملی بشر در حال از بین رفتن است. از طرف دیگر دولت های غربی هستند که می گویند بر اساس اسناد و مصوبات بین المللی با ما صحبت می کنند و معتقد هستند که باید تحریم شویم. ما آنچه براساس اسلام صحیح می دانیم را با زبان درست که ناظر بر فهم مخاطب باشد بیان می کنیم. اینکه ما در سازمان ملل بگوییم اللهم عجل لولیک الفرج کسی چیزی نمی فهمد ولی ما می توانیم درمورد آینده جهان و بشریت با آنها صحبت کنیم و در مرکز تحقیقات مسیحی و یهودی می توانیم این موارد را بیان کنیم و آنها آن زمان خواهند فهمید که ما چه عقبه ای داریم. ما باید تهاجماتی که به ما می شود را چالشی کنیم و بر اساس آنچه خودشان می گویند آنها را نقد کنیم. جاوید رحمان را به عنوان بلندگو گذاشتند که گزارشی ارائه دهد و ۸ روز به دولت ما وقت داد که پاسخشان را بدهیم. جواب دادیم اما لازم بود نقد دقیق شود. این نقد دقیق ۳ ماه کار دارد و لازم است تیمی روی بند بند آن کار کنند.
 
لاریجانی، تصریح کرد: برای مثال در نقدی باید بگوییم عربستانی ها نه تنها قائل به دموکراسی نیستند بلکه آدم خوارند. پاسخ ما این است که مشروعیت دو رکن دارد یکی طی طریق و دیگری صلاحیت است. پس اینکه می گوید من وظیفه ام در تهیه گزارش معتبر است اشتباه است. اگر یک آدمی استاندارد دوگانه به کار ببرد نمی تواند معتبر باشد. آنی که داد اعتبار می زند به دلیل استاندارد دوگانه از اعتبار خارج شده است. ما باید این چنین مطالب را مناقشه کنیم. اشکال دیگر حقه بازی سیاسی است. احمد شهید گزارشگر اسبق مانند هنرپیشه ها از کانالی به کانال دیگر علیه ما موضع گیری می کرد. این سند سازی و پرونده سازی علیه ما بود. در اینجا باید گفت پرنده سازی محکوم است. اسناد بین الملل بر این باور است که باید واقعیت کشف شود نه این که پرونده سازی شود. محور دیگر در مناقشات خودمحوری، خود بزرگ بینی و نژادپرستی به تعبیر غربی هاست که بقیه را بربری می دانند و فقط به خود بها می دهند.
 
دبیر ستاد حقوق بشر، بیان کرد: آنها در گزارشات خود می‌گویند باید از زنا کیفر زدایی کرد. این حرف بسیار نازل است حتی در قراردادهای حقوقی و مدنی برای این مسائل پیگرد و جلب داریم. آنها باید بدانند بررسی قوانین ما در مورد زنا براساس ازدواج نیست و دلایلمان به نفس کار بر می گردد. سوال ما این است که شما چرا خود را محور قرار می دهید؟ اقل این است که به دیگران احترام بگذارید. محور دیگر تحمیل زورمدارانه تفکر سکولارمدار است. از زمان سقراط این تفکر وجود داشته و در سه قرن اخیر مبنای تفکر سکولار قرار گرفته است. برای مثال ما در کشور خود دموکراسی داریم و مبنای آن این است که مسئولین با رای مردم انتخاب می شوند اما در هیچ یک از اسناد حاضر نیستند به دموکراسی ایران اذعان کنند زیرا ما سکولار نیستیم و چون سکولار نیستیم باید تحت فشار قرار گیریم. کجای تشکیلات حقوق بشر و اسنادبین الملل این اجازه را به شما داده؟ این تحمیل خود یک کار ضد حقوق بشری است. یعنی هیچ کشوری در جهان حق ندارد بگوید مبنای حکومت ما اسلام است و می گویند شما روسری به سر کنید اما سکولار باشید.
 
