خبرنگار تلویزیون بلغارستان پس از تجاوز به قتل رسیده است

ویکتوریا مارینووا، خبرنگار تلویزیونی بلغاری ویکتوریا مارینووا، خبرنگار و مجری تلویزیون بلغارستان، پس از تجاوز به قتل رسیده است. جسد او در پارکی پیدا شده است. مارینووا در حال تهیه برنامه‌ای درباره فساد مالی در بلغارستان در ارتباط با کمک‌های مالی اتحادیه اروپا بود.
 
جسد ویکتوریا مارینووا، مجری یکی از برنامه‌های تلویزیونی انتقادی بلغارستان، در نزدیکی شهر روسه پیدا شد. این خبرنگار ۳۰ ساله شبکه خصوصی TVN  پس از این که مورد تجاوز قرار گرفته به قتل رسیده است. دادستان شهر روسه گفت که پلیس بلغارستان در حال بررسی دلایل و انگیزه این قتل و تجاوز است.
 
آخرین برنامه تلویزیونی مارینووا درباره فساد مالی در بلغارستان و سوءاستفاده از کمک‌های مالی اتحادیه اروپا به این کشور بود. در آخرین برنامه تلویزیونی او دو خبرنگار بلغاری و رومانیایی شرکت کرده بودند که تحقیقاتی را در باره تقلب‌های مالی و استفاده غیرقانونی سیاستمداران این دو کشور از صندوق اتحادیه اروپا انجام داده بودند. این برنامه مورد توجه زیادی قرار گرفت. دو خبرنگار شرکت‌کننده در این برنامه پس از شرکت در برنامه تلویزیونی مارینووا از سوی افرادی ناشناس تهدید شدند. 
 
به گفته پلیس بلغارستان هنوز مشخص نیست که انگیزه قتل مارینووا به دلایل حرفه‌ای بوده یا شخصی و یا اتفاقی رخ داده است. گفته می‌شود که یک بیمارستان روانی بزرگ در نزدیکی محل پیدا شدن جسد این خبرنگار قرار دارد. 
 
تجاوز وحشیانه و قتل
 
بنا به گزارش تلویزیون بلغارستان جسد مارینووا در پارک جنگلی واقع در نزدیکی رودخانه دانوب، در حومه شهر روسه پیدا شده است. روزنامه‌های بلغارستان گزارش داده‌اند که فرد یا افراد ناشناسی این خبرنگار را ابتدا مورد ضرب و شتم و تجاوز قرار داده و سپس خفه کرده‌اند. قاتل یا قاتلان وسایل شخصی و تلفن همراه مارینووا را با خود برده‌اند.
برنامه افشاگرانه و تحقیقاتی مارینووا در تلویزیون از محبوبیت زیادی برخوردار بود ملادن مارینوف، وزیر کشور بلغارستان، این خبر را تایید کرده است. بویکو بوریسف، نخست وزیر بلغارستان، گفت که بهترین بازرسان جنایی و جرم‌شناسان این کشور وظیفه روشن کردن انگیزه قتل و شناسایی قاتل یا قاتلان این خبرنگار را برعهده گرفته‌اند.
 
هارلم دسیر، نماینده سازمان امنیت و همکاری اتحادیه اروپا (OSCE) در بلغارستان، ضمن محکوم کردن شدید این قتل در توئیتر خود نوشت که از خبر کشتن وحشیانه ویکتوریا مارینووا دچار شوک شده است.
 
روزنامه‌نگاران بلغارستان از پلیس این کشور خواسته‌اند که از جان خبرنگاران همکار مارینووا حفاظت کنند.
 
در یک سال گذشته این سومین مورد قتل خبرنگاران در اتحادیه اروپاست. پیش از این دافنه کاروانا والیسیا، خبرنگار تحقیقی معروف مالت در پی انفجار بمبی که در خودروی او کار گذاشته شده بود کشته شد. یان کوچیاک، خبرنگار اسلواکی نیز به ضرب گلوله به قتل رسید. 
 
به گزارش سازمان گزارشگران بدون مرز به طور متوسط هر هفته یک خبرنگار در جهان به قتل می‌رسد.
 
بلغارستان در زمینه آزادی مطبوعات رتبه ۱۱۱ را در میان ۱۸۰ کشور جهان دارد. 
+45
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  خلاف کارهای بلغارستان خیلی وحشی هستند . چند سال پیش دو پسر ایرانی در مقابل یک دیسکو با دربان کلوب دعوایشان شد . در حد مرگ کتک خوردند ، طرف با چکمه میپرید به کله جوان ایرانی که روی آ سفالت افتاده بود ، یک توریست فیلمبرداری کرد ، از آن دو یکیشان کشته شد ، دربان پلیس سابق از آ ب در آمد ، و فیلم جنایت هم در ایستگاه پلیس گم و گور شد .
  4
  40
  ‌سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  خدا روح و روانشو شاد کنه.
  1
  5
  ‌سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.