دختر ترامپ در میان جانشینان احتمالی نیکی هیلی در سازمان ملل

دونالد ترامپ پس از استعفای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، اعلام کرد جانشین او طی دو تا سه هفته آینده معرفی خواهد شد. در این بین نام چند تن برای تصدی این پست مطرح شده، از جمله ایوانکا ترامپ، دختر رییس‌جمهور.
 
بسیاری از دیپلمات‌ها در سازمان ملل معتقدند که هیلی در انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی آمریکا نامزد خواهد شد هرچند او این اخبار را رد کرده است
 
نیکی هیلی، نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد، روز سه‌شنبه ۱۷ مهر (نهم اکتبر) در اقدامی غیرمنتظره از مقام خود کناره‌گیری کرد. استعفای او از سوی دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا نیز پذیرفته شد. با کنار رفتن هیلی، بحث جانشین‌ احتمالی او در رسانه‌ها داغ شده است.
 
دینا پاول، قائممقام پیشین مشاور امنیت ملی آمریکا، یکی از پنج گزینه‌ احتمالی است که دونالد ترامپ از او برای تصدی پست هیلی نام برده است. پاول که اینک به عنوان مدیر اجرایی شرکت گلدمن ساکس فعالیت دارد، در دوران ریاست‌جمهوری جورج دبلیو بوش به عنوان یکی از دستیاران وزیر امور خارجه مشغول به کار بود.
 
ریچارد گرل، سفیر کنونی آمریکا در آلمان نیز، هر چند به گفته ترامپ جزو پنج نامزد اصلی به شمار نمی‌رود، اما حضور او بین این گزینه‌ها کاملا منتفی نشده است.
 
رییس‌جمهور آمریکا همچنین از دخترش ایوانکا نیز به عنوان یکی از جانشین‌های احتمالی هیلی نام برده، اما در عین حال اذعان کرده که نامزد کردن ایوانکا برای تصدی سمت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، احتمالا اتهام "خویشاوندسالاری" را متوجه او خواهد کرد.
 
ایوانکا ترامپ نیز با انتشار یک توییت این احتمال را رد کرده است. او نوشت: «کار کردن در کاخ سفید در کنار عده زیادی از همکاران فوق‌العاده یک افتخار است و می‌دانم که رییس‌جمهور یک جانشین توانا برای نماینده هیلی پیدا خواهد کرد. این جانشین من نخواهم بود.» ترامپ روز سه‌شنبه در یک دیدار مشترک با نیکی هیلی در کاخ سفید به خبرنگاران گفت، هیلی از شش ماه پیش درخواست استعفای خود را مطرح کرده و گفته بود از پایان سال ۲۰۱۸ مدتی به استراحت احتیاج دارد.
 
واکنش‌ها به استعفای هیلی
 
هنوز مشخص نیست آینده حرفه‌ای نیکی هیلی پس از این استعفا به چه صورت رقم خواهد خورد و درباره انگیزه استعفای او نیز گمانه‌زنی‌های زیادی مطرح است.
 
هیلی شایعات در مورد نامزدی احتمالی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ را روز سه‌شنبه در دیدارش با دونالد ترامپ رد کرد.
 
خبرگزاری فرانسه گزارش داده که گفته می‌شود نیکی هیلی بدهیهای سنگینی دارد که گمان میرود برای بازپرداخت آنها، به دنبال شغلی پردرآمدتری در عرصه اقتصاد خصوصی است.
 
 یک روز پیش از استعفای غیرمنتظره هیلی اخباری منتشر شد حاکی از این که او هدایای گرانبهایی از جمله چند سفر با هواپیماهای لوکس خصوصی قبول کرده و در مورد بهای واقعی این پروازها شفاف عمل نکرده است.
 
نیکی هیلی از ژانویه سال ۲۰۱۷ به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل شروع به کار کرد. او پیش‌تر به عنوان فرماندار ایالت کارولینای جنوبی فعالیت داشت. هیلی نخستین زنی بود که در این ایالت به سمت فرمانداری رسید. او یکی از مدافعان سیاست خارجی ترامپ به ویژه سختگیری در مقابل ایران است.
 
استعفای هیلی واکنش‌های زیادی را در سازمان ملل به همراه داشته است. نماینده روسیه گفت: «این خبر غیرمنتظره بود و شخصا برای من خوشحال‌کننده نبود.» واسیلی نبنزیا که کشورش دارای اختلافنظرهایی با آمریکا بر سر سوریه، ایران و مناقشه اسرائیل و فلسطینیان است، از عملکرد هیلی در سازمان ملل ستایش کرد. نمایندگان بولیوی، سوئد و فرانسه در سازمان ملل نیز از جمله کسانی بودند که از همکاری با هیلی ستایش کردند.
 
