استقبال آمریکا از استرداد دیپلمات ایرانی: از مقابله با تروریسم ایران حمایت می‌کنیم

 مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده - آرشیو صدای آمریکا : مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک بیانیه مطبوعاتی از تصمیم آلمان به استرداد اسدالله اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی ایران به بلژیک استقبال کرد.
 
مقامات بروکسل آقای اسدی را به ایفای نقش کلیدی در برنامه‌ریزی برای حمله به نشست تیر ماه گذشته شورای ملی مقاومت در حومه پاریس پایتخت فرانسه متهم کرده‌اند.
 
آقای پمپئو در ادامه بیانیه امروز خود نوشت، دولت پرزیدنت ترامپ از اقدام همه متحدان اروپایی آمریکا و دیگر کشورها در مقابله با تهدیدات تروریستی ایران حمایت می‌کند.
 
وزیر خارجه ایالات متحده افزود، در این زمینه واشنگتن همکاری‌های لازم را با کشورهای دیگر انجام خواهد داد.
 
اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت ایران در وین پایتخت اتریش، که به هدایت شبکه جاسوسی جمهوری اسلامی در اروپا نیز متهم شده است، روز سه شنبه از آلمان به بلژیک تحویل داده شد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از دادستان کل آلمان، این دیپلمات ایرانی که روز اول ژوئیه در آلمان بازداشت شده بود، قرار است روز چهارشنبه در برابر قاضی حاضر شود.
 
آقای اسدی متهم است با همکاری یک زن و شوهر ساکن بلژیک و ارائه مواد منفجره به آنها، قصد داشت در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در حومه پاریس بمبگذاری کند.
 
این زن و شوهر نیز در بروکسل بازداشت شده‌اند. آنها هنگام بازداشت ۵۰۰ گرم ماده منفجره بسیار قوی در اختیار داشتند.
 
فرانسه دارایی‌های متعلق به وزارت اطلاعات ایران و دو شهروند آن کشور را مسدود کرده و در اطلاعیه مشترکی که از سوی وزارت خارجه و اقتصاد فرانسه منتشر شد گفته شده است اقدام دولت ایران بسیار‌ جدی است و نمی‌توان آن را بی‌پاسخ گذاشت.
 
هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در واکنش به این تصمیم پاریس و با اشاره به پیشینه اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی گفت که اقدام فرانسه در مسدود کردن اموال وزارت اطلاعات ایران نشان دهنده دست داشتن تهران در اقدامات تروریستی است.
 
هدر ناوئرت اضافه کرد: «بار دیگر تاکید می‌کنم جمهوری اسلامی بزرگترین حامی تروریسم در جهان است.»
+36
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.