زوج ایرانی در لندن خواهان آزمایش باکرگی دخترشان، دادگاهی شدند

ایران اینترنشنال : دادگاهی در لندن برای رسیدگی به پرونده یک زوج ایرانی تشکیل شده است که متهم به درخواست آزمایش باکرگی برای دختر ۱۸ ساله خود هستند. این زوج ایرانی همچنین متهم هستند که دختر خود سوفیا و دوست‌پسر او را به مرگ تهدید کرده‌اند و در پی آن بوده‌اند که دختر خود را برای ازدواج فامیلی و اجباری به ایران برگردانند.
 
میترا عیدیانی، ۴۲ساله و علی صف‌آرایی، ۵۶ساله، والدین سوفیا به‌طور اتفاقی متوجه می‌شوند که دختراشان با یکی از همکارانش، بیلی مارشال-تِلفر دوست هستند. سپس با مراجعه به پزشک خواستار انجام آزمایش باکرگی برای دختر‌شان می‌شوند اما درخواست آنها مورد موافقت قرار نمی‌گیرد.
 
سوفیا: «نمی‌خواهم تست باکرگی بدهم!»
 
دکتر خانواده، دیوید پاول به دادگاه گفت: «پدر عصبانی و فریادزنان وارد مطبم شد و به دخترش گفت او را می‌کشد و اصرار داشت که آنها سوفیا را پیش دکتر آورده‌اند تا دکتر تشخیص بدهد بچه‌شان آیا هنوز باکره است یا نه.»
 
وقتی سوفیا گفت نمی‌خواهد این تست از او گرفته شود، دکتر درخواست خانواده را رد کرد.
 
در جلسه دادگاه کنیگزستون روایت شد که پس از بازگشت خانواده از پیش پزشک خانواده، چه اتفاقی افتاده است.
 
طبق این روایت، مادر که بی‌اندازه خشمگین بود، دخترش را کتک زده است. سپس پدر چاقو و قیچی بدست به‌طبقه بالای خانه و پیش آنها رفته است.
 
سوفیا که خارج از سالن دادگاه نشسته بود و از یک مانیتور با هیات منصفه صحبت می‌کرد، گفت: «پدرم چاقوی آشپزخانه را برداشته بود و گفت باید خودش چکم کند!»
 
مادر او میترا متهم است دخترش را کتک زده چون نخواسته تست باکرگی بدهد.
میترا عیدیانی ، مادر سوفیا صف آراییسوفیا گفت والدینش از او پرسیده‌اند: «اگر هنوز باکره هستی، خب چرا ثابتش نمی‌کنی؟ از چی می‌ترسی؟»
 
در جلسه دادگاه، تصویرهایی از سوفیا نشان داده شد که در آن آثار کبودی بر پوستش دیده می‌شود.
 
سوفیا همچنین گفت والدینش در مسیر مطب پزشک خانواده او را تهدید کرده‌اند تا به دکتر بگوید دوست‌پسرش به او «تجاوز کرده» است.
 
پدر گفته بود: «دوست‌پسرت را می‌کشم!»
 
در جلسه دادگاه همچنین مطرح شد که والدین سوفیا، سر کار دوست‌پسر او رفته‌ و گفته‌اند باید از آنها بترسد «چون ما مسلمان هستیم، خطرناکیم!»
 
بیلی، دوست‌پسر سوفیا به دادگاه گفت یک روز پس از آنکه والدین به رابطه آن دو پی برده‌اند، جلوی او را گرفته‌اند: «پدرش گفت دوباره نزدیک دخترم نیا. نمی‌خواهم نه باهاش حرف بزنی نه هیچ جور پیامی برایش بفرستی.»
 
بیلی می‌گوید پدر سوفیا پرسیده: «اصلا دخترم چطوری می‌تواند با یکی مثل تو باشد؟»
 
سپس مادر سوفیا به او گفته بود: «من مسلمانم، شوهرم هم مسلمان است و توی اخبار و اینا دیدی ما چه کارها می‌کنیم، ما خطرناکیم، مراقب باش!»
 
آنها همچنین باری دیگر بیلی را تهدید به قتل کرده‌اند.
 
سوفیا پس از این، در روز ۱۸می ۲۰۱۸ به ایستگاه پلیس ویمبلدن می‌رود، ماجرا را روایت می‌کند و کبودی‌های بدنش را نشان پلیس می‌دهد.
 والدین اتهام‌هایشان از جمله سوءرفتار، مراقبت غیرقانونی و تهدید به قتل را قبول نکرده‌اند.
 
مادر او اتهام کتک زدن دخترش را رد کرده‌ است ولی این اتهام را پذیرفته که به وسایل دخترش آسیب رسانده، بدین‌شکل که هدفون او را شکسته است.
 
پروین منصور، وکیل خانواده به دادگاه گفت مسلمان نیست و مشکلی با این ندارد که سوفیا «دوست‌پسر» دارد.
 
