راننده اتوبوس مقصر شناخته شد

نتیجه بررسی‌های کارشناسان پلیس راهور درباره علت حادثه واژگونی اتوبوس اردوی دانش‌آموزان دختر در تبریز، راننده را به‌عنوان مقصر معرفی کرد.
 سرهنگ جواد ناموران - رئیس پلیس راه استان آذربایجان شرقی- به مهر گفت: اتوبوس حـامل 40 دانش‌آموز دختر دوره دوم متوسطه که عصر چهارشنبه به منطقه تمرچین آذربایجان غربی می‌رفتند بر اثر بارش باران و لغزندگی جاده در ورودی شهر تبریز دچار سانحه شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد در این حادثه راننده اتوبوس مقصر بوده چراکه در زمان بارش باران جاده لغزنده می‌شود و راننده باید سرعت مطمئنه را رعایت می‌کرد اما در این حادثه سرعت اتوبوس بالا بوده است.ناموران در خصوص تعداد کشته‌ها و زخمی‌های این حادثه نیز گفت: دو دانش‌آموز و یک سرنشین ۳۵ ساله در این حادثه کشته شدند.
 علی رمضانی - مدیر کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش- نیز درباره علت اصلی تصادف اتوبوس حامل دانش‌آموزان بستان آباد استان آذربایجان شرقی گفت: بارش باران و لغزندگی جاده عامل تصادف بوده است.
در این حادثه، سعید همتی -کادر سپاه- محدثه جباری- دانش‌آموز- و فاطمه سلطانی -دانش‌آموز- جان باختند و سایر دانش‌آموزان مصدوم هم به‌صورت سرپایی درمان شدند. رمضانی با بیان اینکه این اتوبوس تمام مجوز‌های لازمه را دریافت کرده بوده است، گفت: اتوبوس تحت نظارت سامانه کنترل اردو‌ها اقدام به حرکت کرده بود و ناظر اردو هم در آن حضور داشته و از این نظر هیچ قصوری صورت نگرفته است.
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز گفت: کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس «میرحمایت میرزاده» نماینده مردم گرمی را مأمور بررسی حادثه اتوبوس دانش‌آموزان تبریزی کرد.
به‌گزارش خانه ملت، بهروز نعمتی با اشاره به سانحه رانندگی اتوبوس دانش‌آموزان در تبریز و جان باختن تعدادی از آنها، افزود: همچنین کمیته‌ای برای بررسی بیشتر جوانب و علل حادثه اتوبوس دانش‌آموزان در کمیسیون آموزش و تحقیقات با مدیریت میرزاده تشکیل شده است تا با برگزاری جلساتی با مسئولان و دستگاه‌های مربوطه گزارش نهایی را در این مورد تهیه کند.وی با بیان اینکه بیشتر حوادث و سوانح رانندگی به‌دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است، تأکید کرد: مسئولان و متولیان کاروان‌های راهیان نور باید به مسائلی مانند کارت، دفترچه و میزان استراحت رانندگان اتوبوس‌ها بیشتر توجه کنند. با توجه به اینکه این نوع کاروان‌ها بیشتر با هدف مباحث فرهنگی دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند، نباید اجازه دهند با وقوع چنین حوادثی این فعالیت به یک موضوع ضد فرهنگی تبدیل شود.
وی در ادامه گفت: البته لغزندگی جاده در وقوع حادثه رانندگی اتوبوس دانش‌آموزان تبریزی هم تأثیرگذار بوده است اما منتظر گزارش میدانی نماینده مردم گرمی از این حادثه هستیم.
+10
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  mashhabib - ایران، ایران
  این آخرین حادثه برای اتوبوسهای راهیان نور نخواهد بود البته اسم راهیان نور تو تمام گزارشات سانسور شده ولی تا وقتی پدر مادرها بخاط دو روز گردش مفتی و چند پرس غذای مفتی بچه هاشونو به این جاها میفرستن این اتفاقات میوفته .
  0
  15
  شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  نام راهیان گور بیشتر برازنده این اردوهاست تا حالا. چند مورد از این تصادف ها گزارش شده؟
  0
  1
  یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.