ایران از نگاه کاریکاتوریست‌‌های رسانه‌های عربی

ایران اینترنشنال : رسانه‌های مهم عربی، طی هفته گذشته، تعدادی از کاریکاتورهای خود را به تحولات سیاسی و اقتصادی اخیر ایران اختصاص دادند.
روزنامه شرق‌الاوسط با انتشار کاریکاتوری به مسأله افزایش بحران اقتصادی ایران پرداخته و با اشاره به ناتوانی دولت برای حل این معضل، یک روحانی را زیر یک وزنه سنگین وزنه‌برداری قرار داده است.
روزنامه البیان امارات نیز کاریکاتورش را به شرایط اقتصادی ایران و کاهش روزافزون ارزش پول این کشور اختصاص داده و تصویری از اسکناس‌ ایرانی را رسم کرده است که درحال ذوب‌شدن است.
روزنامه الحیات لندن، در کاریکاتوری، با اشاره به تهدیدهای حکومت ایران علیه آمریکا، تانکی را ترسیم کرده که از شلیک آن، تنها حروف پرتاب شده است؛ به این معنی که تهدیدهای مقامات ایرانی، تنها حرف است.
سایت «وجهات نظر» نیز در رابطه با شرایط احزاب سیاسی عراقی نزدیک به ایران پس از اعتراضات اخیر عراق و نیز محاصره نفتی ایران، کاریکاتوری را منتشر کرده و به احتمال سقوط احزاب سیاسی عراقی نزدیک به تهران اشاره کرده است.
+165
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  پریستوک - تهران، ایران

  بله به زودی رژیم جعلی جمهوری اسلامی و تروریست های وابسته به آن سقوط خواهند کرد و دربدر خواهند شد.
  39
  196
  جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۷
  ۳۹
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  بی شرف های عرب! اون نظام ایرانی نیست بلکه نظام جمهوری اسلامی است!.... بر دین نکبتی که مانند یوغ بر گردن ما انداختید و حالا نظام اسلامی ایران را نطام ایرانی می نویسید .... شترخورهای بدبخت!
  30
  138
  جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
  ۳۷
  Iranemaa - قم، ایران

  طرفدارهای رژیم کجایید؟ تحقیر از این بیشتر؟ حیف خاک ....! بمیرید !!
  13
  68
  جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  ۵۳
  liberté - مونترال، کانادا

  [::دژمن الله - روسیه، روسیه::]. دقیقا دوست عزیز. این جور مواقع میشیم ایران! ولی وقتی تیم ملی برنده میشه یا وزنه برداری مدال میگیره با کمال بی شرمی میگن جمهوری اسلامی!
  7
  58
  جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
  ۲۹
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  [::دژمن الله - روسیه، روسیه::]. به خودت فشار نیار اخوی .سیاستهای خبیثانه ایران یا هموند به قول شما جماعت اخوند های ایرانی عامل مرگ میلیونها انسان در عراق و سوریه و یمن و لبنان و .. شده و این کشورها را را به ویرانی و فلاکت کشانده یه کاریکاتور دیدی بت برخورد. والا خوبه دنیایی را به ویرانی و لجن کشاندیم با این اخوند اوردنمون طلبکار دنیا هم هستیم.
  10
  54
  جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  ۲۹
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  ضمنا ما کور و نفهمیم شما انصافا بگو ببینم کدوم یکی از این کاریکاتورها با واقعیت منطبق نیست؟؟
  2
  16
  جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  ۵۱
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا
  حرامیان مگه مملکت ارث پدرتونه.شماها خود شیطان هستید.مردم افسرده بیمار نا امید اسیر شدند.سالهاست ما نادان ها دشمن خودمون داریم پرستش می کنیم.مردم شریف وطنم فهمیدن که دین یعنی دکان کاسبیه.حرامیان نفسای اخرتونه.کل این حکومت فاسده.شما لاتا فقط زبان زور حالیتونه.انسان امروزی نیازی به دین نداره.سالهاست دنیا تجربه حکومت های دینی رو تجربه کرده اما ما دانش و بینش کافی نداشتیم.مرگ بر شماها حرامیان.درود بر غیرت مردم وطنم که مقابل شما جلادان شجاعانه مبارزه میکنن.بوی تعفن شماها کل دنیارو گرفت.در عجبم چقدربی شرمید.همه چیز فنا بر فنا ست تو ایران.
  1
  13
  جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
  ۳۹
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. عرب پرست شعور و انصاف می خواد تا ادم بفهمه و ببینه که این دین شوم و نکبت 1400 ساله که عامل کشتار و بدبختی و عقب ماندگی مردم خاورمیانه و دنیا است! سیاست های ایرانی و نظام ایرانی سیاست ها و نظام شاه ایران بود این ها سیاست های نظام اسلامی است به همپالکی های ادرار شتر خور عربت بگو این نظام رو با نام واقعی اش یعنی الثوره الاسلامیه خطاب کنند !
  1
  6
  جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۰
  ۲۹
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  [دژمن الله] اولا بنده با کمال اقتخار عربم ثانیا استفاده ابزاری از دین در طول تاریخ همیشه بوده و هست از انوشیروان عادل !!! بگیر که صدها هزار مزدکی را زنده گور کرد تا شاپور که در سال 334 م فرمان قتل عام هزاران مسیحی را داد تا خسروپرویز که اورشلیم را قتل عام کرد ولی قبول دارم که این اخوند دیگر شورش را در اورده بهر حال دین همیشه در دست پادشاهان و سیاستمداران صرفا ابزار بوده نه اینکه قلبا بش اعتقاد داشته باشند ثالثا انصافا سگ شاه شما به خمینی و خامنه ای شرف داره اما اونم در بهترین حالت در حد یک کارمند سیا یا انشگت وسطی امریکاییها بود و بدون اجازه انها اب نمیخورد و تنها مجری فرامین اربابان خودش بود. و در نهایت صرف تسمیه نظامی دال بر سیاستهای رسمی ان نظام نیست کما اینکه عراق و سوریه و خیلی کشورهای جهان سوم نام جمهوری را یدک میکشند اما در عمل نظام ارثی و نظام حکومتی مافیایی دارند انقلاب اسلامی شعار رسمی ایرانه و جهان ایران را به این اسم میشناسند ایا واقعا انتظار دارید ایران را بنام جمهوری دمکراتیک ایران بخوانند. در نهایت بنظرم مشکل دین نیست مشکل استفاده ابزاری دین در سیاسته که اخوندهای بی شرف
  3
  3
  شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  ۲۹
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  در طول تاریخ در ان ید طولایی دارند و الا هزاران سال مردم در اینجا شیعه و سنی و علوی و اسماعیلی و مسیحی و یهودی و زرتشتی با هم زندگی میکردند و حتی گاهی با یکدیگر وصلت میکردند اما با امدن ان خمینی مادر به خطا و این نظام منحوس برادر دشمن برادرش شد. دلیل واضح است سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن و استفاده ابزاری از دین در جهت کنترل جامعه اخوند ایرانی پس از ان انقلاب منحوس عامل بدبختی و فلاکت منطقه شده است.
  1
  3
  شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  نظر شما چیست؟