جلسات بعدی دادگاه این خانواده در شهر لندن در انگلستان دنبال خواهد شد.
+184
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  نظر دادن در این مورد خیلی سخته ولی شخصا معتقد هستم فرهنگ حریم شخصی مخصوصا بعد از انقلاب بین ایرانیان جا نیوفتاده . کاشکی عکس این دختر رو منتشر نمیکردن .
  39
  238
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۰
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  این جامعه های .....اروپایی این قوانین رو درست کردن که هر کی رسید ترتیب دختر مردم رو بده بعدم برن پی کارشون و کسی هم حق اعتراض نداشته باشه
  270
  57
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۶
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  یک بچه ایرانی خیلی باید کثافت باشه علیه والدینش شکایت کنه ، پدر و مادرهای ایرانی که بخاطر بچه هاشون زنده هستن و تا آخر عمرشون به بچه هاشون خدمت میکنن و هر چی که بچه ها دارن رو والدین تهیه میکنن و بعد مدعی بشن هدفونم رو شکسته واقعا که افسوس داره از این این جور بچه های لجنی
  275
  85
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۲
  ۴۱
  setayeshz565 - وین، اتریش

  طفلی دختره،خدا میدونه از دست این پدر و مادر نادان تا الان چی کشیده،من خیلی خوب میتونم درکش کنم،چون خودم از یه خانواده متعصب هستم،البته نه به این شدت،الان هم اسیر زندگی با یک ادم مریض و بیمار و عصبی شدم...
  60
  266
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۳
  ۶۱
  samak - پاریس، فرانسه

  خبر بسیار بی مورد، با آبروی مردم بازی نکنید. صرف یک خبر تنها به دلیل آنکه میتواند احساسات برانگیزد قابل درج نیست. نه آن دختر خانم، نه والدینش، نباید ملعبه داوری این و آن قرار بگیرد. کار اشتباهی کردید، درج این خبر، خلاف سلامت روزنامه گاری است.
  113
  89
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۱
  ۳۸
  mehran_pahlavichi - لندن، انگلستان

  یکی از تنافضات ما ایرانیه اینه. پسرمون ۱۰۰۰ تا دوست دختر بگیره و هر ۱۰۰۰ تا رو از باکرگی بندازه باعث افتخاره که به به چه پسر زرنگی دارم. اما دخترامون رو آفتاب مهتاب نبینه و از ۱۰۰ متریش هیچ پسری رد نشه.
  27
  293
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۴
  ۴۳
  kurosh15x - ایران، ایران

  گم شو بابا
  64
  22
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::mahdi moud - تهران، ایران::]. چرا مگه پدر و مادر ایرانی تافته جدا بافته هستند وظیفه هر پدر و مادر خدمت به فرزندان است چون خودشون تصمیم گرفتن که بچه دار بشوند و وقتی چنین پدر و مادر وحشی و احمق فکر میکنند میتوانند برای فرزندی که سن قانونی دارد از این تصمیم های عصر حجری بگیرند و در مسائل خصوصی فرزند دخالت کنند باید این بلا سرشون بیاد .اینها انسان نیستند فقط موندم این دونفر که دم از اسلام و مسلمانی میزنند این خانم با اون پر و پاچه که انداخته بیرون آیا با قوانین اسلام جور در میاد ;) امیدوارم که این پدر و مادر وحشی به زندان محکوم شوند و اخراج از کشور و بروند همان کشور اسلامی زندگی کنند
  44
  183
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۶
  ۵۹
  mina minavand - هانور، آلمان

  mahdi moud - تهران، ایران: من نمیدونم کی به شماها اینو گفته که غربی ها اول ترتیب خانمها رو میدن. این بی ادبی و توهین هستش. من بچه مو خیلی دوست دارم و هر کاری براش انجام میدم اما این به معنی این نیست که بچه من عروسک خیمه شب بازی من باشه و اونطور که من آرزو دارم زندگی کنه. من میتونم بچه مو راهنمایی کنم اما نمیتونم انتظار داشته باشم که به ساز من برقصه و با کسی که دوستش داره ازدواج نکنه. راهنمایی کردن درسته اما دخالت کردن نه. این پدر و مادر که اینطور فکر میکنند باید برن در یکی از جاهایی دور افتاده ایران زندگی کنند.
  22
  148
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::setayeshz565 - وین، اتریش::]. خیلی متاسفم عزیز جان.مگر چند بار زندگی میکنیم چرا به این زندگی با آدم بیمار ادامه میدهی زندگی کردن با یک آدم بیمار کل خانواده را بیمار میکند .وقتی دندان عفونی و خراب در دهان هست تا عفونت به تمام دهان و دندانها سرایت نکرده باید کشید و خلاص .
  25
  119
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
  ۴۳
  kurosh15x - ایران، ایران

