سخنرانی پر شور پاپ فرانسیس علیه مافیا در مرکز جزیره سیسیل ایتالیا

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان که در سفیر به شهر پالرمو مرکز جزیره سیسیل ایتالیا سفر کرده، یک سخنرانی پر شور علیه مافیا در این شهر داشت.
 
سفر پاپ به این شهر که در جنوب ایتالیا خاستگاه سندیکای جنایتکاران موسوم به مافیا است، توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. او در سخنان خود گفت بسیاری از اعضای این سازمان کلیسا رفتن را ترک نمی کنند، اما در واقع مسیحی شمرده نمی شوند.
 
وی گفت: یک عضو مافیا مسیحی نیست، زیرا سبک زندگی اش عشق به خدا را لکه دار می کند. شرف ادعائی مافیا بی معنی است. مافیا بر اخاذی و مکیدن خون قربانیانش بنا شده اما مسیحیت در پی عشق به همنوع و کمک به دیگران است. به همین دلیل به اعضاء مافیا می گویم، خواهران و برادران! از این نوع قدرت دوری کنید و نحوه زندگی تان را تغییر دهید.
 
رهبر کاتولیکهای جهان از اعضای مافیا خواست تنها به فکر خود و پول‌های خود نباشند.
 
سخنرانی پاپ در چنین روزی علیه مافیا مبنای تاریخی دارد. «گاسیپ پینو پاگلیسی» کشیش سرشناسی بود که بعد از سخنرانی علیه مافیا، در چنین روزی در سال ۱۹۹۳ به قتل رسید.
+22
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  abulolo al majoosi - برنو، چک
  دم پاپ گرم. مسلمونا ازش یاد بگیرن
  2
  20
  یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۲
  ۲۱
  جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان
  دین از هر مافیایی بدتر است و سردمداران دینی از هر طاعونی بدتر. دیروز خبر تجاوز 4 هزار کشیش المانی به کودکان خبر ساز شده بود
  6
  13
  یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
  ۱۰۲
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  اما آنچه پاپ بزبان نیاورد اینست: کیست که نداند «دین » و بنگاههای دینی بزرگترین تشکیلات تجاری - مافیایی جهان هستند. کلیسا،‌مسجد، کنیسه شعبه های این تشکیلات هستند. خمس، ذکات، نذر، بخشش، احسان، قربانی، صدقه، سهم امام . بواقع همان باج است که به این بنگاههای مافیایی پرداخت می شود. همین جناب پاپ خود در راس بزرگترین موسسه مالی جهان نشسته است. میلیونها دلار بابت ٬٬بخشوده شدن از گناه٬٬ به حساب بانکهای جناب پاپ سرازیر می شود. کنیسه ها و موسساتی که تحت پوشش کنیسه ها فعالیت می کنند که جای خود دراد.
  4
  12
  یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. اتفاقا در کتاب توپ مرواری صادق هدایت خوب اشاره شده به نقش همین کشیش ها و آخوند ها و خاخام ها و ..........
  2
  5
  یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان::]. [::جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان::]. دین منشا فساد و تباهی ست از هر نوعش ;)
  3
  4
  یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  ۳۵
  Liberte - ارومیه، ایران
  به عنوان یک theist ( خداپرست) به همه ادیان احترام قائلم. دین هایی که به خدا اعتقاد دارند. حال اگه خرافاتی هم پیرامونش باشه، چه اشکال داره. چون همه دین ها تلفیق حقیقت و تخیلات و خرافات هستند. شخصا به کاتولیک ها در میان مسیحیان و شیعیان در میان مسلمانان علاقمندم. گرچه ملاک فقط خداوند هست که با براهین فلسفی مثل برهان علیت و یا حرکت جوهری و یا برهان فطرت و یا برهان نظم و این قبیل ثابت میشه ;)
  0
  4
  یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
  ۳۵
  Liberte - ارومیه، ایران
  فرزندانم ، اونجه باعث تباهیه، بی دینی و بی هدفیه. پس هر گونه که دوست دارید، خدارا بپرستید.چه مسیحی باشید چه شیعه و چه بودایی.
  1
  4
  یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۴
  نظر شما چیست؟