با این حال خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده که بسیاری از دیپلمات‌ها در سازمان ملل معتقدند که هیلی در انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی آمریکا نامزد خواهد شد. واسیلی نبنزیا از نیکی هیلی به عنوان انسانی "با انرژی و جاه‌طلب" یاد کرده و گفته است: «من فکر می‌کنم ما او را بعد از مدتی استراحت که در نشست کاخ سفید به آن اشاره کرد، بار دیگر خواهیم دید.»
+21
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  به نظر میرسه موضوع حسادتهای زنانه هستش. در این دوسال تریبون سازمان ملل خیلی پربیننده بوده و خانواده ترامپ دلشون میخواد در معرض دید باشند چون اصولا این خانواده و خود ترامپ عشق صحنه و مرکز توجه بودن هستند و سعی میکنند با کارهای عجیب و حتی حرفهای عجیب در صدر اخبار باشند. نکته اساسی این هستش که ترامپ بسیار علاقه مند هستش که دخترش رو بعنوان نامزد بعدی رئیس جمهوری وارد کارزار بکنه( یعنی رئیس جمهوری بعد از خودش) چون احساس کلی جامعه آمریکا اینه که چرا تا به حال یک زن رئیس جمهور آمریکا نبوده و اسراییل از طریق شوهر ایوانیکا که یک یهودی محافظه کار هم هست سعی میکنه ترامپ رو متقاعد کنه که پستهای کلیدی تر و تو چشم تری به ایوانیکا داده بشه تا هم وجه داخلی و هم وجه جهانی داشته باشه تا اینطوری بتونند با کمترین هزینه براش شروع به تبلیغات کنند و البته ارتباط گیری دخترش با نمایندگان کشورهای دیگه اینطوری آسانتر و اگر قراره زدوبندی با روسیه داشته باشند از اون کانال راحتر میشه کار کرد.
  4
  4
  ‌چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  نیکی هلی یک هندی تبار هستش و همه ما میدونیم هندی ها عاشق سخنرانی های تند و تیز هستند. من در منچستر انگلستان در اتوبوس یا جاهای مختلف می دیدم زنان هندی که به زبان انگلیسی مردم انگلستان و کلا مردم رو به اعتراض بر ضد نظام فعلی انگلستان تشویق میکردند و با یک حرارات و شدتی سخنرانی میکردند انگار خودشون رو رهبر جامعه میدونستند و با امر و نهی و دلایل مردم رو مجبور میکردند که گوش کنند. البته عمده مردم شاکی بودند که طرف چرا انقدر داد میزنه. نیکی هلی و کلا این گروه از هندی ها وقتی پشتشون گرم باشه هارت و پورت زیاد میکنند و عاشق دهن به دهن کردن و به کرسی نشوندن حرفشون هستند ولی در عمل توانایی هماهنگ کردن و انجام کاری رو ندارند.مثلا این خانوم یک نشست رو با حضور ترامپ تشکیل داد ولی نتونست طوری هماهنگ و برنامه ریزی کنه که ترامپ بعنوان رئیس جمهور آمریکا انقدر ضایع نشه و تمام سخنرانها دقیقا برضد ترامپ و به نفع ایران حرف زدند طوری که ترامپ بلند شد و رفت. هلی باید طوری موضوع جلسه و مذاکرات دوستانه با دیگر سخنرانان برنامه ریزی و هماهنگ میکرد که انقدر آمریکا تنها دیده نشه ولی نتونست و شکست بدی بود
  8
  4
  ‌چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  بعد یه عده غربزده روانپریش میان اینجا بلندگو دستشون میگیرن که تو اروپا و آمریکا فامیل بازی و پارتی بازی نیست و از این حرفهای صدمن یه غاز که مرغ پخته هم خنده ش میگیره بفرما اگه این مصداق فامیل بازی نیست پس چیه ؟
  14
  4
  ‌چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::paksan - ایران، ایران::]. البته باید گفت هندی ها از مسلمانان خیلی بدشون میاد بخاطر همین همیشه طرف اسرائیل را می گیرند به لحاظ تاریخی حق هم دارند مسلمانان قتل عام های فجیعی را در هند مرتکب شدند که دو تا از پادشاهان ما ( محمود و نادر ) هم در آن سهیم بودند و همینطور بازیی هایی که مسلمانان بعد از استقلال هند درآوردند و پاکستان و بنگلادش را از هند جدا کردند اما آن چیزی را که ما باید یاد بگیریم این است که در هند دموکراسی حاکم هست و مسلمانان دارای حقوق برابر با هندوها هستند و این را ما ایرانی ها باید یاد بگیریم که تنفری که از اعراب داریم نباید باعث بشه آنها را از حقوقشان محروم کنیم
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.