  بلند شدی رفتی انگلیس برا چی؟ اگه خیلی پایبند اصول اسلامی هستی جات خاورمیانه است. نمیشه رفت تو استخر و خیس نشد. بوقلمون صفتی و بلا تکلیفی همینه دیگه هم خر میخواد هم خرما .هم آزادی رو دوست داره هم دوست نداره. هم خودکشی میکنه بره فرنگ هم دوست داره فرنگ مثل ایران باشه
  20
  191
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
  ۴۰
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  اینها احتمالاً نتیجه نشست و برخاست بیش از حد با خانواده های پاکستانی متحجر و مغز خشکیده مقیم انگلیس هستند که اونجا وول میزنند ، از بس که زیادند !! طفلی دختره ، بقول Realman کاش عکسش رو منتشر نمیکردند !!
  23
  126
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۲
  ۳۲
  سوشا-هلند - أمستردام ، هلند

  این دختر ببین تواین ١٨ سال زندگیشون چه ذجری از این ادمهای بیمار کشیده. مسلمان خوب مسلمان ....هست.
  32
  121
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۰
  ۴۱
  مهرداد2538 - تهران، ایران

  انوقت میگن چرا ترامپ جلوی این .....شدت عمل به خرج میده. باید دختر را نگه دارند و خانوادشو از انگلیس اخراج کنند.
  27
  120
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۰
  ۱۰۲
  خداوند - آسمان، ایران
  اصل خبر تو‌دیلی میل انگلیس هست؛. مادر سرزده میاد خونه پسره از پنجره حمام فرار میکنه اما هدفونش جا میمونه مادر جریان رو میفهمه، درو‌ باز میکنه و‌پسر و‌دعوا میکنه و‌گوشیشو میشکنه و پرت میکنه جلوش، پدر هیچوقت نگفته “باید خودم چک کنم” فقط دعوا کرده دخترش رو، مادر هم کتک‌ نزده فقط هلش داده از عصبانیت، دختر هم به تحریک پسره رفته شکایت کرده، حالا این برادرانی که منفی دادن اگه برن خونه ببینن خواهر یا دختر ۱۸ سالشون یه پسر رپی رو‌ یواشکی آورده تو اتاق خوابش که میخواد از پنجره فرار کنه دیگه منفی نمیدن! شاید هم برا پسره شربت و‌معجون تعارف کنن!
  82
  94
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::خداوند - ایران، ایران::]. اگر اینی که شما میگی درست باشه باز اون پدر و مادر حق ندارند رفتار وحشیانه انجام بدهند اون دختر ۱۸ سالشه و به سن قانونی رسیده
  38
  68
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۴
  ۶۵
  یک ایرانی در فرانسه - پاریس، فرانسه

  من هم با samak پاریس -فرانسه ، کاملا موافقم. آن عکس ها نباید پخش میشد
  16
  43
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::mahdi moud - تهران، ایران::]. در مقابل این حرف شما که این جامعه های .....اروپایی این قوانین رو درست کردن که هر کی رسید ترتیب دختر مردم رو بده بعدم برن پی کارشون و کسی هم حق اعتراض نداشته باشه باید توضیح بدهی در مشهد و قم که فاحشگی را اسمش را گذاشتند صیغه آیا اینو غربی ها در مشهد و قم ترویج دادند آیا پای اروپا و قوانین اروپایی در میان است ؟ عامل این هرزگی و فحشا در شهرهای مذهبی جز پیامبر و ائمه شیعه چه کسی میتواند باشد ؟؟؟و صد البته اون علم الهدی که عشرتکده و فاحشه خانه اسلامی به راه انداخته ;)
  25
  57
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  اخه چطور ممکنه که به این خانواده قراضه اجازه داده باشند در لندن زندگی کنند، شاید هم از قماش بیت عاقا هستند که باچند میلیارد وپل دزدی اومدن لندن و حتی فرش قرمز هم براشون پهن کردن، ولی انطرف قضیه، من اینجا یک خانواده ترک را میشناسم که دختر از پدر شکایت کرده بود که پدر قصد تجاوز به او داشته، وقتی شنیدیم کل در و همسایه واقعا شاخ در اوردیم، تا اینکه قضه روشن شد دختر خانم ظاهرا درخواست مبلغی پول کرده بود تا برای خودش خانه بگیرد،وقتی پدر مخالفت میکند،با دوستانش مشروب میخورد و به زحریک انها به پلیس رفته و این چرندیات را به ریش بآباش میبندد، پشت این قضه یک روانکاو دادگه امده بود، دختره حتی از دوستانش خواسته بود که چند جای بدنش را کبود کنن!،سوال اینده دختره تا چه حد در ادعاش صادق است، ادم یکطرفه نباید قضاوت کنه!
  13
  37
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. بدون شنیدن هر دو طرف قضه صحیح نیست هر کس نظری شلیک کنه، صحبت اینه دختره تا چه حد در حرفاش صادقه؟!
  15
  30
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  ۳۸
  Iranemaa - قم، ایران

