چگونه چال گونه داشته باشیم؟

چرا بعضی ها چال لپ دارند؟
 عقیده عمومی بر این است چال خنده ژنتیکی است (البته در مورد جزئیات این عقیده بحث‌هایی وجود دارد). در گذشته، وجود چال‌های‌ خنده به عنوان یک خصوصیت ژنتیکی «غالب» تلقی می‌شد، یعنی اگر والدینی، هر دو چال‌های خنده داشته باشند، همه فرزندان آن‌ها نیز کم و بیش چنین خصوصیتی را خواهند داشت.‌
 
دو نظریه دیگر نیز در مورد دلایل به‌وجود آمدن چال‌های گونه وجود دارد. یکی این است که آن‌ها محصول کوتاه بودن عضلات دور دهان هستند، اما نظریه پرطرفدارتر این است که این چال‌ها حاصل نقصی در یکی از عضلات صورت به نام زیگوماتیک ماژور هستند، که عضله بزرگِ قرار گرفته در طرفین صورت است. عقیده بر این است که چال گونه حاصل دو تکه شدن این عضله هستند که در حالت عادی یک تکه است. زیگوماتیکِ بیفید یا دو تایی، باعث می‌شود در هنگام خندیدن فرورفتگی کوچکی در گونه شما ظاهر شود.
 راه های ایجاد چال گونه
ایجاد چال گونه به کمک آرایش
 
برای ایجاد فرورفتگی روی گونه با آرایش ابتدا درمقابل آینه بایستد و لبخند بزنید.
 
درحالت لبخند زدن محلی را که میخواهید چال داشته باشد دقیقاً مشخص کنید. محل چال های لبخند مهم است.
 
زیرا پس از ایجاد چال بوسیله لوازم آرایش گودی ها باید طبیعی بنظر برسند. پس از علامت گذاری چال ها توسط مداد ابرو یا سایه چشم این نقطه را شبیه به یک منحنی حدود 2 سانتیمتر رسم کنید.
 
و با ایجاد سایه روشن توسط سایه چشم و استفاده از رژگونه برروی این منحنی حالتی شبیه به چال گونه برروی گونه های خود ایجاد کنید.
 
ایجاد چال گونه به کمک ورزش
 
راه دیگربرای ایجاد فرورفتگی طبیعی روی گونه ورزش کردن است. که روش بسیارآسانی است.
 
تصورکنید که چیزترشی مانند لیمو یا تمبرهندی یا لواشک جویده اید. دراین حالت لبهای شما کمی غنچه است و گونه ها بداخل مکیده شده. درحالی که دهان بسته است.
 
این حالت واکنش طبیعی صورت به خوردن چیزهایی با مزه ترش است. دراین تمرین لپها باید طوری بداخل برده شوند که طبیعی بنظربرسند.
 
ایجاد چال گونه به کمک ورزش (تمرین دوم)
 
این تمرین کمی عجیب بنظرمیرسد. ابتدا محل ایجاد چال گونه را روی لپتان تعیین کنید.
 
سپس با استفاده ازانگشتانتان آنها را بآرامی بداخل فشاردهید. شما میتوانید بجای استفاده ازانگشتانتان ازدو مداد برای ایجاد چال استفاده کنید.
 
ایجاد چال گونه به کمک دستگاه
 
در گذشته دستگاه‌های مکانیکی وجود داشتند که با وارد کردن فشار قابل تنظیم به این نقاط در صورت سعی در ایجاد چال گونه داشتند. البته هیچ وقت این موضوع به اثبات نرسید که این دستگاه‌ها واقعا نتیجه‌بخش هستند، اما برخی از افراد نسب به موثر بودن این دستگاه‌ها اطمینان زیادی داشتند. البته که می توان این کار را با دست انجام داد.
 
اگر نیاز به عمل جراحی داشته باشید
 
چال گونه یکی از اعمال جراحی زیبایی است که توسط برخی از افراد تقاضا می شود و این عمل به ۲ روش صورت می گیرد؛ بهترین روش این است که از طریق داخل دهان برشی کوچک ایجاد می کنیم. در این ناحیه یک نوع چربی به نام «بوچارت» وجود دارد که این قسمت را با ساکشن خالی کرده؛ درنتیجه حفره ای زیرگونه ها و در ناحیه خنده افراد به وجود می آید و مقداری فرورفتگی در این محل ایجاد می شود. روش دیگر به این صورت است که از داخل دهان، قسمتی که قرار است روی صورت چال بیفتد را با بخیه جمع می کنیم و به این ترتیب چال گونه را برای فرد به وجود می آوریم. البته این را بگویم که نتایج این عمل کاملا غیرقابل پیش بینی است.
 
توصیه های پس از عمل
 
۱ مقداری درد، تورم و کبودی پس از عمل طبیعی است ولی در صورت درد یا تورم شدید یا خونریزی باید جراح را در جریان گذاشت.
 
۲ معمولا پس از عمل استفاده از آنتی بیوتیک ها توصیه می شود.
 
۳ فرد باید پس از هربار مصرف موادغذایی با دهانشویه دهان خود را شست و شو دهد تا محل برش ها که داخل دهان است دچار عفونت نشود.
 
۴ استفاده از کیسه یخ روی گونه برای ۲۴ ساعت اول برای کاهش تورم ها توصیه می شود.
 
۵ باید از فعالیت های سنگین همچون ورزش تا ۸ هفته بعد از عمل خودداری شود ولی فعالیت های سبک پس از ۳ روز امکان پذیر است.
 
۶ هنگام خواب استفاده از ۲ عدد بالش در پشت سر برای کاهش تورم ها توصیه می شود.
 
۷ بیمار باید از وارد شدن هرگونه ضربه به ناحیه گونه برای چند هفته اجتناب کند.
 
۸ از مصرف غذاهای سفت و جویدنی در ۴ ۳ روز اول پس از عمل خودداری کند تا احتمال جابه جایی پروتزها کمتر شود.
 
۹ از صحبت کردن زیاد خودداری کنند تا عضلات صورت کمتر تحرک داشته باشد و پروتز بتواند به استخوان گونه بچسبد.
+4
رأی دهید
-16

نظر شما چیست؟