مشاور امور بین الملل رییس قوه قضاییه، ادامه داد: امروز حقوق بشر بهترین پوشش برای تحقق سکولار است. وقتی می خواهیم مناقشه کنیم می گوییم شما طبق اسناد حقوق بشر مسئول هستید که بر علیه تروریسم و فعالیت آنها کار کنید. چرا دفاع می کنید؟ اینها تناقض است. این مناقشات کار می خواهد. باید اسناد آنها را مطالعه کنیم و ببینیم چه باید کرد. ما هم تنبل هستیم و هم بی عرضه. برای هر خط این گزارشات می توان ۱۰ خط نوشت. آنها جوری گزارش می دهند که گویی ایران فقط یک حکومت است فاقد حضور مردم دیگر. در رابطه با متدولوژی کار باید این را طرح کنیم که بپرسیم چارچوب کاری شما برای ارائه این گزارشات چیست؟ یکی از موارد این است که پس از وصول اخبار باید آنها را قرنطینه کنند. باید پرسید شما هر اتهام را بر چه پیمانه‌ای می خواهید بررسی کنید؟ فردی مدعی می شود در ایران زندانی بوده و یک هفته او را از پا آویزان کرده بودند. تحقیق کردیم دیدیم چنین فردی اصلا زندانی نبوده و یا حتی سالهای سال است که ایران زندگی نمی کرده.
 
وی، گفت: در رابطه با سب النبی و ازدواج هم اظهار نظرهایی داشتند. به جای اینکه بگویند معنای ازدواج چیست از ازدواج به همراهی و پارتنری یاد کرده اند یعنی همراه تو می تواند هم جنس و یا حتی حیوان هم باشد. با توجه به فضای موجود بعید نیست این نگاه در چند سال آینده تایید و تصویب شود. در رابطه با حق حیات نیز معتقدند انسان حاکم برحیات خود است و نباید اعدام شود. از طرف دیگر بر اساس اثبات حق حیات می آیند حقوق دیگر مانند حق خوراک و حق سکس و … را به رسمیت می شناسند تا به زنا اعتبار بدهند.
 
لاریجانی در پایان اظهار کرد: ما باید در این میدان از گذشته مهیاتر باشیم. این میدان به دلیل دفاع از مکتب اهل بیت میدان بسیار با ارزشی است. با این دانشگاه در حال تعامل هستیم تا چون شمایی وارد این میدان شوید. در جنگ اینجا باید مطالب را فرا بگیرید و به چند زبان غربی مسلط شوید که بتوانید بنویسید و بخوانید و حرف بزنید. آن زمان به مهاجمی قوی پنجه تبدیل می شوید که از حقوق خود قویا دفاع می کنید.
+15
رأی دهید
-114

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  دزدها و مفتخورها و زمینخوارها همشون مثل خانواده لاشیجانی ، تنبل و بی عرضه و البته پُر رو هستند!
  1
  30
  دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  تنبل که %100 هستید ولی بی عرضه نه چون تو دزدی اختلاس و فساد شما 3 ح....... ز.... مدال طلا دارید.
  1
  30
  دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  شما لاریجانی ها که اصل آقا زرنگه هستید بخصوص خودت با اون زمینهای قصبی ورامین و مستقلاتی که از بقل انقلاب زدی تو گوشش و بار خودت رو بستی. بقیه برادرات هم که بهتر از تو نباشند بدتر نیستند بخصوص اون یکی که در کنار آیت الله زاده شما دلالی میکنه و با هم نصف میکنند اونی که انتری نژاد دزد فیلمش رو پخش کرد. نکنه این چیزا جزو زرنگی نیست و زرنگ باید کسی باشد که مثل سگ کار و تحصیل کنه و بعد تو دانشگاه بسیجی های سهمیه ای بورسیه دکترا بگیرن و مجبور بشه مهاجرت کنه؟ نکنه زرنگی یعنی تو رانندگی از همه سبقت بگیریم و دهن همه رو صاف کنیم! نکته زرنگی اینه که همه تظاهراتها رو شرکت کنیم و صف اول نماز جمعه و حسینه باشیم و تو سر خودمون بزنیم تا جزو نوچه ها یه چیزی هم به ما برسه؟ نکنه زرنگ یعنی اون بسیجی گشت ارشاد یا نیروهای بسیجی و انتظامی که بجای گرفتن دزدان و اختلاسگران و رانت خواران با زرنگی تمام کارشون شده تو خیابون راه بروند و گیر بدن به لباس و مو زن و بچه مردم!نکنه زرنگی اونه که آقایون زرنگ دکل و نفت و گاز و کارخونه حرج کنند و بقول رهبر یواشکی تو خارجه سرمایه گذاری کنند و برای مردم نسخه مقاومت بپیچند؟
  0
  18
  دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  حالا اینا رو ولش کن کارو بار چطوره؟ معامله زمین یعنی منظورم زمین قابل قصب سراغ نداره . یعنی سالی دوبار میاد حرف میزنه تنها چیزی که نمیگه حال و احوال مردم تو زندانها و نحوه برخورد حکومت با سیاسیون و زندانهای پر شده است. آخه الان ای نادان زرنگ بجای تمرکز روی تحوه برخورد با مردم توسط نهادهای قدرت جمهوری اسلامی و اصلاح امور حتی براساس همون چرت و پرتهایی که می بافی میخوای بری قوانین جهانی رو تغییر بدی تا حقانیت رو اثبات کنی؟ قوانین مهم نیستند کودن نحوه عمل و کردار و رفتار شما مهم هستند و اگر عملکرد شماها حتی ده درصد هم طبق همون قرآن و خدا و پیغمبری که براش سینه میزنید باشه دیگه نیاز به اینکارا نیست مردم خودشون احمق نیستند می فهمند که کی دروغ میگه کی درست میگه ولی سیستم قضایی و انتظامی و امنیتی شما بر اساس دیکتاتوری و حفاظت از دیکتاتوری ولایت فقیه چیده شده و در عمل چیزی از داعش و طالبان کم ندارید ولی در ظاهر فقط سعی میکنید بزک کنید وگرنه هرجای ایران بری با هرکی حرف بزنی میگن خدا پدر ساواک و شاه رو بیامرزه یعنی رو سفید کردید همه دیکتاتوری های قبلی رو.
  0
  16
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  جواد لاریجانی: ما هم تنبل هستیم و هم بی عرضه و هم جانی ما اصل بیشرفیم
  1
  24
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aashena - اتاوا، کانادا
  یعنی الان شما پیرو محمد و خاندانش که به گفته خودت آدمخوار بودند هستی؟ مرد حسابی چرا با پیروی از آدمخوارها ایران را نابود کردی؟
  2
  17
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Dr.Alex - واشینگتون، ایالات متحده امریکا