  [::خداوند - ایران، ایران::]. تو انگلیس زندگی بکنی و از اینکه دخترت دوست پسر داشته باشه ناراحت بشی ؟؟؟ امکانش نیست قربونت بشم جناب مسلمان ولایی . کلی از مهاجران کشورهای عقب مونده خاورمیانه به غرب مهاجرت کردند پسرهاشون با دخترهای غربی دوست میشن چیز بدی نیست ولی اگه یک پسر غربی با یک دختر از اینها دوست بشه دگه مشکلات شروع میشه.کمی منطقی باشیم
  18
  42
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::شب تاب - یوکوهاما، ژاپن::]. [::یک ایرانی در فرانسه - پاریس، فرانسه::]. [::Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا::]. حتما با موافقت خود دختر عکس منتشر شده و خود دختر راضی بوده چون اگر موافق نبود قبل از انتشار اعلام میکرد و شطرنجی میکردند صورت دختر را ;)
  11
  37
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::mahdi moud - تهران، ایران::]. به نظر من پدر و مادری که تا این حد درازگوش باشند که برن لندن زندگی کنند و بچه هاشون بافرهنگ غربی بزرگ بشن دست اخر بگن حق نداری این یا انکار را بکنی، جاشون تو جامعه انسانها نیست، اگر اینها اینقدر خر مقدسند چرا تو خرابشده خودشون نموندند!؟
  13
  41
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  ۳۸
  Iranemaa - قم، ایران

  اینکه گفته ما مسلمانیم و خطرناکیم را درست گفته، البته باید واضح میگفت تروریست هستیم ، به حقوق زن احترام نمیزاریم ولی اگر پسرمان با یه دختر دوست بشه این مشکلات را نداریم چون پیامبر،اسلام را براساس حقوق زیرشکمی مردان تاسیس کرد.
  16
  51
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
  ۴۳
  Narsis56 - فرانکفورت، آلمان

  من خودم دوتا دختر نوزده و هفده ساله دارم که هر دو اروپا به دنیا اومدن و همینجا بزرگ شدند،وقتی که فهمیدم دختر کوچکم دوست پسر داره باهاش خیلی دوستانه حرف زدم و ازش خواستم اونو بهمون معرفی کنه از اون به بعد اون پسر هر روز پیش ما بود باهم فیلم نگاه میکردیم با هم بیرون میرفتیم شد مثل پسر خودم بعد دیدم اتفاقا دخترم همش پیش خودمونه و خیلی ارتباط سالمی داره اگه اونروز که فهمیده بودم دوست پسر داره میخواستم همینکار رو بکنم شاید دخترم رو هم از دست میدادم و معلوم نبود کجا میره و چیکار میکنه بهترین چیز دوستی با بچه هامون هستش و درک کردنشون نمیدونم اینجور آدمها که مثل این پدر مادر دیدشون هست چرا برای زندگی میان اروپا
  8
  75
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
  ۶۰
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  دولتهای اروپائی باید قوانینی رو تصویب کنند تا به سنتها و ارزشها و فرهنگ جوامع سنتی احترام بزارن، ما به وضوح معضلاتی که نوجوانان و جوانان اروپایی بعد از سن به ظاهر بلوغ با اون مواجه میشن رو دیدیم ، کافیه که به میزان خودکشی و افسردگی در جوامع اروپائی نگاه کنید، مراقبت والدین از فرزندان یک مراقبت عاطفی و نشان از توجه والدین به فرزندانشون هست ولو که فرزندان به سنین بلوغ فکری برسن باز هم والدین به خاطر اون حس عاطفی که دارن نمیتونن ادای وظیفه نکنن
  56
  20
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  خوب نیست دختر اینهمه پررو باشه و از پدر و مادر شکایت کنه . ولی کار پدر و مادر که بگن ما مسلمونیم ، می کشیم اینها هم خوب نیست.کار پدر که آبروریزی کرد هم اصلا خوب نیست. به نظر من صبر می کرد ، دختره که با پشیمانی از دوست پسرش که یک ازش می بُره ، و اونو نصیحت می کرد و با درد خودش هم می سوخت و می ساخت. البته بماند پدر و مادر بایست خودشون دختر رو با معنویات و اخلاق بهتر بزرگ کنند.
  39
  20
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
  ۶۰
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  در اینکه خانواده دختر کار اشتباهی کردند شکی نیست ولی این دعواها حریم خصوصی بحساب میاید و نباید عکسی از آنها پخش میشد
  17
  32
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. کاملا صحیح میفرمایید ;) ولی اصل قضیه که تست باکرگی دختر بوده به نظر من بدترین توهین و تهمت است و کاری به زد و خورد و کتک ندارم که کی زده کی خورده و آیا دختر حقیقت را گفته یا نه یا پدر و مادر دروغ میگویند ولی قضیه تست باکرگی خیلی توهین و تهمت ست و چندش آور و تهوع آور
  10
  31
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
  ۴۱
  setayeshz565 - وین، اتریش
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. عزیزم خیلی وقتها گذشتن و رد شدن از آدم ها خیلی راحته،ولی وقتی دو تا بچه کوچیک داری و نسبت بهشون متعهد و مسولی،و دلت نمیخاد اونها کمترین آسیب رو ببینن،باید خودتو فدا کنی و از خودت و آینده ات بگذری،اونا مسول انتخاب اشتباه من نیستن،البته این نظر شخصی منه عزیزم
  6
  22
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  [::Iranemaa - قم، ایران::]. [::Narsis56 - فرانکفورت، آلمان::]. [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. [::mehran_pahlavichi - لندن، انگلستان::]. [::setayeshz565 - وین، اتریش::]. دوستان: شمایان، جایی برای خودنمایی و اظهارنظر بنده در این مورد باقی نگذاشتید،در نتیجه از کامنت های شما و دگر دوستان سر مست شدم و به شما خوبان درود می فرستم.جانتان جور
  11
  36
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  ۴۸
  Erwin - آمریکا، ایالات متحده امریکا
  [::Narsis56 - فرانکفورت، آلمان::]. البتته بهتره ادم با بچه هاش صمیمی باشه ولی دوست نباشه اینو من نمیگم روانشناسی میگه چون تو /طولانی مدت ازشما سواستفاده میکنن صمیمیت یه چیزه دوست بودن چیز دیگه
  8
  18
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  ۴۲
  Velayatmadar - لندن، انگلستان
  این غربیها همه همینطور بیمنطق و بیعقل هستند صدها میلیون تا هدفون اندازه یه تار موی دختران اریایی نمی شه پسره بیعقل خودم برات صدتاشو میخریدم ولی ی هدفونم میذاشتم تو دهنت ی هدفونم جای دیگه روت عملیات فتح المبین اجرا میکردم
  16
  5
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  ۳۳
  loder - شیراز، ایران

