اسرائیل به دنبال ساخت بزرگترین آب شیرین کن جهان

اسرائیل به دنبال ساخت بزرگترین آب شیرین کن جهان است به همین دلیل از شرکت های مختلف جهان پیشنهاداتی را دریافت کرده است.
 
به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، اسرائیل گفته است که پیشنهاداتی از 7 شرکت یا کنسرسیوم برای ساخت بزرگترین آب شیرین کن جهان دریافت کرده است. این آب شیرین کن قرار است 200 میلیون متر مکعب در سال، آب شیرین تولید کند.
 
وزارت دارایی اسرائیل در بیانیه مناقصه گفته است این تاسیسات آب شیرین کن در منطقه سوریک در مرکز اسرائیل ساخته خواهد شد. هم اکنون یک ایستگاه آب شیرین کن دیگر در همین منطقه وجود دارد.
 
این وزارتخانه گفته است که پیشنهاداتی از 2 شرکت اسرائیلی، 2 شرکت چینی، یک شرکت فرانسوی، 2 کنسرسیوم شرکت های اسپانیایی و اسرائیلی دریافت کرده است.
 
در صورت آغاز به کار این ایستگاه آب شیرین کن، اسرائیل می تواند 85 درصد از آب مصرفی خانواده ها و شهرداری ها را از طریق آب شیرین کن را تامین کند.
 
منطقه شرق مدیترانه با مشکل کمبود آب شیرین روبه روست.
+47
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  kkarkas - اصفهان، ایران
  بعد این نتانیابو می خواهد مشکل آب ما را حل کند!
  27
  17
  ‌پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  study - استکهلم، سوئد
  [::kkarkas - اصفهان، ایران::]. مشکل شما ایرانیا با اسرییل دقیقا چیه؟. چرا شماها از کل دنیا طلبکارین؟. چرا انتظار دارین دنیا بیان لقمه اماده دهنتون بزاره و اگه نزاره پس دنیا بده؟. چرا انتظار دارین اسرائیل اب شیرین اماده و بسته بندی شده به صورت کاملا مجانی برا ایرانیا بیاره؟. خود اسرائیل برا مردمش اب شیرین میکنه و به صورت ماهانه پولشو میگیره چون هزینه داره. بعد یه عده میگن امریکا اسراییل اب مجانی بدن. تو قضیه هواپیمام میگفتن اروپا و امریکا باید کل تکنولوژی رو بدن. کلا نمنه؟ تو کدوم دنیا سیر میکنین؟. همین اسراییل زمان شاه شیلتر و پناهگاهاتونو ساخت و یه استاندارد خانه سازی مقاوم برا ایرانیا ایجاد کردش که بعد انقلاب زمان جنگ تحمیلی ایران و عراق پناهگاه میلیونها ایرانی بودش. امیدوارم این نفت تموم بشه و قیمتش سقوط کنه شماها و این کشورای نفت خیز همتون واقعیاتو ببینین و از این خودخواهیا دست بردارین. کدوم خودخواهی ها؟ همینکه دنیا باید در اختیار ایران و ایرانی و مذهبش باشه. بدبختی یکی هم نیستین چندتا کشور جهان سومی به نفت رسیدین و بعدم باید دنیا برا خدمت به شماها باشه.
  16
  21
  ‌پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  study - استکهلم، سوئد
  اسرائیل داره به صورت رایگان نصف اب شرب تو افریقا رو تامین میکنه اونم با جمع کردن پول و به صورت سازمانهای NGOولی ایرانیا نمیخوان ببینن چرا؟ چون دشمنی دارن با اسرائیل.
  8
  21
  ‌پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  میشه مدافعان اسرائیل توضیح بدهند با تسویه و شیرین کردن آب دریا بعد اون سدیم یا نمک باقی مونده رو کجا تخلیه یا دفن یا رها سازی میکنند؟ احتمالا دادن آب مجانی به آفریقایی ها برای دفن نمک های حاصل از این عملیات در زمینهای آفریقا هستش که باعث نابودی اون مناطق میشه و بعید میدونم اسرائیل بخواد اون حجم عظیم نمک رو در آبهای ساحلی یا حتی آزاد اطراف خودش رهاسازی کنه چون باعث افزایش غلظت نمک و در نتیجه نابودی جانداران و به طور کلی تغییرات وسیع زیست محیطی در مجاورت خودش میشه. اسرائیلی ها به فکر هیچکس تو دنیا نیستند چون معتقدند هیچکس تو دنیا به فکر اونا نبوده و نیست . برید بخونید و باهاشون حرف بزنید ذره ای ترحم برای هیچ ملیت و مردمی ندارند و فقط خودشون و خودشون. در جریان حمله تروریستی 11 سپتامبر اسرائیلی ها از این حمله باخبر شدند و به تمام کارکنان یهودی این ساختمانها پیغام دادند که امروز سرکار نرویدو دقت کنید حتی یه یهودی توی 3000 کشته شده نیست در حالی که میتونستند با افشا و هشدار سریع به همه مردم در اون روز حداقل حجم کشتار کمتر بشه ولی چون نقشه داشتند که عراق رو سرنگون کنند باید مردم میمردند
  7
  7
  ‌پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.