  و هم دزد هستید، هم قاتل و هم بیشرف!
  0
  22
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  بیعرضه؟اختیار دارید شما چرا این فرمایش را میفرمائید . فقط یه قلم این همه زمین را یهو , حولوپی کشیدید بالا,از طرفی برادر زاده عزیز هم جاسوس اسرائیل از آب درآمد و چنان بی سر و صدا قائله را خوابانید که آب از آب تکان نخورد. حالا اگه منظورتان ملت هست, یه چیزی
  0
  17
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  شما اشغالترین انسانما تاریخ ایران هستید. خدا لعنت کند بشما و خانوادت. یک گشور که در جهان مورد احترام بود. را نابود کردید. خدا نسلتان را نابود کنه
  1
  16
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  با عرض معذرت ، من موندم این .... شتر از کلماته پر قدرته حقوقه بشر چی میدونه و یا اون صادق گاری جانی از قانون و قضاوت . 😂😜
  1
  15
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  اینکه شما گاگول ها بتونید در عرض 12 دقیقه کل خاورمیانه را بگیرید اغراق و گزافه گویی ترامپ است تا از شما لولو بسازه برای فروش اسلحه به عرب ها، حالا فرض کنیم خاور میانه هم افتاد تو بغل هزار فامیل لاریجانی ها آخرش مردم بدبخت خاورمیانه غرق در فساد ،. رانتخواری ، اختلاس و دزدی باید به آمریکا التماس کنند تا نجاتشون بده.
  0
  16
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  iraneviran - ازبکستان، ازبکستان
  در بی عرضگی و تن پروری و ایران ستیزی و عزمتان برای نابودی ایران هیچ شکی نداریم
  0
  16
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا
  شماها هیچ وقت هیچ .. نبودید و نیستید و نمیشید تنها کار مفیدی که میتونید انجام بدید این هستش که ایران رو رها کنید
  0
  16
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  اینا واقعا آلزایمر گرفتن .میگه ترامپ گفت ما تو ۱۲ دقیقه خاور میانه رو میتونیم بگیریم. اینو خوب فهمیده ترامپ!!!!!!!. این حرف جعفری فرمانده سپاه خودشون هست که این زر رو زد و ترامپ فقط گفت که چه ادعایی داره ایران. خوبه کور نیستیم با چشم گوش خودمون داریم میبینیم و میشنویم اینجا. بابا این قرص آلزایمر رو هر شب باید خورد. یه زری هم می‌خوای بزنی از یکی بپرس اول این حرف رو کی زده بعد زر بزن.
  0
  16
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک
  پُر رو بیشرف و خائن و دزد هم هستین
  0
  17
  ‌سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.