  اونایی که منفی میدن اگر ی سیاه گردن کلفت دنبال خواهر و مادر خودتون بیوفته عکس العمل شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ البته منافقین که هیچ اون دسته که تکلیفشون روشنه غیرت میرت ندارن واسشون فرقی نمیکنه ولی در کل جالبه بدونم ......ایرانی جماعت مریخ هم بره ناموس پرسته و تعصب داره حالا هر کی منفی میخواد بده ادرس خونشونم بده من کار دارم ;)
  41
  10
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  ۳۰
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  نه اون پدر و مادر مقصرند ونه دختره، برای اروپایی ها روابط سکسی خارج از ازدواج و حتی بچه دار شدن تابو نیست چنانچه خود بی بی سی آمار داد که زنان انگلیسی در طول زندگیشون بطور متوسط با 19 مرد رابطه برقرار میکنند یعنی اون دسته از زنان زیبا و خوش اندام بالای پنجاه مرد رو تجربه میکنند و زنهای زشت و بد هیکل کمتر از دو یا سه مرد رو به همین دلیل خیلی از زنان اروپایی مجرد میمانند و قبول مهاجرین هم یکی از راههای رفع این مشکل است ولی از آنجاییکه در سن نوجوانی شور و اشتیاق شوالیه بودن در پسرها زیاد است آنها ترجیح میدهند که چند وقتی با دختر خانمی رابطه داشته باشند و بعد بروند سراغ دیگری و این ماجراها تا سن سی سالگی معمولا ادامه داره تا آقا پسر از شوالیه بودن خسته بشه و تصمیم به ایجاد رابطه جدی بگیره این رو اکثر والدین میدونند چون خودشون این مرحله را گذرانده اند و نتیجه دلشکستگی و افسردگی را میدانند.
  5
  15
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::setayeshz565 - وین، اتریش::]. عزیز دل در هر حال چه شما بمانید در این رابطه چه نمانید بچه ها آسیب میبینند.و کما اینکه بچه ها هم تحت تاثیر رفتارهای بیمار گونه پدر قرار میگیرند و این اصلا خوب نیست ای کاش با یک مشاور مشورت میکردی و بهترین راه را انتخاب میکردی .عزیز دل واقعا دلم بدرد میاد وقتی هموطنم مخصوصا که زن هم باشه در گرفتاری ببینم البته ببخشید من قصد فضولی در زندگی شما را ندارم فقط با خواندن کامنت شما حس کردم درد شما درد من و همه زنها میتونه باشه برایت آرزوی صبر و آرامش و شادی میکنم ;)
  5
  18
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  ۴۱
  setayeshz565 - وین، اتریش
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. خیلی ممنون و سپاسگزارم از همدلی و حسن نیت شما عزیز دل🙏
  5
  17
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  ۴۴
  forogh-banoo - لندن، انگلستان
  بی انصافی نکنید من این خانواده را از نزدیک میشناسم مادر از جون مایه می زاشت و پدر از صبح زحمت میکشید. این خانواده مسلمون هستن ولی مثل همه ما .درسته کارشون بعضی مورد اشتباه بوده ولی مادر و پدر نمونه بودن. از یه خانواده کاملا معمولی هستن وواقعا از جون مایه گذاشتن واسه هر دو دخترشون
  21
  19
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::loder - شیراز، ایران::]. بله میبینم که همان ناموس پرستانی که شما میگی ناموس اصلیشان که کشورشان است را بهش بی تفاوت هستند و غیرتشان در حد هجوم برای ثبت نام پراید در این نابسامانی که عده ای نان شب ندارند و غیرتشان را موقعی که به زنان و دختران اسید میپاشند یا نره خر های بسیجی راه را به دختران میبندند برای حجاب و همین ناموس پرستانی که شما میگی فقط با موبایل فیلم میگیرند و غیرتشان را با فیلم گرفتن نشان میدهند یا وقتی فاحشه های چادری به دختران و زنان گیر میدهند غیرت مردان را در فیلمها میبینیم از نظر من کسانی که واقعا غیرت و ناموس پرست بودند الان یا در زیر خروارها خاک خوابیده اند یا هنوز در زیر شکنجه و زندان بسر میبرند نمونه با غیرتها را همین هفته پیش به دار آویختند
