تحصن معلمان در شهرهای مختلف در اعتراض به گرانی و تورم در ایران

در پی اعلام شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، امروز تعدادی از معلمان در شهرهای مختلف این کشور از جمله تهران، مریوان، کرمانشاه، ایلام، مشهد، یاسوج و تبریز در سر کلاسهای درس حاضر نشده و در دفتر مدرسه تجمع کردند.
 
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در بیانیه ای که چندی پیش منتشر کرد از معلمان و فرهنگیان خواسته بود که در اعتراض به گرانی و تورم در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر در کلاس های درس حاضر نشده و در دفتر مدرسه تحصن کنند.
 
در بخشی از این بیانیه با اشاره به پیگیری های فرهنگیان برای رسیدگی به خواسته هایشان آمده است: "نهادهای امنیتی و قوه قضاییه به جای برخورد با دزدان و فاسدان جامعه، معلمان مطالبه گر و عدالتخواه را تهدید، تبعید، انفصال، اخراج و زندانی کرده است. این بیانیه گفته است که این شورا "به نمایندگی از بخش عظیمی از نیروهای کار بخش آموزشی تمام مسیرها را برای تغییرات این شرایط اسفناک پیموده است. معلمان بارها از روش های مختلف نظیر ملاقات با مسئولین، نامه نگاری، صدور بیانیه، راه اندازی کمپین و تجمعات صنفی خواسته های خود را بیان نموده اما حاکمیت و دولت گامی مثبت برای حل معضلات بر نداشته است."
 
همزمان تلگرام شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان تصاویر معلمان متحصن در دفاتر مدرسه ها در شهرهای مختلف در ایران را منتشر کرده است.
+114
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  احتمالا حکم اعدام برای معلمین در چنته دارند آخوند یعنی میکروب
  5
  27
  یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  تا زمانیکه که همه شهرها و صنف ها با هم متحد و یکصدا و هماهنگ عمل نکنند کاری ازپیش نخواهد رفت و همین آش و همین کاسه خواهدبود. و فقط نیروهای مردمی سرخورده و مأیوس میشوند.
  1
  21
  یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.