واتیکان: پاپ همجنسگرایی را بیماری نمی‌داند

پاپ فرانسیس در جریان سفر خود به ایرلند بخش رسانه‌ای واتیکان اظهارنظر مناقشه‌برانگیز پاپ فرانسیس درباره‌ی همجنسگرایی را توضیح داد و گفت رهبر کاتولیک‌های جهان، عشق میان همجنسان را "بیماری روانی" نمی‌داند.
 
پاپ فرانسیس در راه بازگشت از سفر خود به ایرلند، به والدینی که دارای فرزندان همجنسگرا هستند توصیه کرده بود که دعا کنند و در صورت لزوم برای فرزندان خود کمک روانپزشکی بگیرند.
 
او گفته بود، این مهم است که ناآرامی فرزندان چه زمانی خود را نشان می‌دهد. اگر در کودکی خود را نشان دهد، راه‌های بسیاری برای کمک وجود دارد، روان‌پزشکی یا امور دیگر که بتوان دید مشکل کجاست.
 
به گزارش روزنامه‌ی "نویه تسورشه" چاپ سوئیس، یک سخنگوی واتیکان گفته است که واژه‌ی "روان‌شناسی" دقیق نبوده و به همین دلیل از نوشته‌ی رسمی برای کنفرانس مطبوعاتی حذف شده است تا نظر واقعی پاپ وارونه جلوه داده نشود. به گفته‌ی او منظور پاپ بیشتر این بوده که باید دید وضعیت کودکان در "سطح روان‌شناختی" چگونه است.
 
گفتنی است که پاپ فرانسیس معمولا بدون نوشته سخن می‌گوید و این باعث شده که تا کنون چند بار سوء‌تفاهم ایجاد شود. انجمن‌های همجنسگرایان از سخنان اخیر پاپ در استفاده از "روان‌پزشکی" انتقاد کرده بودند.
 
این نخستین بار نیست که واتیکان مجبور می‌شود در نوشته‌ی مکتوب رسمی درباره‌ی سخنان پاپ دست ببرد و آن را تصحیح کند. آن گونه که خبرگزاری "مدیا" که متخصص خبرهای واتیکان است گزارش می‌دهد، بخش رسانه‌ای واتیکان در سال ۲۰۱۳ هم یک جمله‌ی کامل از سخنان پاپ فرانسیس را در مکتوب رسمی حذف کرده است.
 
موضوع در آن زمان بر سر ضرورت تردیدناپذیر مقدس خواندن اسکار رومرو، اسقف اعظم سان سالوادور بود که در سال ۱۹۸۰ کشته شد.
+8
رأی دهید
-7
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