  9
  9
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
  ۱۰۲
  خداوند - آسمان، ایران
  [::Iranemaa - قم، ایران::]. شما جناب (دمکراسی، دمکراسی، آزادی ، آزادی) جای پدر این دختر خواهر یا دختر ۱۸ ساله تو در رختخواب با یه پسر هیپی مثل این پسره که تو فروشگاه سر کوچه کار میکنه (اسپرت دایرکت) مچ گیری کنی براشون معجون و حوله هم میبری حتما...
  9
  10
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::forogh-banoo - لندن، انگلستان::]. نمونه بودن به این چیزها که شما فرمودی نیست وقتی صحبت های مادر و پدر این دختر را میخوانیم متوجه میشویم که طرز فکرشون چه جوریه ما مسلمانیم ما خطرناکیم خوب از این پدر و مادر با این طرز فکر کاملا مشخصه که در رابطه با دخترانشان هم همینقدر مستبد و دیکتاتور و خطرناک هستند و با این حرفهاشون معلومه که از سلامت روح و روان برخوردار نیستند و هر جنایتی از این زن و شوهر بر میاید .در ضمن اگر از جون مایه گذاشتن این وظیفه هر پدر و مادری هست و منتی هم نباید بگذارند چون خودشون خواستند که فرزند داشته باشند و وظیفه دارند در مقابل فرزند و نباید هیچ توقعی از فرزندان داشته باشند
  8
  9
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  من طرف خانواده این دختر رو میگیرم. بچه ای که براش این همه بیخوابی و بدبختی میکشند آخرش اینطوری باید رفتار کنه؟ به نظر من اشتباه خانواده این خانوم اینه که وقتی بچه ای میخواد خودش هرطور دلش میخواد عمل کنه بهتره واسه خودش زندگی کنه. اگر به سن قانونی رسیده باید از اون خونه بره و اگر زیر سن قانونی هستش باید دادگاه در مورد تجاوز همکار این دختر سریع اقدام کنه چون فرق نمیکنه همکار باشی یا دوست یا قریبه ،بچه زیر سن حتی اگر پیشنهاد سکس بهش داده باشند و رابطه نامشخص ایجاد شده باشه باید پلیس و دادگاه پیگیری کنه. ولی بازم میگم این زن و شوهر نباید آبرو ریزی در این سطح میکردند و اونجا ایران نیست. بهترین حرکت اینه که حالا که تو به حرف ما نمیکنی ما هم دلیلی نداره به حرف تو بکنیم و برو واسه خودت زندگی کن. جامعه و فرهنگ انگلستان همین رو میخواد یعنی دخترها و پسرهای جوان بعد سن بلوغ واسه خودشون باشند چون سیستم تبلیغاتی و تجاری غرب بدون این حالت از بین میره و اینطوریه که میشه دختر یا پسری رو تشویق به رابطه با خیلی ها و به خرید لوازمات و لباسها و سبک زندگی آنها کرد.
  7
  10
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  [::setayeshz565 - وین، اتریش::] خانواده یک جامعه کوچک با قوانین ابتدایی ولی مفید هستش که یا آدم باید به بخشهای مهم قوانینش احترام بگذاره و در آن بماند یا باید از این جامعه کوچک خارج بشه. مثل مهاجرت خیلی ها از ایران. حالا این خانوم اگر زیر سن هستش باید احترام بگذاره و احترام ببینه ولی همانطور که یکی از خانومها هم اینجا گفته این مادر و پدر باید با مشاور صحبت میکردند و مشاوره میگرفتند ولی همه ما میدونیم مهاجرت و فشارهای دوباره ساختن یک زندگی انقدر سخت هستش که یه مادر و پدری که زحمت میکشند و بخاطر بچه ها میان بیرون و تمام سختی ها رو میکشند تا دختراشون به سرانجامی برسند و بتونند در جامعه آزاد پیشرفت کنند یکم سخت باشه که تو این شرایط تصمیم درست بگیرند. در هرصورت همه میدونیم مهاجرت سخت هستش و عمدا زن و شوهرها بخاطر نسل بعدشون و بچه هاشون مهاجرت کردند و کلی آرزو تو ذهن و فکرشون بوده و حالا این دختر خانوم بدون توجه به همه این سختی ها خودش دست به اینکار میزنه درحالی که هر بچه ای خانواده خودش رو بهتر از همه می شناسه و اگر هم میخواد چنین کاری بکنه باید تصمیم بزرگتری قبلش بگیره.
  3
  8
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
  ۷۱
  میخواستم بگم.. - گنت، بلژیک
  جالبه باباش شخصا میخواسته چکش بکنه...فرستادنش ایران که صورت مساله رو پاک بکنن...هر چند که خودشونم میدونن تو ایران احتمال پارگی از اینجا بیشتره«چون ما مسلمان هستیم، خطرناکیم!»...
  6
  6
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. اگر واقعا صحبت تست باکرگی بوده،این چرند حتی از توهین هم بدتر است،این عدم اعتماد حتی به بچه خودشون بدتری از هر توهینی است، ولی ایا اقعا اینطور بوده؟اگر بله، پدر و مادر این خانم باید بدون برو بیا چند سالی اب خنک بخورند و بعد هم حاجی حاجی مکه، یعینه برشون گردونن به خراب شدسه خودشون و ترتیبی هم بدن که دیگه نتوانند وارد هیچ کشور امریکایی یا اروپایی شوند، امروزه این مسئله خیلی راحت و پیش پا افتاده است.
  4
  7
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۱
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  از ان مادر با ان تیپ بعید است که شوهری احمق مثل این مرد داشته باشد. یا از ان مادر با ان تیپ بعید است که برای دخترش خط و مشی زندگی ترسیم کند. من تعجب میکنم از این مادر
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  این پدر و مادر متعصب احمق خیلی بهتر میتونستند این مسئله را جمع و‌ جورش کنند تا با این گونه رفتارهایی که فقط به خودشون و دخترشان لطمه زدند ‌‌با چاپ عکس این دختر دیگه این دختر تو‌ روی کی میتونه نگاه کنه دوستان ، اقوام ، همکلاسیها ‌وبا همکاران!!!! فقط امیدوارم این دختر این قدر احمق نباشه که کم بیاره و خودکشی کنه
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  اکثر مردم فکر میکنند پدر و مادر هر حقی به گردن فرزندان دارند و وظیفه فرزندان هم اینه که حتی اگر والدین زور هم میگویند و اشتباه فکر میکنند باید و باید اطاعت کنند و طبق اصول اونها رفتار کنند این فرهنگیه که اسلام بزور به ما تحمیل کرده آق والدین و نفرین پدر و مادر و هر چه زور گفتند دم نزنند و همه یک ترس همیشه با خود داریم که آق والدین نشیم و فلان و بیسار چیزی که از بچگی در گوشمان خوانده اند و در رسانه ها هم مرتب بازگو میشود حتی در سریالها و فیلمها این فرمانبرداری و گوش به فرمان بودن بچه ها نسبت به پدر و مادر و رضی نگه داشتن پدر و مادر را مرتب شاهد هستیم و شاهد انتقام الهی از نافرمانی فرزندان نسبت به والدین این اصول غلط و اشتباهی که این ۴۰ سال بیشتر شاهد آن بوده ایم و ترس و عذاب وجدانی که همیشه به ما منتقل کرده اند و ناخودآگاه شده ملکه ذهن همه ;) و حال اگر پدر و مادری اشتباه میکنند همگی اتفاق نظر دارند که وظیفه اون فرزند نگه داشتن حرمت و احترام اون پدر و مادر نادان است چون بر میگرده به همون ترسی که اینهمه سال در مغز ما فرو کرده اند دقیقا همان ترسی که از خدای اسلام و خشم و انتقام........
  6
  6
  جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  خدای اسلام را که همیشه داشته ایم را اینبار نسبت به پدر و مادر به ما بزور منقل کرده اند اکثر ما بخاطر عقوبت و خشم و انتقام خدا یا والدین با هر گونه زورگوئی از جانبشون مجبور به سکوت و اطاعت کرده
  7
  6
  جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳
  ۳۵
  پیامک1 - منچستر، انگلستان
  تو انگلیس در سال چندین دختر پاکستانی توسط خانواده های خودشان کشته میشن.اینقدر مساله بزرگ نمیشه حالا چون یبار ایرانیه سر بچه اش داد زده ابروریزی میشه.انگلیس مهد پرورش مسلمانان افراطیه
  3
  5
  جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  ۴۳
  Narsis56 - فرانکفورت، آلمان
  [::Erwin - آمریکا، ایالات متحده امریکا::]. من فقط تجربه خودم و بازگو کردم و منظورم از دوستی همون صمیمیت بین پدر و مادر با بچه هاشون هستش البته هیچ چیز زیاده رویش خوب نیست و اعتدال در هر کاری بهترین چیزه
  0
  9
  جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
  ۳۶
  استالین - ولادی وستوک، روسیه
  کاربرکوروش از سوئد در این نوع خبرها اصلا پیداش نیست ولی همینکه کدام خبر منفی در مورد افغانها اینجا نشر شود مانند برق پیداش میشود وچند تا دروغ دیگر را هم ایشان اضافه میکند.
  10
  13
  جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران
  فرهنگ ایرانی‌= تناقض تناقض تناقض. نام کودکمان رو میگذاریم سوفیا که اسم غربیست. در لندن زندگی‌ می‌کنیم . خودمان هم حجاب نداریم پس هچی سنتیی هم نیستیم. اما بعد وقتی‌ دخترمان ۱۸ ساله شد به جرم انتخابِ آزاد تحقیر و تهدید به مرگش می‌کنیم. فرهنگِ جهان سومی‌ ما
  4
  6
  جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::aarian - تهران، ایران::]. عرض شد: ما ملتی هستیم که فارسی صحبت میکنیم، عربی دعا میخونین، انگلیسی نسخه مینویسیم،ترکی تصمیم میگیریم و لری انجام میدیم و میگیم ما فرزندان کورش داریوش پانته ا یا تانک اب یا هر زهر ماری هستیم خدمون را بهتر از همه میدونیم با اینکه ربطه اخر را بین ۱۹۸ کشور داریم!
  4
  4
  جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹
  ۳۳
  loder - شیراز، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. شنبل خانم معلوم میشه جمله منو تا اخر نخوندی اون قسمت اخر جمله من خیلی مهم بود امیدوارم که انجام بدی ;) کل هیکل سایت رو منافقین پر کردن بقیه هم که فقط نسخه میپیچن واسه ملت ولی خودشون اون جمله اخر منو در کامنت بالا انجام ندادن این شنبل خانم هم معلومه وصله به مریم لچک که اینقدر از همه شکاره سلام منو به مریم لچک برسون بگو هنوزم خواب رییس جمهور شدن میبینه یا نه مستدام باشید ;)
  13
  2
  شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  ولتر گفته است . یکی از بدبختیهای بشر این است که بکارت جزو فضایلش شده است
  0
  0
  یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  ۴۴
  مینا راهبر - لندن، انگلستان
  این خبر ازریشه خراب دروغ هست یکی از دروغ بودن خبر اینه که اسمی رو به نام دکتر خاتواده نوشتن اسم دادستان پرونده هست نه دکتر خانواده. حداقل یکی که زبانش خوب بود این خبر رو پخش میکرد که درست اعلام کنه.من اونجا بودم این خانم نگفتن مسلمانها خطرناکن اون پسر برای این خانواده رو مشکلدارکنه گفته .اگه این خبر صحت داشت هیچوقت قاضی هیئت ژولی اینارو بیگناه اعلام نمیکرد. از خدا بترسین و نظر الکی ندین وقتی نمیدونین. علیه این بیچاره ها دروغ پخش کردن .وقتی قاضی اینارو بیگناه خطاب میکنه ومجرم نیستن چرا ما قضاوت کورکورانه بکنیم.لعنت به کسانی که باعث پخش خبر غلط میشن.
  0
  5
  دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۳
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران
  این جامعه های .....اروپایی این قوانین رو درست کردن که هر کی رسید ترتیب دختر مردم رو بده بعدم برن پی کارشون و کسی هم حق اعتراض نداشته باشه
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران
  یک بچه ایرانی خیلی باید کثافت باشه علیه والدینش شکایت کنه ، پدر و مادرهای ایرانی که بخاطر بچه هاشون زنده هستن و تا آخر عمرشون به بچه هاشون خدمت میکنن و هر چی که بچه ها دارن رو والدین تهیه میکنن و بعد مدعی بشن هدفونم رو شکسته واقعا که افسوس داره از این این جور بچه های لجنی.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
  نظر شما چیست؟